Treść opublikowana przez Kozacz
-
Propozycja rozwiązania brania OLEJU w silniku 2.0 ALT
a ja zrobiłem swoim 70k km po remoncie i z brania 1L-1,2L/1000km wlewam 1L od wymiany do wymiany (10k km) :)
-
Rozwiązanie problemu poboru oleju w Audi A4 B6 2.0 ALT
Wybaczcie brak odzewu, nie wchodzę już często na forum czasami tylko odwiedzę. Patent to dobry remont z większymi pierscieniami, ale remont rzetelny czyli rozbieracie i badanie wszystkie elementy, jak dajecie komuś to poproscie o możliwość bycia przy demontażu. Przy rozbieraniu góry sprawdzacie czy olej scieka po prowadnicach zaworów. Jeżeli tak to robicie, jeżeli nie idziecie dalej. Dół silnika. Tam tłoki out i nawiercanie pod szersze pierścienie, nr seryjne były gdzieś podawane. Mierzycie też szerokość tłoka i cylindrów. Nominalne wymiary również były podawane gdzieś. Całość plan hon i chemia na czyszczenie nagaru. Wszystkie uszczelki nowe, olej motul 5w40 lub valvo 5w40/5w50. Nie oszczędzamy na częściach bo to kilka zł a nie daj boze siadzie. Aktualny przebieg (na blacie) 236kkm czyli 46kkm od remontu i pobór na poziomie dolewki 1 - 1.2L /10k km na spokojna jazdę 1,5-2L szybka jazda NA BANK ZRE JESZCZE ODMA, CALY CZAS MYSLE JAK ZAMONTOWAC JAKIS WIEKSZY OBIEG / SKRAPLACZ LUB CHOLERA WIE CO, POMYSŁY GUYS?
-
Rozwiązanie problemu poboru oleju w Audi A4 B6 2.0 ALT
mój też jest już całkowicie ok. Poboru przy normalnej jeździe brak, przy zapierniczaniu 1L od wymiany do wymiany. Sprawa moim zdaniem rozwiązana. Jeżeli ktoś zainteresowany to zapraszam, mogę zrobić takiego moda
-
a4 b6 2.0 ALT Wymiana silnika
albo wal swapa na 1.8 albo remontuj, bo kupiony silnik musisz cały sprawdzić - na 90% pije olej i czeka go reanimacja. Ponoć w angielskich 2.0 jest jakoś lepiej - sprawdź czy może dostaniesz silnik od anglika
-
Propozycja rozwiązania brania OLEJU w silniku 2.0 ALT
Zapsu, jak napisałem pare postów wcześniej - to jest raport po 28 tys km po remoncie. Ostatnio pobawiłem się olejami i stwierdzam że olej Valvo VR1 5w50 sprawie że silnik pracuje troszkę ciszej niż na 5w40 Synpower. Co do głośności - zaczyna być zauważalnie głośniejszy od 4tys obr. Poniżej jest naprawde ładnie i nie przebija się przez wmiare cicho nastawione radio. Ja jestem zadowolony
-
Propozycja rozwiązania brania OLEJU w silniku 2.0 ALT
1500 chciał mechanior za rozebranie złożenie i przerobienie tłoków. 600zl części potrzebne na remont (tyle że bez zniżek będzie ciut drożej). Ja sobie dorzuciłem do tego rozrząd i pare innych pierdół jak było wszystko na stole, ale o tym nie piszę bo to nie ma znaczenia. Czas tylko problem bo gość ma dużo roboty (z jednej strony się cieszyłem bo skoro ma dużo roboty to nie znaczy że jest partaczem) i czekałem 2 tygodnie bo często dochodziły roboty na "już". Cóż ten tydzień dłużej biorąc pod uwage wizję braku tej znienawidzonej lampy alladyna co chwilę
-
Propozycja rozwiązania brania OLEJU w silniku 2.0 ALT
Znalazłem dobrego mechaniko-tokarza, zrobiliśmy wszystko razem, dzięki wam wiedziałem jakie wymiary mają mieć pierścienie, tłoki i cylindry. Wszystko pomierzone sprawdzone, silnik wykąpany w środkach chemicznych na rozpuszczenie syfu, narowkowane tłoki pod szersze pierścienie i tak naprawde tyle. @tracer123 zapraszam do Chełma, daleko nie masz. Niejaki Szelążek w Chełmie na ul. Hrubieszowskiej mi opanował ten motor. Tyle że sam załatwiłem sobie części - miałem taniej od niego
