Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Insignia Sports Tourer 1.4T 140KM


pawelwor

Rekomendowane odpowiedzi

Opel to opel, ale przekonałem się, bo funkcjonalnością i kosztami eksploatacji bardziej mnie przekonuje od B8 (bo też brałem pod uwagę jak szukałem) ;-)

Ale żeby nie było tak różowo to w upały wyszła wada (konstrukcyjna?). Otóż jak się ciśnie "trochę" mocniej, szczególnie przy włączonej klimie, to po pewnym czasie potrafi spaść moc z komunikatem "Awaria...blablabla", po zatwierdzeniu moc wraca. Podejrzewam, że ma to związek z bardzo mało wydajnym intercoolerem, który jest między chłodnicą klimy a chłodnicą wody...

A poza tym na tygodniu wpadł hak automatyczny Westfalii A40V z ori modułem świateł obsługującym hak i ori wiązką.

1354ad64e584.jpg


Dzisiaj doszły dwie rzeczy: alu rączki drzwi na tył i schowek na okulary. Schowek mimo, że oczywiście za mały to mimo wszystko mieści okulary i w końcu jest na nie miejsce.
91c39b340b69.jpg
6fe79b987b55.jpg
209f4fe93c65.jpg
Następne w kolejce oświetlenie ledowe w środku...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeździ :-)

Z zalet:

- wygodna

- silnik cichy, przyjemny

Z wad:

- w ciepłe dni męczył mnie tryb awaryjny, podobno zaworek sterujacy turbina (jeszcze nie wymieniałem)

- słaby dół silnika, wkurza mnie, że nie mogę sie toczyć w korku na samym biegu, tylko musze dodawać trochę gazu... 

- Bagażnik bardzo niefunkcjonalny, zbyt niska przestrzeń ładunkowa, "łuk" w oknie bagażnika utrudnia załadunek dużych przedmiotów

- automatyczne światła drogowe to porażka, potrafi włączyć długie jak jedzie auto z naprzeciwka, albo przedemna. Czesto za późno zmienial na mijania, albo w ogóle jak ktoś przedemna mial slabe tylne światła. Przestałem w koncu tego używać.

- po 65tys km musiałem wymienić zbiornik wyrównawczy, bo byl cały w micro pęknięciach i uciekal płyn chłodniczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lpg dobrze się sprawuje. Filtry wymieniam co 10tys km i nic wiecej nie robię przy nim. 

Spalanie różnie. Przy w miarę spokojnej jeździe, troche wyprzedzania ekpresowka 130-140km/h wychodzi koło 10l lpg na 100km. W tym miasto 40%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...