Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Smród spalenizny z nawiewu po jeździe miejskiej.


nikolay

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.Od pewnego czasu po zakończeniu jazdy miejskiej z nawiewu czuć zapach lekkiej spalenizny,po kilku godzinnej jeździe autostradą prędkością 130-170 km/h ten zapach był niewyczuwalny.Sprawdziłem dzisiaj stan oleju i wszystko ok a od wymiany przejechałem ok.3 tys km i ani kreseczka nie zeszła z tym że po odkręceniu korka wlewu oleju i powąchaniu zapachu z wnętrza silnika zaniepokoił mnie zapach benzyny z wnętrza.Jak myślicie co mogą oznaczać te dwa objawy?zapach spalenizny po krótkiej jeździe i zapach benzyny z wnętrza silnika po odkręceniu korka wlewu oleju.Czekam na odpowiedzi.Serdecznie pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się jeździ na krótkich odcinkach często silnik pracuje na ssaniu i benzyna przedostaje się do oleju przez pierścienie to normalne że olej czuć benzyną ale w środku auta nie powinno nic śmierdzieć pewnie kolanko odmy ci pękło i opary z skrzyni korbowej wydostają się na zewnątrz i zaciąga do kabiny

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź też zaworek odpowietrzenia skrzyni korbowej. W gumowym trójniku pod kolektorem ssącym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,podepne sie pod temat. Otoz mam problem podobnie jak kolega tylko,ze u mnie dzieje sie to w taki sposob. Gdy odpale auto i zaczynam jazde jest wszystko ok,lecz gdy silnik zlapie temp 90 stopni i zatrzymam sie np na skrzyzowaniu to z nawiewow przez jakies pol min czuc zapach benzyny. Podkresle,ze dzieje sie to tylko na cieplym silniku. Sprawdzalem,czy nie ma gdzies przeciekow benzyny,jest wszystko ok. Dodam,ze dzieje sie to nawet gdy jade na LPG. Pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdzicie czy wam nie leci, kapie olej z pokrywy zaworów na katalizator

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...