Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Skrzynia biegów z 2.5 TDI do 1.9 TDI

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Panowie mam do kupienia przekładkę z ośki na quattro.

Ja u siebie mam 1,9 TDI AVF a dawca jest 2.5 TDI.

czy skrzynia pasuje do tego silnika?

Porównywaliśmy obroty na różnych biegach przy różnych prędkościach i różnice są dosłownie minimalne, jak nie znikome...

czy skrzynia i wał będą pasować?

Opublikowano

Tak, będzie pasować

Opublikowano

Jestem po takiej przekładce i zestaw będzie pasować. Między skrzynią a silnikiem masz podkładkę dystansową, musisz ją zostawić wtedy rozrusznik i sprzęgło pasuje.

Jeśli bierzesz skrzynię od wersji 180KM to będziesz musiał dorabiać układ chłodzenia oleju w skrzyni - poprzez zamontowanie osobnej chłodniczki lub chłodnicy wody od automatu.

Bak z pływakami i pompą od 2.5 tdi też pasuje pod warunkiem że dawca jest z rocznika conajmniej 2003.

Edytowane przez bobikos

Opublikowano

Paweł a jaką skrzynie wrzuciłeś do siebie? chodzi mi o oznaczenie.

Opublikowano
  • Autor

Ja mam skrzynie GBA w ośce a dawcą ma być ETS GBB z QUATTRO 2.5 TDI

Opublikowano

Ja będe wrzucał GBC z ETQ to jest komplet z 1.9 Q

Opublikowano
  • Autor

No ja kompletu pod 1.9 nie moge znaleźć

Opublikowano

No na alle znalazłem tylko jedną skrzynię od 1.9Q i to nie za mała sumkę. Komplet kupiłem od kolegi z forum ale kupe rzeczy musiałem wywalić bo były zgnite( anglik ) takie jak sanki z wahaczami, 2 osłony termiczne, wybierak biegów bo był uszkodzony i miał luzy, wymieniłem łożyska w piastach, wymieniłem oleje w skrzyni i dyfrze, musiałem dokupić mocowania wału i jeszcze kilka pierdółek. Teraz szukam osłon do tylnych tarcz jeszcze :/

Porównałem sobie Twoja GBA od ośki do mojej GBC od Q i widzę że one maja takie same przełożenia tylko jedynie różnią się 6tka ale to znikoma różnica.

Jak możesz to napisz mi jakie masz obroty silnika przy 100km/h będę chociaż wiedział jakie prędkości rozwinę :)

Edytowane przez MemberA4

Opublikowano
  • Autor

Na 6 biegu jakieś 1780 obr

Ja mam cały zestaw z jezdzacego auta. i bede przy jego wyciąganiu

Edytowane przez dynamiquedci

Opublikowano

Ja mam skrzynię ftm

  • 3 tygodnie później...
Opublikowano

Jak dokładacie Q to szukajcie takich skrzyń:

B6 (37/10)
HCG 02X300044MX {11/2003-12/2004}1.9/131 AVF
FYC 02X300044AX {6/2003-11/2003}1.9/131 AVF
most EUB (PR-GOQ,GOL:EUB) 01R500044D

B7 (37/10)
JEE 02X300044Q 610x400x395mm {1/2006-6/2008} 2.0/140 BPW
JMJ 0A3300040Q 610x400x395mm {6/2006-6/2008} 3.0/232 ASB
HXQ 0A3300040QX 610x400x395mm {1/2006-5/2006}3.0/232 ASB
most EUB (PR-GOL+TR0,T41) 01R500044D 440x285x250

Są to najszybsze Q ja mam GBC (37/9) i prędkości ponad 140km\h na autostradzie męczą hałasem.

Opublikowano

Jak dokładacie Q to szukajcie takich skrzyń:

B6 (37/10)

HCG 02X300044MX {11/2003-12/2004}1.9/131 AVF

FYC 02X300044AX {6/2003-11/2003}1.9/131 AVF

most EUB (PR-GOQ,GOL:EUB) 01R500044D

B7 (37/10)

JEE 02X300044Q 610x400x395mm {1/2006-6/2008} 2.0/140 BPW

JMJ 0A3300040Q 610x400x395mm {6/2006-6/2008} 3.0/232 ASB

HXQ 0A3300040QX 610x400x395mm {1/2006-5/2006}3.0/232 ASB

most EUB (PR-GOL+TR0,T41) 01R500044D 440x285x250

Są to najszybsze Q ja mam GBC (37/9) i prędkości ponad 140km\h na autostradzie męczą hałasem.

Ale tak do 120 to jeszcze ujdzie?[emoji16] a jakie masz obroty przy 140?

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Opublikowano

Jasne że ujdzie, co dla mnie może być za głośne dla innych znośne, przy prędkości 140km/h mam prawie 3tys. obr/min koła to 18" 225/40 (186KM), jak dla mnie to jedynka strasznie krótka, do jazdy 90km/h styka piątka bo wtedy mam ponad 2300obr/min, sprawdź podporę wału przed założeniem moja ma trochę luzu i przy depnięciu ostro wał szaleje, żadna skrzynia quattro nie jest tak szybka jak z FWD w dieslu

  • 2 lata później...
Opublikowano

Proszę o info jak z kompatybilnością ETS GBB z QUATTRO 2.5 TDI do 1.9 tdi awx

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.