Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Demontaż dźwigi ręcznego hamulca.


GregoryFx

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, ze względu iż w moim aucie przycisk od zwolnienia hamulca ręcznego jest już lekko zużyty i bez możliwości, wymiany samego przycisku, kupiłem kompletną dźwignie hamulca ręcznego.

Teraz pytanie, jak wyjąć starą i założyć nową?

Znalazłem takie informacje:

http://postimg.org/image/q090uticr/

Zdjęcie osłony hamulca ręcznego Audi A4
1. Zaciągnąć hamulec
2. Od spodu hamulca, między złączeniem uchwytu z osłoną podłożyć lusterko i podświetlić- widać wtedy górną część bolca, który spina uchwyt aby buł nieruchomy. Bolec ten jest plastikowym pałąkiem połączony z uchwytem.
3. Pod ten pałąk włożyc śrubokręt i podważać w stronę podłogi, a następnie od strony kokpitu/trzeba użyć trochę siły/.
4. Po wyciągnięciu zabezpieczenia ściągnąć uchwyt.
5. Użyć trochę siły i zsunąć osłonę wzdłuż dżwigni hamulca.

Gdy zdejmę osłonę, będę mógł odkręcić ręczny, co z linką? Czy w ogóle samemu można wymienić całą dźwignie hamulca?

Pozdrawiam i proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swoją wymieniałam w 30 minut ale wyciągałem tunel środkowy bo wtedy masz bezproblemowy dostęp do śrub i do naciągu linek, raczej wątpię żeby tak łatwo można było wymienić cały ręczny bo tam jest śruba trzymająca ręczny do której chyba nie ma łatwego dostępu także polecam zdemontować tunel i masz wszystko na wierzchu ale może idzie i bez tego, ja nie chciałem się gimnastykować .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sama raczke/poszycie wymienia sie w 1min, cala dzwignie jedt troche zabawy i trzeba zdjac tunel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To poszycie jak zdjąć? Ja tam żadnej blokady od spodu nie widzę... W ten otwór trzeba włożyć śrubokręt, i trzeba go dać do zewnątrz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zjadlo mi 5 chodzilo mi o 15min. Z tego co pamietam w raczce jest taki dzibek i przesuwa sie go w strone fotela ale i tak praktycznie trzeba wyrwac to na sile i lepiej zabezpieczyc szybe ☺

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam Naprawiam podpowie, strona 298

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam Naprawiam podpowie, strona 298

Szukam "Sam Naprawiam", ale za diabła nie mogę naleźć, czy ja źle patrze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://lmgtfy.com/?q=Sam+Naprawiam+Audi+A4+B6

Podpowiem,link z google drive,znajdziesz

O rany, to chodzi o książkę, a ja szukałem na forum. Dzięki, jutro powalczę z ręcznym.

p.s nową, ale używaną dźwignie ręcznego mam z 2006 więc powinno się dać zdjąć, ale nie mam pomysłu jak ten przycisk "ugryźć". Jest w idealnym stanie to też nie chciał bym go uszkodzić.

Edytowane przez GregoryFx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...