Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Odwrotna pozycja zero wycieraczek


zuldzin

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam odwrotna pozycje zero wycieraczek przednich czyli wycieraczki zatrzymują się u góry i działają normalnie tylko nie wracają do pozycji zero na dół, zatrzymują się u góry. Próbowałem już na sile je ściągnąć na dół ale po włączeniu silnika wracają do góry.Czym to moźe być spowodowane?

dzięki za odp

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to że obróciła się dźwignia przykręcona do osi silniczka. Musisz poluzować nakrętkę i poprawnie ustawić dźwignię. I nie włączaj wycieraczek jak pióra przymarzną do szyby :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji, od razu posmaruj sobie przeguby, częsta wada to blokowanie się w tych miejscach dźwigni. A potem spalenie silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to że obróciła się dźwignia przykręcona do osi silniczka. Musisz poluzować nakrętkę i poprawnie ustawić dźwignię. I nie włączaj wycieraczek jak pióra przymarzną do szyby

a gdzie znajdę tą dziwgnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.a4-klub.pl/smf/empty-t42514.0.html;highlight=naprawa+wycieraczek

widac ja na 11 zdjeciu. To ta taka złotawa blacha przykrecona jedna nakretka. Odkrec ja. Ustaw ramiona wycieraczek w odpowiedniej pozycji, nastepnie ta raczke od wycieraczek przy kierownicy nacisnij na dol aby mechanizm wykonal jeden cykl(oczywiscie ta zlotawa blaszka na silniku wycieraczek jest caly czas zdjeta). Jak zakonczy cykl i silnik stanie zaloz ta blache i gotowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ja miałem ostatnio to samo ściągnąłem plastiki żeby się dostać do mechanizmu odręciłem tylko śrubę na górze tego trzpienia i włączyłem wycieraczki żeby mechanizm wrócił do pierwotnej pozycji następnie dokręciłem spowrotem i wróciły na starą pozycję. miałem scczęście bo jak się trzpień zapieka to trzeba wszystko rozbierać i beż ściągacza nie da się ściąnąć wycieraczek zapiekają się pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkopie temat,czy mógłby ktoś mi pomóc?

Moja żonka odpaliła przymarznięte wycieraczki i zgubiły pozycję zero...

Niestety tematu który opisywał pomoc już nie ma na forum..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...