Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

cofanie tloczkow w zasiskach

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam.

Sprawdzałem forum przed założeniem tego tematu ale nie do końca znalazłem tego czego szukałem.

Zauważyłem ze strasznie grzeje mi sie z prawy przód tarcza hamulcowa chcę sprawdzić co tam się dzieje tylko czy dam rade zrobić to bez VAG? chcę ściągnąć zaciski i sprawdzić tłoczki może tam jest problem i nie odbija ale czy muszę mieć VAG o to pytanie bo nie jestem pewny czy mogę cofnąć tłoczki ręcznie.

Opublikowano

czyszczenie prowadnic klocków powinno załatwić sprawę

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

Opublikowano
  • Autor

mam nadzieje ale wydaje mi się ze to jest grubsza sprawa czołem w trasie jak by mi ta strona co się grzeje sama chamowalo może to jakieś mylne odczucie ale pierwszy raz mi sie to przytrafiło no i to grzanie...

Opublikowano

Zaopatrz się w nieprzelotową nakrętke M10x1.

Popuść delikatnie przewód hamulcowy w zacisku, zdemontować go z jarzmo. Noga wypompuj tłoczek aż wyskoczy. Odkręcić zacisk zabezpiecz nakrętką i zajmij się zaciski em. Pilnuj aby zbiorniczek był pełen plynu

Opublikowano
  • Autor

Zaopatrz się w nieprzelotową nakrętke M10x1.

Popuść delikatnie przewód hamulcowy w zacisku, zdemontować go z jarzmo. Noga wypompuj tłoczek aż wyskoczy. Odkręcić zacisk zabezpiecz nakrętką i zajmij się zaciski em. Pilnuj aby zbiorniczek był pełen plynu

Odkręcić zacisk zabezpiecz nakrętką i zajmij się zaciski em (nie rozumiem tej kwesti) dev mozna sie z toba skontaktowac jakos ? pisalem do ciebie ale bez odzewu.

Opublikowano

Zaopatrz się w nieprzelotową nakrętke M10x1.

Popuść delikatnie przewód hamulcowy w zacisku, zdemontować go z jarzmo. Noga wypompuj tłoczek aż wyskoczy. Odkręcić zacisk zabezpiecz nakrętką i zajmij się zaciski em. Pilnuj aby zbiorniczek był pełen plynu

Odkręcić zacisk zabezpiecz nakrętką i zajmij się zaciski em (nie rozumiem tej kwesti) dev mozna sie z toba skontaktowac jakos ? pisalem do ciebie ale bez odzewu.
Chodzi o to abyś poluzował przewód który idzie do zacisku. Zdjął zacisk z jarzmo. Wycisnął tłoczek z zacisku naciskając pedał hamulca. Jak tłoczek wyjdzie odkrecasz zacisk do końca i zabezpieczasz przewód nakrętka nieprzelotowa. Wtedy zacisk z tloczkiem masz na wierzchu. Ja tak to zrozumiałem.
Opublikowano

Nie inaczej.

Opublikowano
  • Autor

Musze sie za to zabrac i przeczytac post raz jeszcze moze wiecej zrozumiem [emoji106]ale rozumiem ze zrobie to bez vga?

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ok juz rozumiem all.Czyli uda mi sie to zrobic bez VGA? I przy ponownym montażu wystarczy odpowietrzyć ta stronę co rozbierałem czy cały układ?

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Opublikowano

Tylko jeden zacisk

Opublikowano
  • Autor

Tak z ciekawosci bo problem jest z przodu, jak ma sie dprawa z tylem bo jest reczny elektryczny czy z ta sama metoda nie namiesza nic z tym recznym?

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Opublikowano

Tył spokojnie ogarniesz bez VAGa

Opublikowano
  • Autor

b07da7cca2e50a82885de1c406ea8fd0.jpg7146f990deb127660279a3f27573704e.jpg

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

4b938d2920f3fa109839dffc1ed266c2.jpga929fdb6053f76de1a18539f6f412bc5.jpgd94754d64a05a0248abc2a369f748f83.jpg

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Jestem na tym etapie i nie wiem czy wymienic tylko klocki i took zostawic w spokoju czy wyciagac go ...

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Opublikowano

Podważ delikatnie gumkę prysnij troche WD40, odkręcić odpowietrznik i wciśnij tloczek

Opublikowano
  • Autor

Nie ruszalem tloczka nie widzialem by cos tam sie dzialo wszystko dokladnie wyczyscilem bo strasznie zasniedziale bylo narazie nic sie nie grzeje jak poprzednio zobaczę jak troche pojezdze

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

70c8656a64bbceda93b152ca230a982e.jpgtroche opornie chodzilo na tych srubach wyczyscilem posmarowalem moze to byl powod ze nie odbijalo

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Opublikowano

Tego się nie smaruje :facepalm:

Opublikowano
  • Autor

Zaszkodzi?

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Opublikowano

Owszem

Opublikowano
  • Autor

W jaki sposób?

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Opublikowano

Nie będzie odbijał

Opublikowano
  • Autor

Smar miedziwy raczej zapobiega zapieczenia itp wiec jesli sie nie smaruje tych srub to moze nie pomoże sle watpię by zaszkodzilo

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.