Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Problem z tylnią wycieraczką ,Avant

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam,

Mam problem z tylną wycieraczką. Nie obraca się całkowicie chyba spadła z prowadnicy.

https://www.youtube.com/watch?v=eJXxII88nWk&feature=youtu.be

Proszę o ewentualną poradę co z tym zrobić. Chciałbym również wymienić pióro wycieraczki (mam nadzieję, że nie całe ramię) na jakieś z bosch gdyż na przód chcę kupić aerotwin.

Proszę o ewentualnie jakąś propozycję z allegro.

Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc!

Edytowane przez adi_sc

Opublikowano

Nowe ramię trzeba kupić to raz.(pomijając że nie wiadomo ze zdjęć o co chodzi ale zakładamy że ośka chodzi więc oberwało metal w plastikowym ramieniu - demontaż wysoce trudny - trzeba ciąć) A dwa nie "tylnia" a tylna, język polski taki trudny ?

Opublikowano

Nowe ramię trzeba kupić to raz.(pomijając że nie wiadomo ze zdjęć o co chodzi ale zakładamy że ośka chodzi więc oberwało metal w plastikowym ramieniu - demontaż wysoce trudny - trzeba ciąć) A dwa nie "tylnia" a tylna, język polski taki trudny ?

Zdaję sobie sprawę z trudności demontażu gdyż kiedyś w golfie IV miałem przyjemność cięcia. Ośka możliwe, że się oberwała ale dziwi mnie fakt, że nie ma żadnej nakrętki. Ewentualnie może trzeba nasunąć mocno na ośkę i przykręcić. Wolę się doradzić gdyż A4 mam od wczoraj ;). Ramie to ASO czy jakaś używka ? zamienniki za parę zł z allegro nie wchodzą w grę, ewentualnie jakiś oryginał.

Opublikowano

nie ma zadnej prowadnicy.silniczek ele.plus zebatki aluminiowe.tak czy siak caly mechanizm do wymiany.skorodowany,nie sciagniesz,predzej szybe pobijesz.tjw. trzeba ciac flexem :)

Opublikowano

Nie ma nakrętki to raz

dwa , to tak jak pisał kolega Tomek mogła pęknąć już metalowa (aluminiowa) obejma wtopiona w uchwyt ramienia wycieraczki.

trzy , zrób moda z q5 i będziesz miał po problemie.

Opublikowano

Ostatnio w aso brałem do passata b6 - ok 80 zł, więc dramatu jakiegoś nie ma. Z drugiej strony na grzyba tylna wycieraczka jak są dwa lusterka zewnętrzne. :kox:

Opublikowano

Z drugiej strony na grzyba tylna wycieraczka jak są dwa lusterka zewnętrzne. :kox:

Jest bardzo dużo ludzi co nie potrafi cofać na lusterka i to jest bardzo smutna sprawa.

Opublikowano

Ok dzięki! popatrzę na allegro może znajdę jakiś zestaw z Q5, oczywiście nie dziadostwo za 50 zł z wysyłką. A jak nie to kojarzy gdzieś ktoś ASO na śląsku ? ew. gdzie można jeszcze zakupić ten zestaw z Q5

1) http://allegro.pl/audi-q5-8r0-ramie-tylnej-wycieraczki-i5927032171.html

2) http://allegro.pl/audi-q5-ramie-wycieraczki-tylnej-8r0955407-i5716409322.html

3) http://allegro.pl/audi-q5-ramie-wycieraczki-tyl-i5293816121.html

4) http://allegro.pl/audi-q5-ramie-wycieraczki-tyl-8r0955407-i6016463168.html

???

Opublikowano

ew. gdzie można jeszcze zakupić ten zestaw z Q5

wszystko co potrzebujesz mozesz zamówić w sklepie www.getem.pl

ceny dośc dobre tylko czas oczekiwania to czasem 2 tygodnie

Opublikowano

Tylko i wyłącznie z Q5 . Sam takiego moda robiłem i jest cacy !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Polecam

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

Jeszcze chciałbym się dowiedzieć czy plastikowa nakładka obudowa śruby i spryskiwacza będzie pasować do ramienia z q5 ?

Znalazłem na allegro ale niektóre są bez tej obudowy.

Znalazłem jeszcze cały zestaw proszę o potwierdzenie czy będzie pasować.

link http://allegro.pl/audi-q5-8r0-ramie-tylnej-wycieraczki-i5927032171.html

Edytowane przez adi_sc

Opublikowano

Wszystko pasuje . Zdejmujesz stare ramie i zakładasz nowe z Q5 . Ta plastikowa obudowa troszkę ciasno wskakuje ale jak zaskoczy to wszystko ok

Opublikowano

ok, dziękuję

Opublikowano

ok, dziękuję

Witam dołączę się do tematu bo nie udało mi się zdjąć ramienia z mechanizmu(śruby) a nie chciałem na siłę bo pewnie by szyba poszła. Problem tkwi w tym że z ramienia spadła mi jakimś cudem sprężyna , która dociska je do szyby i za żadne skarby nie mogę jej tam założyć. Jest na to jakiś patent bez zdejmowania ramienia ?

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.