Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Co polecacie na światła dzienne (drl)

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam,

Posiadam bixenon. Chciałem zastąpić małą żarówkę jaką inna, która pozwoli mi zrobić światła do jazdy dziennej bez konieczności montaż odrębnego oświetlenia. Auto mam od wczoraj i dopiero teraz zauważyłem, że jeszcze jest większa żarówka obok małej (postojowej), na marginesie do czego ona jest bo nie sprawdziłem.

Pozdrawiam

Opublikowano

:arrow2:http://a4-klub.pl/index.php?/topic/227985-montaz-modulu-drl-w-swiatlach-drogowych/page-1

Ale też zależy, jakie masz MCE itp., bo w B7 było to inaczej realizowane.

MCE proszę jaśniej to moje 1 Audi i na forum też jestem od niedawna, więc proszę łopatologicznie ;)

MCE - Moduł Centralnej Elektroniki

http://a4-klub.pl/index.php?/topic/100858-mce-09-modul-centralnej-elektryki-lusterko-wlacznik-swiatel-czujnik-swiatla-coming-leaving-home/

Opublikowano

Witam,

Posiadam bixenon. Chciałem zastąpić małą żarówkę jaką inna, która pozwoli mi zrobić światła do jazdy dziennej bez konieczności montaż odrębnego oświetlenia. Auto mam od wczoraj i dopiero teraz zauważyłem, że jeszcze jest większa żarówka obok małej (postojowej), na marginesie do czego ona jest bo nie sprawdziłem.

Pozdrawiam

Jak masz b7 z bixenonanami fabrycznymi to ta większa żarówka jest własnie do świateł dziennych. W B7 bixenony miały zawsze światła do jazdy dziennej. Moduł MCE nie ma nic do rzeczy jezeli bixenony były fabrycznie.

Masz obok wyłącznika świateł mały wyłacznik DRL? Jak tak to on jest właśnie od włączenia świateł dziennych

Opublikowano

Jak masz bixenon to powinieneś mieć światła do jazdy dziennej "DRL". Z prawej strony włącznika świateł sprawdź czy jest pokrętło DRL. Okrągłe, może być wcisnięte, trzeba je nacisnąć, odskoczy do przodu i wtedy ustaw je w pozycji "1". Żeby DRL świeciło pokrętło od bixenonów powinieneś mieć ustawione w pozycji "0", czyli światła drogowe wyłączone. Ustaw tak i wyjdź z auta zobaczyć czy małe żarówki od DRL świecą. Tak to powinno w oryginale działać.

Opublikowano

Jak masz bixenon to powinieneś mieć światła do jazdy dziennej "DRL". Z prawej strony włącznika świateł sprawdź czy jest pokrętło DRL. Okrągłe, może być wcisnięte, trzeba je nacisnąć, odskoczy do przodu i wtedy ustaw je w pozycji "1". Żeby DRL świeciło pokrętło od bixenonów powinieneś mieć ustawione w pozycji "0", czyli światła drogowe wyłączone. Ustaw tak i wyjdź z auta zobaczyć czy małe żarówki od DRL świecą. Tak to powinno w oryginale działać.

Chyba że kolega ma czujnik zmierzchu to wtedy pokrętło na pozycję AUTO i będą się automatycznie przełączać dzienne- mijania

Opublikowano

Dokładnie tak sprawa sie ma z czujnikiem zmierzchu w lusterku, racja

Opublikowano

Mam fabryczne bixenony oraz czujnik zmierzchu. Przycisk DRL jest jutro sprawdzę to dokładnie czy działa tak jak ma być.

Czyli jeśli mam czujnik zmierzchu to jak dam na auto sam przełączy, a jeśli chce ręcznie zarządzać światłami to ustawie pozycję "0" i jeśli mam załączone drl to same się załączą ?

W reflektorze wiadomo jest kierunek soczewka bixenon i odbłyśnik w, którym są dwie żarówki mała i duża, to mała jest od postoju a duża o drl ?

Pozdrawiam

Opublikowano

Ustaw przełącznik świateł na pozycje Auto i DRL na "1".

W takiej konfiguracji DRL bedzie świeciło zawsze w ciągu dnia po odpaleniu auta, jak przyjdzie zmierzch światła same przełącza sie na bixenon. Tego ustawienia już nie zmieniasz, po odpaleniu samochodu uruchamianie i kręcenie pokrętłem od świateł już Cie nie interesuje.

Patrzac od przodu na reflektor pierwsza zarowka z lewej to DRL, palnik za soczewka to bixenon i najmniejsza żarówka to światła postojowe.

Opublikowano

Tak wszystko sie zgadza i tak jak ma byc. Prosilbym o sugestie na co zamienic te standardowe zarowki drl 21w. Myslalem na jakims ledem zeby to swiecilo dobrze ale zeby dobry kolor nie zolty zwyklej zarowki

Opublikowano

Wszystko jest na forum opisane.

Szukaj.

  • 10 lat później...
Opublikowano
W dniu 30.04.2016 o 08:41, scq napisał(a):

Ustaw przełącznik świateł na pozycje Auto i DRL na "1".

W takiej konfiguracji DRL bedzie świeciło zawsze w ciągu dnia po odpaleniu auta, jak przyjdzie zmierzch światła same przełącza sie na bixenon. Tego ustawienia już nie zmieniasz, po odpaleniu samochodu uruchamianie i kręcenie pokrętłem od świateł już Cie nie interesuje.

Patrzac od przodu na reflektor pierwsza zarowka z lewej to DRL, palnik za soczewka to bixenon i najmniejsza żarówka to światła postojowe.

Podępne się do tematu jak się ma sprawa odnośnie drl w b6 mam bixenon lusterko z czujnikiem włącznik z funkcją auto brak tylko włącznika drl jak do dołożę .Czy zadziała to jak w b7 że bedą dzienne? Był bym wdzięczny za pomoc

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.