Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dopłata z OC


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Jakieś nie całe 3 tygodnie temu kupiłem auto na siebie i współwłaściciela tatę który ma pełny pakiet zniżek.
Sprzedający zarzekał się że auto jest ubezpieczone jeszcze do 30 maja. Niestety tydzień temu przyszedł mi list o dopłacie ubezpieczenia w kwocie 150 zł.
Mam niestety 25 lat według dowodu a 26 lat rocznikowo (Urodziny 26 maja 1990). Czy da się jakoś obejść to żebym nie dopłacał tej różnicy którą mimo pełnego pakietu zniżek taty wyliczyła mi AVIVA? Zawsze jak miałem ubezpieczenie w Proamie nigdy nie było takich cyrków.

Proszę o pomoc.

Edytowane przez Mordeliuss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli masz jeszcze ważne a dopłatę chcą bo przeliczyli składkę ponownie i na Was juz wyszło inaczej. Bodajże kiedyś tak nie było. Olej to jak się skonczy te oc wykup nowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A z tytułu olania tej dopłaty nie bede miał zadnych konsekwencji?? Nie chciałbym płacić jakiś odsetek lub czegoś podobnego.

Edytowane przez Mordeliuss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po kupnie auta nie musisz kontynuować OC. Został na starej polisę trochę ponad miesiąc, więc dużo śpiewają. Od razu kup nową polisę na cały rok u kogo innego a z tej zrezygnuj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zgłosiłeś zakup auta to TU zrobiło zapewne kalkulację składki i dla tego przysłali Ci dopłatę. W piśmie od TU powinieneś mieć z jakiej przyczyny każą Ci dopłacić.

Polisę która przechodzi na ciebie w momencie zakupu auta możesz wypowiedzieć kiedy chcesz, jednak będziesz musiał zapłacić składkę za okres który była świadczona ochrona.

Edytowane przez GWARANT
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do mnie też dziś przyszło pismo, auto kupione na początku kwietnia a OC do 20 maja. Jako, że mam 25 lat i stanowię zagrożenie to była rekalkulacja i dopłacić muszę 130 zł. I nie wiem czy zapłacić im i do 20 maja mieć spokój, czy wypowiedzieć umowę i zakupić nowe OC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie problem taki ze nie mam 25 lat skonczonych lat i nowa polise mimo znizek taty policza mi drozej. Urodziny mam 26 maja wiec praktycznie w koniec aktualnej polisy. Zastanawiam sie czy sie zgadzac i doplacac i podpisac od razu nowa. Chce placic jak njmniej bo jak wiadomo OC sporo skoczylo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś się orientuje czy musze miec 25 czy 26 lat ukonczone zeby nie miec naliczonej wzwyżki za mlodego kierowce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś się orientuje czy musze miec 25 czy 26 lat ukonczone zeby nie miec naliczonej wzwyżki za mlodego kierowce?

Każda firma ma inne warunki, Proama od 25lat, PZU 26lat itd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie masz jakiejś multiagencji niedaleko?? Wybiorą Ci najtańszą opcję spośród kilku ubezpieczycieli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie pojechałem dzisiaj do znajomego ubezpieczyciela i udało się znaleźć ofertę za 500 zł. Więc nie jest jakoś specjalnie dużo po tych podwyżkach.

Z poprzedniej polisy zrezygnowałem.

Edytowane przez Mordeliuss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...