Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Insignia Sports Tourer 1.4T 140KM


pawelwor

Rekomendowane odpowiedzi

Długo się szukała, ale warto było, wystarcza, choć brakuje haka i będzie trzeba sobie wyrezać.
Prowadzi się świetnie, wygodna, nie męczy po długich trasach. Trochę otwór załadunkowy bagażnika niski, ale tragedii nie ma.

Insignia Sports Tourer 1.4T 140KM
produkcja lipiec 2013
przebieg aktualny około 51000km

Wyposażenie:
Szyba przednia odbijająca ciepło
Przyciemniane szyby boczne
Światłoczułe lusterko wewnętrzne
Czujnik deszczu
Czujnik zmierzchu
Światła automatyczne
Reflektory bixenonowe kierunkowe (ALF)
Elektryczny hamulec postojowy
Radio NAVI 900
Czytnik kart pamięci, usb, aux
Bluetooth
Czujnik wilgotności
Klimatyzacja dwustrefowa z czujnikiem jakości powietrza
Sportowe fotele przednie
Podgrzewane siedzenia przednie
Podgrzewane koło kierownicy
Tempomat
Czujniki parkowania przód i tył
Start&Stop (którego nie idzie wyłączyć na stałe...)

Zdjęcia


30ce369858b3.jpg

2790ed3bf3d4.jpg

5b6e1ab670be.jpg

5b6d6bddb727.jpg

4ca07270d551.jpg
032e6e57c72e.jpg

84c1aeb8c339.jpg



Mody:


- Instalacja gazowa (03.2016)
AC czerwony
Baracudy
Q-Box plus
faro fi8
zbiornik 67l
0ba23fd55cf6.jpg

- Chiptuning na 170KM/260Nm (03.2016)

- Półeczka w schowku (03.2016)
05da65c19e32.jpg

- Opony letnie 225/55R17 Barum Bravuris 3HM (04.2016)

- Felgi dezent 8Jx17 (05.2016)

34197a0e1bb0.jpg 16e36cc301fa.jpg


- Hak automatyczny Westfalia A40V (06.2016)
1354ad64e584.jpg

- alu rączki drzwi na tył (08.2016)

91c39b340b69.jpg
6fe79b987b55.jpg


- schowek na okulary (08.2016)
Schowek mimo, że oczywiście za mały to mimo wszystko mieści okulary i w końcu jest na nie miejsce.
209f4fe93c65.jpg


W planach:
- oświetlenie ledowe w środku

Edytowane przez pawelwor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajna Insignia, bezawaryności :wink: Jeśli można wiedzieć to gdzie robiłeś chip i ile Cię kosztował? Może być na pw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z czystej ciekawości zastanawiam się ile taki silnik przy takiej mocy pokona km.

Tapnięte z Huawei P8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile by nie pokonał, to wstawienie nowego sprawnego wyjdzie taniej jak wymiana EGRów, kolektorów, wtrysków, pomp itd w dieslu :decayed: Taka teraz era...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z czystej ciekawości zastanawiam się ile taki silnik przy takiej mocy pokona km.

Tapnięte z Huawei P8

Jak tam siedzi dalej skrzynia M32 to pewnie na jedną żywotność silnika trzeba będzie z 5 razy łożyska w skrzyni zmienić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problemy z tą skrzynią były do 2012 roku, później ją zmodernizowano.

Edytowane przez pawelwor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To 1.4 t daje rade czy jednak warto rozejrzeć się za większymi silnikiem? LPG w moim przypadku odpada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Demonem prędkości nie jest, ale mi wystarcza. Wyprzedzać na trasie da się spokojnie, max prędkość na trasie szybkiego ruchu wyniosła koło 225 (oczywiście tą końcówkę rozpędzało się dłużej). Gazu pali mi średnio ~10l/100km, a zbyt spokojnie nie jeżdżę. Na ekspresówce nastawiam tempomat w okolicach 150 -160 i jedzie się bardzo przyjemnie. Silnik cichy, nie wyje. Oczywiście dynamika poprawiła się trochę po programie, choć wcześniej tragedii takiej nie było.

Przetestowałem sobie z ciekawości na jednym tankowaniu ile średnio spali przy bardzo szybkiej dynamicznej jeździe i po tankowaniu wyszło 15,4, a prędkości były ciągle w okolicach 200, wyprzedzanie dynamiczne itp.

Pali na pewno mniej niż 1.8 wolnossące. 1.6T 180KM obawiałem się, ze względu na jakąś wadę 4cylindra i możliwości przegrzania się go. Silnik ten zresztą zastąpił po lifcie 1.6T 170KM już na bezpośrednim wtrysku, więc coś w tym było.

Ogólnie obawiałem się, że 1.4T nie da rady i najpierw zrobiłem sobie jazdę testową, która mnie zadowoliła.

Jeśli np. nie zależy Ci na spalaniu to zainteresuj się 2.0 na bezpośrednim wtrysku, jednak nie mam pojęcia czy mają jakieś bolączki jak w audi czy nie...

Edytowane przez pawelwor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajna sztuka.

Ile km na pelnym baku gazu zrobisz? Gdzie jest montowany zbiornik?

Czym wcześniej jeździłeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnie, średnio 535km. Zbiornik lpg jest w miejscu koła zapasowego.

Wcześniej vectra c 2.0T, jeszcze wcześniej s4 b5 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co tam jest jeszcze do gazu dobre z tego opla procz 1.4? I po ktorym roku trzeba szukac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Jeśli np. nie zależy Ci na spalaniu to zainteresuj się 2.0 na bezpośrednim wtrysku, jednak nie mam pojęcia czy mają jakieś bolączki jak w audi czy nie...

Dzięki za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wolnossące 1.8 140KM dobre, nie ma jednak hydropopychaczy, ale sa w miare trwałe podobno.

Teoretycznie jest jeszcze 1.6T 180KM, jednak silnik ten ma jakieś problemy z odprowadzaniem ciepla z 4cyl i osobiscie bałbym sie zakładać do niego lpg.

Wiadomo, z początku produkcji możesz mieć najwiecej jakiś drobnych awarii itp, z roku na rok wprowadzali jakieś poprawki. Np. Do 2011 były problemy z korozją w kilku miejscach, do 2012 były problemy z pękaniem górnego uchwytu w lampach przednich, przez co ja zalewało i ostatecznie padała i lampa i przetwornica. I pewniw trochę by sie znalazło tego ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajna insignia...czasami mnie nachodzi znaleźć 2.8 turbo 4x4 ... poprawili już rozrząd więc jest to ciekawa i bardzo mocna propozycja ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opony na oryginalnych felgach miały tendencje do pływania przy szybszym pokonywaniu łuków, więc wpadły 8Jx17 i od razu lepiej i stabilniej, a i komfort zachowany (dlatego nie większe ;) )

34197a0e1bb0.jpg 16e36cc301fa.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...