-
Propozycja rozwiązania brania OLEJU w silniku 2.0 ALT
Czas na moje słowo w temacie po pewnym już przebiegu. Od remontu który był w styczniu zrobiłem około 28 tys km. Pobór który jest aktualnie to 800ml /10k km Polecam więc remont - u mojego mechaniora kosztował 2 tys zł
-
Propozycja rozwiązania brania OLEJU w silniku 2.0 ALT
Szczerze to zalalem 5w50 i po 1200km ubytku brak a silnik ani w te ani w te z głosem, imo bez różnicy choć wariator ciszej się odzywa przy odpaleniu
-
Propozycja rozwiązania brania OLEJU w silniku 2.0 ALT
Po 2008 nie ma normalnych silników? Dlaczego więc tyle ludzi wciąż jeździ autami z tych lat. W 2009 bodajże ogarneli temat olejowy pod warunkiem że nie był katowany
-
Propozycja rozwiązania brania OLEJU w silniku 2.0 ALT
Jeżeli masz cylindry wymiarowe to albo nowe tłoki albo rowkujesz stare pod szersze pierścienie
-
Propozycja rozwiązania brania OLEJU w silniku 2.0 ALT
albo poprzedni właściciel zamontował zbiornik na olej który automatycznie uzupełnia stan swoją drogą gdyby cośtakiego wykombinować to moglibyśmy mieć gdzieś pobór oleju, aby wlewalibyśmy go więcej przy wymianach
-
Propozycja rozwiązania brania OLEJU w silniku 2.0 ALT
tylko właśnie odkryłem że Valvo VR1 5w50 nie spełnia normy VW 502/505. Spełnia co prawda ACEA ale mimo wszystko zacząłem się zastanawiać czy spróbować to zalać. No i na daną chwilę jestem w kropce
-
Propozycja rozwiązania brania OLEJU w silniku 2.0 ALT
bo jest głośniejszy, 5w50 ma dużą szansę wyciszyć ten silnik
-
Propozycja rozwiązania brania OLEJU w silniku 2.0 ALT
Ja teraz spróbuję z tym olejem ale ja jeżdżę na 5w40 valvo pobór 0,5L na 7tys km srednio
-
Propozycja rozwiązania brania OLEJU w silniku 2.0 ALT
nie no mówię serio, ja też o wiele rzadziej wchodzę na forum przez to że już nie żłopie edit albo wpieprza i go podpalił
-
Propozycja rozwiązania brania OLEJU w silniku 2.0 ALT
pewnie wszystko wporządku i nawet już tu nie wchodzi
-
Propozycja rozwiązania brania OLEJU w silniku 2.0 ALT
Wniosek po 20k km poremoncie rowkowania tłokow. U mnie przy 2 remoncie coś spartolil minimalnie bo jak przy 1 nie brał nic do czasu walniecia tłoka to przy drugim dolewam 0,7-1l od wymiany do wymiany, mimo wszystko taki pobór akceptuję. Przed remontem taką dawkę lalem co 1tys km
-
Sonda lambda-wymiana 2.0 alt
co dokładniej robiłeś ?
-
Sonda lambda-wymiana 2.0 alt
nie oleju nie przestał łykać prez to to nie ma nic wspólnego, olej przestał łykać po rowkowaniu tłoków
-
Sonda lambda-wymiana 2.0 alt
mi ustało całkowicie po wymianie katalizatora ale oleju też już nie żre więc liczę że będzie dobrze już teraz z szyszunią
-
Sonda lambda-wymiana 2.0 alt
to jest kwestia kata, miałem to samo i ustało, z tym że 2 sonda działała normalnie na kompie
-
Jaki olej do 2.0 ALT?
Mniejsze obroty = mniej ruchów tłoka, mniejsze ciśnienie = mniej poboru oleju Proste
-
Audi a4 b6 2.0 ALT benzyna/gaz, multitronic gaśnie przy ruszaniu na zimnym
on w ramach regulacji powinien to robić pozatym co to za ceny, za skasowanie podstawowych błędów biorą 30zł
-
Ocena pracy mechanika.
jak dla mnie partacz całkowity, ja za wymianę kata płaciłem 100zł i mam zrobione normalnie jak trzeba a u ciebie nie dość ze spartolił to jeszcze cię skasował pożądnie