Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z rozruchem na ciepłym...


fido920

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.Jakiś czas temu podłączałem pod VAGa (w związku z inną sprawą) i pokazało błąd-czujnik wałka rozrządu. Tylko, że nic się wtedy nie działo. Ale od pewnego czasu, problem taki, że auto nie chce odpalić na ciepłym silniku, muszę kręcić około 30-40 sekund, żeby zaskoczył. Na zimnym pali na dotyk. Jak zaskoczy na ciepłym, obroty na biegu jałowym są w okolicach 950/min więc wyższe niż zazwyczaj, auto jest zmulone, jak chcę ruszyć z mało ilością gazu, mam wrażenie że go dławi, po chwili przestaje i jakoś jedzie. Tak jak pisałem rzecz się dzieje na ciepłym silniku, choć w cieplejsze dni miałem ze dwa razy problem z odpaleniem na zimno (po całonocnym postoju). W tej chwili nie mogę go podpiąć pod komp. Czy te objawy to walnięty czujnik wałka rozrządu? Znalazłem podobne objawy, ale nie takie samy u innych...Czy wymiana jest skomplikowana i jakie są koszta naprawy? Pozdrawiam.

Edytowane przez fido920
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie znajduje się czujnik położenia wałka rozrządu? Czy trzeba rozpinać rozrząd?

może być to również błąd czujnika obrotów silnika, skoro na ciepłym nie chce palić, lecz wtedy wyraźnie widać błąd po podłączeniu do vaga, sprawdź przewody dolotowe, widziałem przypadek gdzie kolega jeździł z odpiętą rurą dolotową i wywalało mu błąd czujnika, a samochód nie chciał palić po dłuższym postoju..

Edytowane przez TomOskroba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takie same jak wyżej, VAG - sprawdzenie błędów. od tego trzeba zacząć

w większości przypadków chodzi o ten czujnik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...