Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pytanie o półosie AVJ/BEX


RAMZESA4

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szanowne grono....

Mam takie pytanie, czy półosie wraz z przegubami, wewnętrzny oraz zewnętrzny z silnika o oznaczeniu BEX podejdą do samochodu z silnikiem AVJ?.

Jeśli się różnią to czym?

Mam taki problem, że po programie zaczęły mi siadać przeguby, zewnętrzne wymieniłem już 3 szt a dziś mechanior zdiagnozował wewnętrzny i kolejny raz luz na zewnętrznym.. a myślałem ze klocek zaczął stukać :kwasny:.

Wcześniej przy wymianach nie oszczędzałem na częściach bo robię długie trasy i nie lubię niespodzianek, a tu jednak. Reszta zawiechy jest ok.

Pacjent to A4 B6 1.8T AVJ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

półoś jest taka sama,przegub zewnętrzny też różnica może być i pewnie jest w przegubie wewnętrznym bo są dwa rodzaje mały i większy 98mm i 124 lub 128 mm i to trzeba sprawdzić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może inaczej....

Z jakiej motorowni, półosie wraz z przegubami przypasują do AVJ P&P, ale żeby były mocniejsze.

Miał ktoś podobny problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mocniejszych niema,jedynie dokładka w postaci napędu na cztery koła to wyleczy,przerabiałem to u siebie te rozpadające przeguby ukręcone półośki itp. quattro wyleczyło te problemy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż tak bardzo nie zamierzam ingerować w Audice.

Spróbuje jeszcze dostać gdzieś używkę w dobrym stanie i zobaczymy co się będzie dziać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego mam takie pytanko powiedz jaki miałeś objaw jak przeguby wewnętrzne siadały co się działo z autem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mechanik stwierdził luz na lewym wewnętrznym przegubie (na prawym tego nie ma), do tego zaczęły się stuki przy ruszaniu oraz dohamowywaniu.

Mam dosyć wymian "nowych" więc chcę zaryzykować ze sprawną seria (używka).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...