Skocz do zawartości
IGNOROWANY

masa błędów klimatronika problem z klapami


12DEX09

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
Jestem posiadaczem a4 b5 od kilkunastu dni i w ten pikny czwartkowy dzien postanowiłem zabrać sie do klimatronika.
Po diagnozie wywalił mi mase błędów :

3.3

4.3

5.3

6.1

7.1

9.5

11.3

11.5

13.5

15.7

18.3

20.1

22.1

50.3

Dzieki tematowi na forum zdiagnozowałem wiekszość prócz 2 mianowicie 9.5 oraz 50.3
Wiekszosc to czujniki i klapy ale wbrew pozora moje silniczki klap działają podączając do nich napięcie zamykaja i otwieraja klapy a sterując klimatronikiem nie ma reakcji, nie mam dostępu do Vaga

Może jest ktoś kto potrafi pomóc ?

Z góry dziekuje


Witam widze nikt nic nie napisał w temacie, zapkupiłem vaga oczywiscie on tez wyrzuca blędy klap czujników pozycji klap, i pozycji regulatora po usunieciu pozostaja błedy 1297 1296 nie wiem co to za błędy. Postanowiłem dzisiaj dobrać sie do moich silniczków po rozebraniu wygladaja jak nówki w srodku podłączajać naiecie pod silniczki pracuja bez problemu, smar na trybikach swierzy a mimotego climatronic wyrzuca bledy i nie steruje nimi. Prosze o pomoc robia sie Cieple dni a mi dmucha goracym powietrzem w kabine i nie moge nic z tym zrobic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jestem posiadaczem a4 b5 od kilkunastu dni i w ten pikny czwartkowy dzien postanowiłem zabrać sie do klimatronika.

Po diagnozie wywalił mi mase błędów :

3.3

4.3

5.3

6.1

7.1

9.5

11.3

11.5

13.5

15.7

18.3

20.1

22.1

50.3

Dzieki tematowi na forum zdiagnozowałem wiekszość prócz 2 mianowicie 9.5 oraz 50.3

Wiekszosc to czujniki i klapy ale wbrew pozora moje silniczki klap działają podączając do nich napięcie zamykaja i otwieraja klapy a sterując klimatronikiem nie ma reakcji, nie mam dostępu do Vaga

Może jest ktoś kto potrafi pomóc ?

Z góry dziekuje

Witam widze nikt nic nie napisał w temacie, zapkupiłem vaga oczywiscie on tez wyrzuca blędy klap czujników pozycji klap, i pozycji regulatora po usunieciu pozostaja błedy 1297 1296 nie wiem co to za błędy. Postanowiłem dzisiaj dobrać sie do moich silniczków po rozebraniu wygladaja jak nówki w srodku podłączajać naiecie pod silniczki pracuja bez problemu, smar na trybikach swierzy a mimotego climatronic wyrzuca bledy i nie steruje nimi. Prosze o pomoc robia sie Cieple dni a mi dmucha goracym powietrzem w kabine i nie moge nic z tym zrobic

W poprzednim tygodniu robiłem to w swojej A4 AFN 96' walka z błędami rozbierałem kilka razy te same moduły ster klap z silniczkami

pamiętaj że zasilanie silniczków to 7V po lifcie jest 12V

ale dobra do konkretów mało tego że po podłączeniu chodzą silniczki ważne jest żeby miały odpowiednią prędkość wirowania ja kupiłem inne na szrocie (pojechałem na szrot z zasilaczem 7V) i porównywałem ze swoimi

i okazało się, że się kręcą znacznie wolniej co powoduje bardzo wolne poruszanie dźwigienek klap co powoduje powstawanie błedów climatronica - co prawda próbowałem jeszcze czyszczenie potencjometrów spreyem do nich, wszystkie trybiki smarowałem itp. Po podmianach silniczków ramiona muszą poruszać się płynnie i w miarę szybko ale to widać na stole jak się ma kilka silniczków do porównania itp. ale efekt końcowy 0. błędów klap, a miałem błędy na wszystkich klapach

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...