Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 APU] Czy pasują przednie klocki od quattro do ośki ?


tony84

Rekomendowane odpowiedzi

witam. muszę wymienić klocki z przodu i teraz moje pytanie czy klocki od pasują do ośki?? bo znalazłem dość dobrą ofertę Green stuff ale podobno do quattro i nie wiem czy to takie same jak u mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli chodzi o przednia oś, to jest to samo tylko musisz popatrzec jakie ,masz tarcze czy 280mm czy 288m bo do 280 ida mniejsze klocki a do tarcz 288 wieksze ale raczej na 99,9% masz tarcze 288 wiec klocki wieksze, jesli chodzi o tyl to na stowe sa takie same

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam. muszę wymienić klocki z przodu i teraz moje pytanie czy klocki od pasują do ośki?? bo znalazłem dość dobrą ofertę Green stuff ale podobno do quattro i nie wiem czy to takie same jak u mnie.

Po co chcesz to gówno zakładać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli klocki takie same. dzięki.

gówno?? dlaczego?? myślałem że green stuff to dobre klocki, przynajmniej według znajomków którzy je mają w swoich autach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynajmniej według znajomków którzy je mają w swoich autach.

zmień znajomków :naughty:

:polew: :polew: :polew: :polew: :polew: :polew: :polew: :polew:

masz racje Kolego, ja jego miejscu też bym zmienił :polew: :polew: :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to teraz się wypowiedzcie jeszcze dlaczego to takie gówno. jakoś to uzasadnijcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to teraz się wypowiedzcie jeszcze dlaczego to takie gówno. jakoś to uzasadnijcie.

Po pierwsze klocki do zastosowań sportowych nie mają homologacji drogowej !, i nie jest do bezzasadne :blink:, montując klocki wyczynowe przeznaczone do sportu montując do seryjnej tarczy , grozi konsekwencjami w postaci przegrzania tarczy i jej pęknięcia. I jestem tego żywym przykładem. Rok temu załozyłem klocki FERODO DS3000 , do Subaru Impreza STI do seryjnej tarczy BREMBO. Wszystko pięknie ładnie, po rozgrzaniu hamowało rewelacyjnie, ale pojechałem na lotnisko do Ułęza trochę potrenować, i po 4 kółku podczas hamowania z ok. 160km/h tarcza pękła, zacisk się zblokował z felgą i zaczeło mnie obracac, na szczęści wypadłem w trawe i nic sie nie stało, nie wyobrażam sobie jak by to się stało na drodze publicznej :shocked:

Jeżeli ktoś chce koniecznie założyć sportowy klocek to koniecznie musi wymienić na tarcze hamulcowe przeznaczone do sportu, oraz płyn hamulcowy o podwyższonej temp. wrzenia.

Sportowe klocki są napewno lepsze, mają większy współczynnik tarcia, co za tym idzie wydziela się większość ilość ciepła, przejmuje to ciepło w najwięlszym stopniu tarcza, zacisk, płyn , łożysko itd. Jesli nie używacie samochodu w celach sportowych , to moim zdaniem nie ma sensu zakłądania Bóg wie jakich hamulców, po pierwsze nie wykorzystacie ich potencjału, po drugie klocki hamulcowe sportowe gorzej hamują na zimno, one potrzebują temp. czasami powyżej 300st. żeby zaczeły wogóle hamowac.

Uważam tak , jesli komuś z Was choć raz udało się przegrzać hamulce , w sensie że klocki się paliły, szedł z nich dym, wpadł hamulec w podłoge to oznacza że potrzebuje lepszych klocków, jeśli nie to zostac na seryjnych i nie kombinować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...