Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Rodzaje śrub do oryginalnych felg Audi


rav

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Kupiłem standardowo montowane w A4 B6 felgi aluminiowe pod opony zimowe (zdjęcie poniżej) :

felga.jpg

i zauważyłem, iż w tych felgach gniazda śrub mocujących mają nieco inny kształt

niż w analogicznych felgach które posiadam. A mianowicie gniazda w nowo

zakupionych felgach mają (chyba) kształt stożka (tak jak śruba po lewej na poniższym

zdjęciu), natomiast kształt śrub do felg z którymi kupiłem auta są u nasady półkoliste (tak

jak te przedstawione po prawo na poniższym zdjęciu). Czy tylko mi się wydaje, że są dwa

rodzaje śrub do tych felg, czy tak jest rzeczywiście. Jaki kształt nasady śrub macie

w swoich autach przy felgach przedstawionych na powyższym zdjęciu. Pytam gdyż zastanawiam

się nad koniecznością kupna nowego kompletu śrub do felg pod opony zimowe. ?

rodzaj_srub.jpg

_____________

Pozdrawiam

Rafał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Audi stosowane są śruby z półkulistym łbem.

Witam

Hmm ... Po dokładnym przyjżeniu się gniazd nowo zakupionych felg które są identyczne

jak te przedstawione na powyższym obrazju, (mają wybite napisy AUDI; Made in germay)

gniazda są (najprawdopodobniej) w krztałcie stożka. Po za tym śruby z nasadą półkolistą

nie dokońca do nich pasują. Czyżby to świadczyło by, że te nowo zakupione felgi nie są oryginalne. ??

Zarazem chciałbym nadmienić, iż przed ich zakupem widziałem jak były zamontowane w A4 ?

_____________

Pozdrawiam

Rafał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niekoniecznie są nieoryginalne, mógł je ktoś przykręcić stożkowymi śrubami i aluminium się odkształciło. Ale moim zdaniem wszystko jest ok, włóż śrubę do gniazda i poruszaj ją nieco, spróbuj określić, czy na pewno nie pasują. W najgorszym wypadku kup komplet stożkowych śrób.[br]Dopisany: 29 Listopad 2008, 23:44_________________________________________________

gniazda są (najprawdopodobniej) w krztałcie stożka.

Upewnij się w tym temacie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej zorientuj się w serwisie jak powinno być, kiedyś kupiłem też alusy i przykręciłem zwykłymi śrubami,po jakim czasie w trakcie jazdy zaczęło coś telepać wyszedłem i okazało się że z przedniego prawego kola zgubiłem 3 śruby :shocked: :shocked: :shocked: także o włos od tragedii :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się dostać na chwilę śrubę ze stożkową nasadą (od Skody) no i okazało się, że pasuja idelanie. Tak więc będe musiał kupić nowy komplet śrub.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli ktoś rezał te felgi, albo nie są ori, bo Audi miało łby kuliste.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śruby stożkowe (brzeg niezaokrąglony) są do felg aluminowych (mam nieorginalne KINGa)

śruby półkoliste (brzeg zaokrąglony) do felg stalowych (orginalne AUDI).

W razie wątpliowści należy dobrać takie śruby jakie są gniazda. Bez problemu można to zauważyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do każdych felg oryginalnych przychodzą takie same śruby czy do alu czy do blach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do każdych felg oryginalnych przychodzą takie same śruby czy do alu czy do blach :)

bo beszensem byłaby wymiana śrub przy zmianie felg ori z alu na stalówki i odwrotnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...