Skocz do zawartości
IGNOROWANY

usb do mmi


Grzegorz Pazdur

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Jestem tutaj nowy, oraz świeżym właścicielem A4 B8 Avant i mam kilka pytań.

Co musze kupić zeby podłączyc pendrive do mmi.

brak gniazda ami w schowku, w podłokietniku mam wejscie AUX oraz telefon, w bagarzniku czytnik płyt DVD oraz radio ze zmieniarką na 6 płyt. da się coś z tym zrobić?

  • Pomoc techniczna 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam ten sam problem.

Z tego co udalo mi sie ustalic to sa potrzebne 2 rzeczy (glownie oferowane w zestawie)

1) modul AMI (Audi Music Interface)

2) kabel usb do AMI

Nie znam sie na tyle zeby stwierdzic czy pasuje do wszystkich wersji MMI 2G?

Tutaj krotki film z montarzu takiego modulu - jezeli ktos moze sie wypowiedziec odnosnie powyzszego pytania to bede rowniez wdzieczny.

Deuga sprawa, jak mozna sprawdzic czy mam zainstalowany Moduł AMI ?

USB w schowku / podłokietniku = zainstalowane AMI

Brak usb = brak AMI ?

Edytowane przez StempelXP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupujesz wiązkę AMI, tego typu: http://allegro.pl/wiazka-ami-mmi-3g-4f0035727-audi-a4-a6-q7-rs6-c6-i6629468834.html

wpinasz do czytnika multimediów, uruchamiasz AMI w zielonym menu i dopinasz odpowiedni kabelek, np. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki przerabiał ktoś kabel Ami - Iphone (szeroka wtyczka chyba iphon 4) na usb? Bo ja dziś próbowałem i podłączyłem gniazdo USB  według schematu Wrclaguna czyli 28 -usb 5+, 25 - usb masa, 17 d(+) , 18 (d-) jak poniżej

AMI pod 3G

Złącze 30-stykowe -T30b-

Wszystkie styki są połączone ze sterownikiem elektroniki układów informacyjnych 1 -J794-.

1 - NF-In, strona lewa

2 - NF-In, strona prawa

3 - Masa NF

4 - NF-In, masa ekranu

13 - Dane iPod

14 - Dane iPod

16 - Rozpoznano iPod

17 - D (+)

18 - D (-)

21 - Detect

22 - Masa

24 - Przewód FBAS (-)

25 - USB, masa

27 - Przewód FBAS (+)

28 - USB, +5 V

Kolory w kablu Ami nawet się zgadzały z kolorami w gnieździe USB ale niestety interfejs nie widzi pendriva powinien zamrugać na czerwono ale nic :/ może to coś z tym zasilaniem na usb + . Kabel  przejście od wtyczki do wtyczki ma bo sprawdzałem miernikiem dobrze zlutowałem kable. Widział ktoś schemat kabla ami - usb albo wie co może być przyczyną? Posiadam mmi 3g Basic a kabel ami miał niebieską obwódkę przy wtyku AMI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem taki moduł   (Moduł USB Driveen do Audi MMI 2G)  mam problem z podpięciem zasilania , podłączyłem pod zasilanie zmieniarki , tylko po zgaszeniu radia tam ciągle dochodzi napięcie, czy po zamknięciu auta komputer odetnie zasilanie zmieniarki ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez mam taki moduł tylko ja podpiąłem sie z zasilaniem pod gniazdo bezpieczników na jednym oddzielnym bezpieczniki  i ciężko powiedzieć czy jest tam prąd po zamknięciu samochodu wsumie :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to żeby nie rozładować akumulatora lub nie uszkodzić modułu który będzie cały czas zasilany 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...