Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 1Z] Niestabilna praca silnika,chyba pompa...


kkubina

Czyżby pompa paliwowa?  

  1. 1. Czyżby pompa paliwowa?



Rekomendowane odpowiedzi

Witam,w mojej A4 mam taki problem iż gdy temperatury spadł poniżej 5 stopni ciężko pali...trzeba go pokręcić jakieś 3-4 sek,poza tym mam pytanie czy to normalne,że na ciepłym silniku jest ciepły płyn do spryskiwaczy,bo w zimie widać normalnie jak paruje aż,ale to nic jeszcze...gdy dodam mu gwałtownie gazu obroty dochodzą do 4000-4500 a gdy puszcze pedał gazu,obroty spadają poniżej 900 i szarpie silnikiem,a za autem widać chmurę dymu...nie wiem co mam z tym zrobić...myślę wymienię filtr paliwa bo to u mnie konieczność,a jak to nie pomoże to sam nie wiem,proszę o wskazówki,rady jak postępować i co może być tego przyczyną.Proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do wymiany to ja polecam komplet a obroty silnika są ok powinny być w granicach 860 ale jest teraz zimno więc sterownik podniesie troszkę obroty do puki nie będzie odpowiedniej temperatury tylko zastanawia mnie jedno piszesz że gwałtownie dodajesz gazu ile to jest gwałtownie do 4000 obr czy lekko naciśniesz np 1 sek i obroty same idą na wskazane pole

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gwałtownie,tzn że do oporu i normalnie powinno zamknąć licznik do 5000,czasem bywa,że dobije do 4000 i na tym poprzestaje,a także bywa tak,że dochodzi to 4500 i później jakby dostaje poweru i dobija do 5000,tak szczerze to bywa z tym różnie.Zastanawia mnie czemu tak później szarpie silnikiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w 1z kręcisz do oporu ?????? czerwone pole zaczyna się od 4500i nie ma sensu kręcić wyżej jeszcze nie mów że tak kręcisz na zimnym silniku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...