Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik szyb + silniczek kierowcy. Problem - szybkie pytanie


xXuRXx

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

Panowie i Panie, uszkodził mi się sterownik do szyb strona kierowcy przód- raz łapie raz nie, ten który odpowiada za obsługę całej elektroniki w drzwiach kierowcy + pozostałe szyby i lusterka. Silniczek jest okej, na 100% problem ze sterownikiem (foto w załączniku o co mi dokładnie chodzi).

wzjyrths.jpg

Moje pytanie: Czy jeżeli wymienię sterownik na oryginał używany z allegro (oczywiście numery te same, sterownik z Europy) to będzie on obsługiwał elektronikę? Głównie chodzi mi o zamek centralny? Pytam bo nie wiem czy nie będzie mnie czekała wizyta w serwisie i kodowanie nowego nabytku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz podmienić na inny sterownik. Jeżeli nie masz składanych lusterek to mozesz wstawic dowolny sterownik z aut EU. Kodowanie nie jest potrzebne. Jedynie trzeba zrobic adaptacje szyb - opuścić na max a potem podnieśc każdą szybe.


Te sterowniki bardzo rzadko ulegają uszkodzeniu - ja bym obstawiał, że masz uszkodzone kable w gumowym przepuście pomiędzy drzwiami a karoserią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki bardzo za pomoc,

kurde myślisz, że jednak kabel? Generalnie to problem jest w tym, że szyba opada na dół bez problemu, ale nie chce mi się podnieść, czasem muszę trzymać przycisk przez minutę, albo 10x go wciskać i dopiero załapie. Generalnie nawet bym to przeżył, ale największym problemem jest fakt, że po 3 nocach rozładowało mi akumulator do zera, a kupiłem go miesiąc temu, po wyciągnięciu sterownika nie ma już tego problemu.

@Edit:

sprawdzałem na 3 różnych silniczkach i na wszystkich to samo (w pozostałych drzwiach silniczki działają normalnie).

Edytowane przez xXuRXx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem to na 95% kable między drzwiami a budą. Najgorsze w tym jest to (przeżyłem to u siebie), że kable łamią się w takim miejscu, że bez wyciągania całej wiązki nie będziesz w stanie ich naprawić. Tzn. łamią się tuż przy drzwiach i harmonijka nie pozwoli ci na ich poprawne zlutowanie. Ja zrobiłem to tak, że wyciągnąłem całą wiązkę na stół i dopiero zacząłem to łatać, a raczej wymieniać kable. Kupiłem "nową" (używaną) wiązkę z niepołamanymi kablami uciąłem w miejscu gdzie kable są już w drzwiach i lutowałem do starej wiązki. Lutowanie w miejscu łamania kabli jest bez sensu bo jest to tylko kwestia czasu, aż kable złamią się ponownie. Najczęściej łamią się najgrubsze kable więc raczej nie będzie potrzeby wymiany każdego przewodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja robiłem to wczoraj, kupiłem na ebay wiązkę naprawcza, uciąłem stare kable i podłączyłem nowe.

Jakieś 1,5 roboty, wkoncu wszystko znowu działa .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...