Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wycena szkody


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, ostatnio miałem małe zdarzenie na autostradzie z jadącego przede mną tira wypadł metalowy przedmiot który uszkodził mi zderzak oraz dokładkę i porysował lewy błotnik . Dziś był rzeczoznawca i wycenił mi naprawę na 1050zł . Odwoływać się czy będę to w stanie zrobić w tej kwocie ? Do wymiany jest zderzak+malowanie, dokładka i malowanie błotnika . Auto to A4 B5 Avant 2000r

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odwołaj się ! Ja miałem przygodę parkingową. Kobitka zarysowała mi tylne prawe drzwi i zderzak. Najpierw zaproponowali 1100zł. Odpowiedziałem, że absolutnie się nie zgadzam. Za 3 dni skontaktował się ze mną miły pan i zaproponował 1970zł :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ostatnio miałem małe zdarzenie na autostradzie z jadącego przede mną tira wypadł metalowy przedmiot który uszkodził mi zderzak oraz dokładkę i porysował lewy błotnik . Dziś był rzeczoznawca i wycenił mi naprawę na 1050zł . Odwoływać się czy będę to w stanie zrobić w tej kwocie ? Do wymiany jest zderzak+malowanie, dokładka i malowanie błotnika . Auto to A4 B5 Avant 2000r

Ostatnio było sporo przygód z wycenami wśród znanych mi osób. Uważam, że w Twoim przypadku jest to śmieszna kwota. Przykład: Skoda Octavia II przed FL. Tylny zderzak w kolorze auta, czujniki parkowania. Delikatna stłuczka powodująca wgniecenie, wbicie jednego czujnika do środka i pęknięcie plastiku. Wycena na ~trzykrotność Twojej kwoty. Co prawda kolega wyżej już stwierdził co powinieneś zrobić, a moje porównanie może być niemiarodajne (różnica w rocznikach, dodatki - to też, myślę, rzutuje na koszta).

Dla innego przykładu - Golf IV Variant, śladowe ogniska korozji na bagażniku i przednich nadkolach. Wycena samego robienia blacharki to było blisko 3000zł, a co dopiero jak tutaj trzeba wymieniać?

Najlepiej jakbyś uzyskał wycenę jakiegoś fachowca, któremu zlecisz robienie tego. Wtedy będziesz wiedział jakiej kwoty odszkodowania oczekiwać by starczyło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Do wymiany jest zderzak+malowanie, dokładka i malowanie błotnika .
To jest szkoda na ponad 2500 zł. Jeśli wycena ubezpieczyciela jest niższa, to pewnie zrobili to na zamiennikach. Przy szkodzie z OC sprawcy (domyślam się że masz nr tej ciężarówki) należą się części nowe i oryginalne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi jak się zabrać za odwołanie ? Napisać do nich czy zadzwonić i powiedzieć że się na to nie zgadzam lub pomoże ktoś napisać odwołanie ? Ubezpieczalnia to Ergo Hestia



Do wymiany jest zderzak+malowanie, dokładka i malowanie błotnika .
To jest szkoda na ponad 2500 zł. Jeśli wycena ubezpieczyciela jest niższa, to pewnie zrobili to na zamiennikach. Przy szkodzie z OC sprawcy (domyślam się że masz nr tej ciężarówki) należą się części nowe i oryginalne.

Mam wszystko nawet zdjęcia dowodów i ubezpieczenia :)

Edytowane przez stafik91
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Powiedzcie mi jak się zabrać za odwołanie ? Napisać do nich czy zadzwonić i powiedzieć że się na to nie zgadzam lub pomoże ktoś napisać odwołanie ?
Kolego, nie mam czasu odpisywać każdemu z osobna. Zajrzyj choćby tu: http://a4-klub.pl/index.php?/topic/350604-naprawa-auta-z-oc-sprawcy/page-2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rób wszystko na piśmie lub e-mailem dla celów dowodowych , firmy ubezpieczeniowe to złodzieje.

Samo malowanie jednego elementu w zwykłym warsztacie to jest co najmniej 400zł,a Ty masz dwa do pomalowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...