Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ABC] Mokry dywanik za kierowcą


denveco

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich miałem problem mokrego nadszybia od strony kierowcy.Szukałem wszędzie byłem sprawdzić czy szyba się czasem nie odkleiła wszystko ok i co się okazało sam bym do tego nie doszedł woda dostawała się przez antenę z tyłu mojego kombi i po tapicerce leciała do przodu sklejono mi antenę na kleju do szyb i wszystko ok od tej pory susza jak miło teraz siąść na suche siedzenie .Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:wallbash: Kurde mam problem chodzi konkretnie o to iż po każdym umyciu auta mam mokry dywanik za fotelem pasażera :( . Wie ktoś czym może być to spowodowane ?

Jeżeli tylko po myciu i tylko dywanik to prawdopodobnie masz problem z uszczelką drzwi/szyby ew. sprawne uszczelki lecz opuszczone drzwi na zawiasach. Tyle że w takim przypadku powinna być mokra również tylna kanapa (jest?)

Lecz jeżeli woda pojawia się nie tylko na dywaniku a głębiej w podłodze (tam naprawdę jest dużo gąbki) i moczy nam dywaniki od dołu no to już poważniejszy problem, ponieważ przyczyn może być bardzo dużo a i problem większy bo "idzie" tamtędy wiązka kabli do np. ABSu poza tym taka zalegająca woda kiedyś zacznie nam przynosić niemiły zapach.

Przede wszystkim musisz przeanalizować prace które ostatnio przeprowadzałeś w swojej "4" (np. montaż CB, prace przy ECU, czy nawet wymiana szyby.) i posprawdzać czy wszystko wróciło na swoje miejsce (uszczelki,zaślepki,śrubki itp.)

U mnie na przykład powodem była uszczelka w grodzi przez którą wychodzi z kabiny linka do otwierania klapy komory silnika - kto by pomyślał - a jednak :blink:

Dla pocieszenia :wink4: dodam że, u mnie skończyło się demontażem siedzenia kierowcy, tylnej kanapy, i wszystkich plastyków które pozwoliły mi na odchylenie podłogi i usunięcie całej wody a było jej zaskakująco duuuuuuuuużo na pewno kilka litrów. Później tylko dmuchawa do środka na kilka godzin poskręcanie wszystkiego i słowo UFFF na koniec.

Najciekawsze jest to że w naszych A4 przyczyna zbierającej się wody na dywanikach znajduje się zazwyczaj dużo dalej niż miejsce w którym tą wodę odkrywamy. Więc życzę powodzenia w szukaniu

P.S. Oczywiście podziel się wiadomościami dla potomnych jak już znajdziesz przyczynę u siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie skończyłem przerabiać problem mokrego dywanika za fotelem kierowcy-powód brak uszczelki w grodzi przez która wych. linka otwierania klapy.w ASO czekałbym do poniedziałku na sprowadzenie -koszt niecałe 4pln za szt. ale wpadłem na doraźny sposób i skuteczny -idealnie pasuje korek od "szklanego baniaka na wino domowe-tzw. gąsiora :cool1:" o rozmiarze 23-26mm wystarczy go wzdłuż przeciąć włożyć pancerz od linki i wsadzić w miejsce oryginalnej uszczelki :rolleyes: na pancerz deczko silikonu lub kleju do akwarium i gotowe-może się komuś przyda :hi:mi doraźnie pomogło czekam właś :gwizdanie:nie na oryginał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...