Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana pompy paliwa [BRD] quattro


Jarkost

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Panowie proszę o pomoc, zabrałem się za wymianę pompy paliwa, pompę kupiłem Pierburg-a 7.50103.50.0 według kilku sklepów internetowych i stacjonarnych to właśnie ta pompa powinna pasować do mojego Audi ale nigdzie nie mogę znaleźć tej pompy rozebrałem praktycznie cały tył i nic-pod siedzeniem są dwie klapy od baku w jednej jest pływak a w drugiej jest pompka też z pływakiem ale inna niż ta co kupiłem -jest dużo krótsza, poszperałem trochę w internecie i znalazłem informację, że w quattro jest jakby podwójny zbiornik i ta mała pompka tłoczy paliwo do tej drugiej części a ta główna pompa jest gdzieś po środku i trzeba zwalić zbiornik żeby ją wyciągnąć i faktycznie z tej pompki idzie gruba rurka na drugą stronę zbiornika i jest połączona z drugim pływakiem. Tylko nie pasuje mi jedna sprawa bo gdy przekręce kluczyk w stacyjce to właśnie ta mała pompka się włącza i przez chwile chodzi jakby tłoczyła paliwo do silnika. Proszę o potwierdzenie czy faktycznie kupiłem dobrą pompę i do wymiany trzeba zwalić zbiornik.

I jeszcze jedna sprawa na tej pompie z baku jest taki czarny osad i ropa w baku jest trochę ciemniejsza czy to może świadczyć o kończącej się pompie tandemowej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to sprzedawca nie przeczytał informacji ze ta pompa jest do a4 b8 01.2008r... taki jest opis w intercersie mimo ze wybrany jest model b7

co do paliwa - tak vacum juz puszcza - uszczelniacz dwu wargowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytałem w kilku sklepach i odpowiedź była taka sama - że pasuje, nawet na allegro wpisując tą pompę jest w opisie B7 170km (BRD)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja rozumiem... ja tez to widze w katalogu intercers z tym dali własie taki opis sam zobacz

http://e-katalog.intercars.com.pl/?search=audi&utm_source=intercars.com.pl&utm_medium=searchBoxWidget&utm_term=audi&utm_campaign=searchBoxWidget#/produkty/3122302032320-750103500-O19843-elektryczna-pompa-paliwa.html


tylko kliknij powyzej w katalogu raz jeszcze - pompa paliwa i wyskocza ci 3 pompy to jak klikniesz na ta swoja to zobaczysz pełny opis


po za tym jest to pompa paliwa ktora jest na zewnatrz auta jak to jest w a4 b8 pod prawa płyta podłogowa połaczona z filtrem paliwa krótkim wezykiem - pacz...

http://www.troja.sklep.pl/audi-a4-b8-a5-pompa-paliwa-8k0906095b-p-2316.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jest możliwość że ta pompa może być gdzieś zamontowana w podłodze tylko wtedy oznaczało by to że są dwie pompy paliwa a właściwie trzy - jedna w baku potem ta ca ja kupiłem i tandemowa, chyba że tej pompy w ogóle niema i w sklepach mają coś namieszane z tymi pompami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma, są 2 w baku 1 i tandem i to wszystko.

Edytowane przez SotoM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompę oddałem do sklepu w zamian wymieniłem pompę tandemową ale i tak muszę ją wymienić tylko teraz którą jak w baku są dwie - ogólnie chodzi oto że trochę ciężko mi odpala i czym jest mniej paliwa to jest gorzej a od połowy zbiornika raz na jakiś czas potrafi odpalić i nierówno pracować i jeżeli go nie zdążę przygazować to zgaśnie i wtedy muszę go długo kręcić żeby odpalił - wygląda to tak jakby brakowało paliwa, powoli podczas kręcenia rozrusznikiem zaczyna cię odzywać aż w końcu załapie. zaznaczam że dzieje się to sporadycznie i tylko od połowy stanu paliwa.

Ponawiam pytanie jeżeli w baku są dwie pompy to którą wymienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, wg moich informacji w baku jest jedna pompa i znajduje się ona pod prawym deklem - czyli tam gdzie zaglądałeś. Nawet jeśli mylę się i są dwie pompy to dostęp do nich też będzie poprzez prawy dekiel, ponieważ tylko tutaj przychodzi zasilanie do pompy. Sprawdź czy wewnątrz nie idą gdzieś dalej przewody elektryczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasilenie wchodzi z dwóch stron tam gdzie jest pompa i po drugiej stronie gdzie jest pływak ale to mogą być tylko kable od pływaka, a co do tej jednej pompy to też mi się wydaje że jest tylko jedna bo ona zaczyna działać po przekręceniu kluczyka i z niej idą przewody paliwowe w podłogę i dalej do silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z drugiej strony to są jedynie kable do pływaka

Edytowane przez bobikos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie małe szanse, ale zapytam. Pamiętasz może jaka pompa idzie do tego baku w BRD quattro? bo w etkach ciężko znaleźć numer tej pompki a poprzedni właściciel całkiem inna wstawił i muszę ją wymienić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...