Kompresor, wentylator chodzą ale nie chłodzi

krzysiek 88 pom

Witam mam problem z klimą jak w temacie a mianowicie wentylator chodzi zacraz jak włączę klimę i słychać cyknięcie i obniżenie obrotów jak by sprężarka się załączyła no ale nie chłodzi ma ktoś jakiś pomysł co jest nie tak? Pozdrawiam

A sprawdziłeś naocznie czy po włączeniu faktycznie wentylator i sprężarka chodzą/kręcą się?

Bo wiesz, włączyć to się mogą, ale zaraz wyłączyć jeśli coś jest nie tak.

Wentylator ok, tylko który.

Odpalasz, włączasz klimę na LO upewniając się aby ECON był wyłączony i idziesz zajrzeć pod maskę aby zobaczyć czy się kręci koło sprężarki, oczywiście latarka będzie potrzebna.

Rozumiem, ze się sezon zaczął, więc jest wysyp takich tematów. Możesz też zajrzeć co tutaj napisałem, powinno pomóc w diagnostyce. Szczególnie drugi post tego pierwszego linka. No i jeszcze super by było jakbyś błędy z klimatronika zczytał i te przez kabel.

Edytowane przez soulmaster3m

Kurcza, ludzie :D ogarnijcie się. Rozumiem, że się zaczął sezon na klimatyzację, ale już nie wiem co, kto gdzie pisze. XD

Edytowane przez soulmaster3m

nie wiem o co chodzi ale sorry :) a błędu żadnego nie wywaliło

Nic osobistego, po prostu zaczął się sezon używania klimy co niesie za sobą wysyp tematów o problemach z nią. Niektóre tematy tworzą te same osoby dublując problem przez co niektóre się strasznie zazębiają.

I tak przeglądam tematy, próbuję pomóc, ale jak widać nawet jak pomylę tematy to i tak odpowiem dobrze. :P

Edytowane przez soulmaster3m

aha rozumiem :) nawet to chyba ja jestem jednym z tych ludzi :P chodź jednego problemu pojawia się następny :)

Jak masz ciepłe rurki przy podszybiu to weź zobacz czy masz w ogóle czynnik - naciśnij lekko ten wentyl pod korkiem na rurce i zobacz czy syknie mocno.

Ja miałem parę dni temu problem, bo klima siadła nagle podczas jazdy i już miałem jechać na uzupełnianie czynnika, ale zacząłem przed tym szukać pod maską co jest nie tak, bo załączał się normalnie wiatrak.

Okazało się, że koło pasowe sprężarki przetarło kabel jakiegoś czujnika zapewne i przez to nie działało. Jak zaizolowałem kabel wszystko wróciło do normy :)

Bo wiatrak może kręcić się nawet bez klimy o czym już pisałem niedawno. A czujnik F129 czy jak mu tan, ten pod lampą prawą to czujnik ciśnienia.

U mnie też się jego przewody przetarły, polutowałem i działa.