Skocz do zawartości
IGNOROWANY

AEB błędy


Chołowczyc

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Jestem nowy na tym forum i jest to mój pierwszy temat :D Od niedawna posiadam A4 B5 z silnikiem 1.8T AEB i mam z nim kilka problemów, mam nadzieje że pomożecie mi je rozwiązać. Mianowicie auto nie ma tyle mocy ile powinno mieć, w pierwszej kolejności zostały odczytane błędy które wyglądają tak:

1/4 Czujnik temp.czynnika chłodzącego silnik-wysoki sygnał wejściowy (kod16502)

2/4 Elektrozawór ograniczenia ciśnienia doładowania -N75 (kod1262)

3/4 Ciśnienie w kolektorze dolotowym (kod575)

4/4 Czujnik sondy lambda (Bank 1 Czujnik 1) - brak aktywności (kod16518)

Wiem ze czasami komplikacje błędów mogą świadczyć o jakiejś konkretnej usterce, więc zwracam się do was o pomoc w tej sprawie :D

Sprawdzałem sczelność wszystkich przewodów przy układzie dolotowym i wszystko gra. Wymieniłem zawór DV na nowy oraz sprawdziłem też N75 który działa więc nie wiem skąd ten błąd. Błędy które wypisałem wyżej były kasowane i wyskoczyły ponownie, jak narazie nie mam jak dokonać logowania, dodam ze auto jako tako jedzie na pierwszym i drugim biegu ale to jescze nie to...

Edytowane przez Chołowczyc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak zawsze do sprawdzenia wężyki podciśnienia, zawór n75, sztanga wg, szczelność dolotu.

Ostatnio u kumpla wywalił 00575 własnię przez dziurę w dolocie. U innego wywaliło błąd n75, bo przewód był przerwany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wężyki są niby ok, N75 sprawdzałem komputerem i podpinałem na krótko i działa, więc nwm skąd ten błąd. A co do sondy to nie jest tak ze przez ten czujnik temperatury może ona świrować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak robisz vagiem test wyjść zaworka N75 to daje on jakies odgłosy ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...