Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z hamulcami


_Krzych

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam problem z hamulcami. Wymieniłem na nowe tarcze przod + klocki i jest tak samo jak na starych. A problem polega na tym że :

Na każdej prędkości gdy wcisne pedał hamulca jest odczuwalne bicie, najbardziej (tak mi sie wydaje) jest to odczuwalne z przedniego lewego koła, ręczny tez zaciagalem i odczuwalne jest bicie ale mniejsze. Ma ktoś pomysły o co chodzi? Bo wygląda na to ze nie potrzebnie wymieniłem tarcze.

@edit

Gdy wcisne mocniej pedał hamulca to drgan/bicia nie ma. Gdy samochód zwalnia to robi to pulsacyjnie jak by coś było krzywe.

Edytowane przez _Krzych
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę to zrobić na samochodzie czy muszę zdemontowac piaste, wsadzić w tokarke i wtedy sprawdzić zegarem?

Dodam jeszcze ze opony mam nowe, koła świeżo wyważone.

Edytowane przez _Krzych
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odkręcasz koło, jarzmo z zaciskiem i tarcze. czyścisz dokładnie piaste, zakładasz czujnik w stabilne miejsce i obracasz piastą patrząc czy nie jest krzywa


to samo możesz zrobić również z tarczą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeżeli piasta bedzie prosta to co dalej ? Gdzie szukać? I jakie granicie "krzywizny" przyjąć dla piasty?

Wysłane z mojego HUAWEI P7-L10 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak zakładałeś nowe tarcze to wyczyściłeś dobrze piaste ? zdarza się że niedokładnie oczyszczona i zostanie jakiś paproch, Tarcza nie dojdzie tak jak powinna i również będzie bicie przy hamowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyscilem dokładnie, nawet przedmuchalem na koniec kompresorem i jeszcze raz przetarlem.

Wysłane z mojego HUAWEI P7-L10 przy użyciu Tapatalka

Znalazlem chyba rozwiązanie mojego problemu. Dzisiaj zrobiłem troche kilometrow, tarczę sie chyba ułożyli dragnia sa juz znacznie mniejsze, zniknelo pulsacyjne zatrzymywanie pojazdu. A winą sa chyba tylne tarcze, po jutrze wezmę sie za rozebranie tyłu i dwm znać co i jak :)

Wysłane z mojego HUAWEI P7-L10 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, jestem nowym użytkownikiem tej strony. Mam nie mały problem z hamulcami w swoim Audi A4B5 Avant z 2000 r. Otóż podczas hamowania pedał hamulca spada do podłogi swobodnie a w połowi go wybija do góry ( jak by był zapowietrzony) z charakterystycznym oddźwiękiem.U jednego z mechaników wymieniono czujniki ABS nie pomogło, u drugiego polecili mi wymianę ABS-u. Co wy o tym sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co ma czujnik ABS do wpadania pedału hamulca ? zmień mechanika.

Jeżeli nie jest układ zapowietrzony trzeba posprawdzać przewody hamulcowe, zaciski a na końcu pompke hamulcową servo itd

Edytowane przez Speedcam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...