Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Buczenie przy hamowaniu


soku11

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Pacjent to Audi A4 B5 1999.

Mam bardzo dziwny problem z którym nie może sobie poradzić już drugi warsztat. Problem występuje w przypadkach:

1. Wciskam hamulec - ok. Odpuszczam - słyszę buczenie. Wcisnę delikatnie - przestaje buczeć (to może być subiektywne).

2. Jadę i odpuszczam gaz - słyszę buczenie.

3. Nieraz na dohamowaniu do zera auto samo zaciska mocniej klocki tak jakbym to ja mocniej zahamował nagle.

W warsztatach stwierdzili jedno - odłączenie pompy sprawia że problem nie występuje. Kupili używany komputer (sterownik?) i podmienili - dalej to samo. Wszystkie czujniki są podobno ok. Nie ma błędów etc.

Czy warto zastanawiać się nad wymianą pompy ABS? Miał ktoś coś podobnego?

BAAAAARDZO proszę o pomoc bo nie wiem co dalej robić :(

Pozdrawiam.

Edytowane przez soku11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podjedź do jakiegoś dobrego mechanika i zleć wyczyszczenie czujników prędkości w kołach wraz z pierścieniami ABS. Jak to nie pomoże to nie wiem ale mam ten sam problem i właśnie to planuję zrobić. Zobacz ten filmik i będziesz wiedział o co chodzi:

.

Daj znać czy pomogło :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wizycie w kolejnym zakładzie wymieniam pompę. Teraz coraz częściej pojawia się sytuacja, że dohamowując w pewnym momencie zaczyna mi samo mocniej hamować :/ Dam znać czy się poprawiło.


Wymienili pompę - nadal te same objawy chociaż niby trochę mniejsze. Próbujemy skombinować inną pewniejszą pompę.


Czy ktoś coś poradzi? W aucie wymienione miałem ze 3 pompy ABS, pompę ESP, komputer od ABS. Nadal te same objawy - przy dohamowaniu sam zaczyna mocniej hamować. Wyłączenie pompy ABS rozwiązuje wszystkie problemy. Na kompie nie ma żadnych błędów, a prędkości z kół są ok (tak twierdzili w warsztatach). Czy ktoś może chociaż polecić jakiegoś mechanika?


Serio nikt nie zna nawet warsztatu, który się tym zajmie?


Update:

Problem który występuje - przy hamowaniu w okolicach 40 i 20 km/h włącza się ABS i dohamowuje automatycznie koła. Żadnych błędów w komputerze. Przy hamowaniu podobno jedynie cośtam dziwnie odczytuje prędkość kół.

Co było robione:

- wymiana pomp ABS (kilka sztuk)

- wymiana pompy ESC

- wymiana sterownika (wielokrotne programowanie)

- wymiana wszystkich czujników ABS

Ktoś ma jakiś pomysł?

Edytowane przez soku11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eh, pchasz się w koszta a to pierdoła -,- Masz dostęp do kompa? Jak tak to łączysz sie z ABS, i sprawdzasz sobie wszystkie koła po kolei, który czujnik leci w kija. Albo bardziej drastyczny sposób, młotek i puknąć każdy czujnik. Z tym że, wymieniałeś z tyłu tarcze? Jeśli tak to koronka została zmieniona? Przy przegubach coś kombinowałeś? Jeśli nie to rozbierz i przeczyść.

edit; Skąd jesteś?

Edytowane przez karaluch8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pcham się w koszta, bo żaden mechanik tego nie potrafi naprawić. Nie moja wina niestety :( Już 5 warsztat...

Wszystkie czujniki wymienione (z tyłu miałem na śrubę, a z przodu na wcisk). Koronki niby wyglądają dobrze. Przy przyspieszaniu prędkości ok, przy zwalnianiu wszystkie czujniki jakoś niby dziwnie pracują i pewnie z tego problem wynika. Gdyby koronki były rozwalone, to nie powinno zawsze źle pokazywać? I jak to możliwe, że wszystkie koła źle pokazuje - wszystkie koronki poszły?

W aucie zmieniane miałem chyba już wszystko co się da w zawieszeniu i przy kołach. Jedyna akcja dziwna to jakieś stuki jeszcze, ale to chyba niepowiązane.

Jestem z Warszawy. Masz polecany warsztat? :)

Edytowane przez soku11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy udało się może problem rozwiązać?  bo mam to samo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...