Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Audi Concert problem z subwooferem


Rekomendowane odpowiedzi

witam

kupilem a4 98r oczywiscie szkopy zabrali radio ale sadzac po zaslepkach bocznych bylo jakies waskie radio ale orginalne bo sa ori kostki z aktywnym tylem wiec kupilem audi concert 1 i podlaczam przod gra ok a tyl duzo gorzej a w bagazniku jest subwoofer wiec powinni dawac czadu, czy cos w mini iso trzeba pozmieniac z kabelkami czy co ?? niewiem jakie radio moglo byc wczesniej , co o tym myslicie??

_________________

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ori sub wcale nie daje czadu zmień sub i wzmacniacz jak chcesz mieć lepszy efekt :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no moze z czadem przesadzilem ale nie mozliwe ze dwa przednie glosniki daja wiecej basu niz tylne+subwoofer cos jest nie tak tylko co??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale ja w kombi mam to samo wydaje się że tylnego basu nie słychać tylko bas idzie z przodu ale ja przestawie balans z większą siłą na tył to słychać że bas sobie gra ....patrzałem na głośnik basowy i :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

własnie u mnie tez z tyłu głosniki graja ciszej i bez basu...ale sabwoofer mam tylko nie wiem czy jest dobrze podlaczony...moze mi ktos dac jakis instrukcje na ten temat??narazie nic nie znalazłem...z gory dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a powiedzcie mi gdzie w avancie były wzmacniacze montowane? radio ori concert kaseciak, sub w tylnym lewym nadkolu.

tamteż były i są montowane wzmacniacze :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam moj problem ze slabo grajacym tylem rozwiazany , dolozylem swoj wzmacniacz i teraz gra pieknie i dzwiek czysty i basu sporo

00390164b757aa0fm.jpg

ef507b198c6bf12fm.jpg

1446c9056b752b79m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo jak najbardziej przyczyną słabiej grającej instalacji z tyłu był niewystarczającej mocy wzmacniacz lub jego brak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam moj problem ze slabo grajacym tylem rozwiazany , dolozylem swoj wzmacniacz i teraz gra pieknie i dzwiek czysty i basu sporo

00390164b757aa0fm.jpg

ef507b198c6bf12fm.jpg

1446c9056b752b79m.jpg

to super :good: a co zrobiłeś ze starym wzmacniaczem?? bo cała reszta rozumiem została bez zmian :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ori wzmacniacz zostal na swoim miejscu poprostu jest odlaczony

A czy na tych zdjęciach które widać jest widoczny orginalny wzmaczniacz ( konkretnie w którym miejscu).. Bo u mnie tył nie gra, ani głośniki ani subwoofer :confused4:, więc nie wiem czy to wina radia czy wzmacniacza którego może nie mam? :confused4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ori wzmacniacz jest w srodku tuby musisz odkrecic ta blache do ktorej jest przykrecony glosnik i tam jest ala wzmacniacz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ori wzmacniacz jest w srodku tuby musisz odkrecic ta blache do ktorej jest przykrecony glosnik i tam jest ala wzmacniacz

Dzięki, sprawdze to :).. A jeszcze małe pytanie?. Bo niestety w sprawach audio jestem noga :embarrassed:..

Z kąt idzie zaśilanie na wzmacniacz? :gwizdanie:.. Czy jest może tam jakiś bezpiecznik? :embarrassed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zasilanie jest podane caly czas(bezpiecznika brak) ale jest dodatkowy plus ktory idzie z radia z kostki iso (dolnej) pin 5 , po wlaczeniu radia powinien sie pokazac plus i on wlasnie uruchamia wzmacniacz. Sprawdz moze masz odlaczony ten przewod. A tak po za tym to oczywiscie masz orginalne radio Audi bo na innym bez kombinacji w kablach tyl nie zagra ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zasilanie jest podane caly czas(bezpiecznika brak) ale jest dodatkowy plus ktory idzie z radia z kostki iso (dolnej) pin 5 , po wlaczeniu radia powinien sie pokazac plus i on wlasnie uruchamia wzmacniacz. Sprawdz moze masz odlaczony ten przewod. A tak po za tym to oczywiscie masz orginalne radio Audi bo na innym bez kombinacji w kablach tyl nie zagra ???

Radio mam orginalne symphony :wink4:.. Więc będe musiał wymontować radio i sprawdzić :(. A czy ten dodatkowy plus może się sam wypiąc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj podjąłem się zabiegu wstawienia wzmacniacza do ori suba. Wzmacniacz nie jest zbyt mocny, ale sub też nie jest przewidziany do dużej mocy - Sony XM-3020X - mały Mosfet, 2x70W/2ohm. Głośnik Nokii ma dwie cewki po 3 ohmy, podłączyłem więc każdą pod osobny kanał, nie mostkowałem. Wejście jest podpięte przez hi-level i wzięte z oryginalnego wzmacniacza. Efekt? Niewiele lepszy, co seria :confused4: Gdy się za dużo podgłośni, to po prostu buczy tak, że się tego słuchać nie da. Jak jest naprawdę głośno, to słychać, ze coś tam drży (nie wiem, czy blacha, czy coś), w każdym razie powiem tak - można pokusić się o wstawianie dodatkowego wzmacniacza, jednak nie zrobimy z ori suba jakiegoś potwora - mały głośnik, mała obudowa, mała moc. Jako uzupełnienie niskich tonów w aucie - ok, zawsze to lepiej, niż bez. Nie próbowałem odwracać fazy, ani brać wejścia sygnału z wyjścia radia - wtedy nie byłoby odcięcia wysokich częstotliwości. Co się narobiłem, to nie poszło na marne, bo może ktoś będzie potrzebował porad odnośnie rozebrania tapicerki, etc. Podsumowując - jeżeli macie jakiś wzmacniacz w piwnicy i trochę czas, to załóżcie i będzie trochę lepszy efekt z możliwością regulacji. Jeżeli nie macie wzmacniacza - nie kupujcie. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie jest kolosalna roznica wzmak jaki zalozylem to Alpine 4x100, basu mozna sporo wyciagnac z tego suba ja u siebie mam ustawione w radiu basy na +1 i jest ich sporo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz jakiś filtr na wzmacniaczu? Jak masz podłączone - każda cewka głośnika do osobnego kanału, czy połączone równolegle do jednego kanału wzmacniacza? Pozdro;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...