Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zamiana skrzyni 5b na 6b a4 b5 AEB


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jak w temacie. Czy jest możliwość zamiany skrzyni 5 b na skrznie 6 b ? Jakie moga być koszta i czy jest sens tzn. czy czuć różnicę. Ponadto czy jest ktoś w stanie powiedzieć jaką miałem montowaną fabrycznie ? . Zaczyna mi chyba siadac skrzynia i czas się rozglądnąć za czymś :)

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja przekladalem do oski 1.8t aeb skrzynie z s4 b5 quattro 6b(zespawany torsen), koszta sama skrzynia od 1000 w zwyz, potrzene beda zwrotnoce pod wiekszy przegob ,sanki poloski,lewarek zmiany biegow

moge ci ogarnac skrzynie z b6-tki 6 biegów ktora podejdzie pod 1,8t do b5

p.s roznice czuc i to spora

Edytowane przez franekd4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja przekladalem do oski 1.8t aeb skrzynie z s4 b5 quattro 6b(zespawany torsen), koszta sama skrzynia od 1000 w zwyz, potrzene beda zwrotnoce pod wiekszy przegob ,sanki poloski,lewarek zmiany biegow

moge ci ogarnac skrzynie z b6-tki 6 biegów ktora podejdzie pod 1,8t do b5

p.s roznice czuc i to spora

Jakie mogą być koszta takiej skrzynki z B6 na gotowo w sensie bez robocizny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skrzynie moge ci ogarnac za 1100zl z wysylką do tego pomoge znalesc wybierak ok 50zł allegro i lapy do skrzyni ok 100 2 sztuki- bo w b6 ich nie ma (jest aluminiowa duza ktorej nie zastosujesz do b5 tki)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skrzynie moge ci ogarnac za 1100zl z wysylką do tego pomoge znalesc wybierak ok 50zł allegro i lapy do skrzyni ok 100 2 sztuki- bo w b6 ich nie ma (jest aluminiowa duza ktorej nie zastosujesz do b5 tki)

No to troszkę to wychodzi. Temat narazie odłoże i ogarnę soft u gregora :) Dzieki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy wzmocnionym (tak od 180 PS można rozmawiać) silniku warto się rozejrzeć za 6'tką od 2.5 tdi, oznaczenie DQS. Te skrzynie niedrogo kosztują i mają fajne, krótkie trzy pierwsze biegi, a pozostałe trzy są w sam raz na trasę. Oczywiście wybierak, łapy pod skrzynią, półosie i przeguby trzeba wymienić, a jeżeli chcesz zostawić swoje sprzęgło i rozrusznik to potrzebny jest jeszcze dystans pomiędzy skrzynię a silnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dqs to np do 1.9tdi,w 1.8t raczej od 300PS w zwyz 1-2bieg taki sam rezta rózni sie przelozeniami

-dystans miedzy silnik a skrzynie w przypadku 4 cyl jest zbedny to przy v6 tkach montujemy gdzie mamy sprzeglo 240mm

Edytowane przez franekd4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy V6 ze sprzęgłem 240 mm nie montujemy dystansu.

moge se mylic ale obilo mi sie o uszy na tym forum ze dystans montujemy jak sprzeglo ma 240mm a co do montazu dystansu miedzy silnik a skrzynie do 1.8t to jest on niepotrzebny!!! sprzeglo i rozrusznik zostaje ten sam co byl przy 5 biegowej skrzyni wiem,bo robilem 1,5 miesiaca temu przekladke skrzyni z s4 b5 do 1.8t i wszystko dziala jak nalezy :dance2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawości przeczytałem temat o ni hu hu nic nie kumam... Da się czy nie? I od czego? Jaki koszt +/-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da się, koszt z częściami i robocizną jak się dobrze zakręcisz zamknie się w 2 tysiącach. Skrzynia do ośki pasuje każda wzdłużna z a4, a6, passata i skody superb, ale trzeba uważać na przełożenia.


Przy V6 ze sprzęgłem 240 mm nie montujemy dystansu.

moge se mylic ale obilo mi sie o uszy na tym forum ze dystans montujemy jak sprzeglo ma 240mm a co do montazu dystansu miedzy silnik a skrzynie do 1.8t to jest on niepotrzebny!!! sprzeglo i rozrusznik zostaje ten sam co byl przy 5 biegowej skrzyni wiem,bo robilem 1,5 miesiaca temu przekladke skrzyni z s4 b5 do 1.8t i wszystko dziala jak nalezy :dance2:

Dystans i inny rozrusznik idzie do silników R4 jeżeli wrzucamy duże sprzęgło 240. Do V6 w żadnym wypadku oraz do sprzęgła 228 w silnikach R4 nie potrzeba dystansu i wymiany rozrusznika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...