Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Usuwanie DPFa


Toomaszek

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. Audiczka właśnie stoi u mechanika i wypruwam z niej nieszczęsny dpf. I mam takie pytanie do tych co już to zrobili. Zauważyliście jakieś zmiany w pracy samochodu ? Lepiej, gorzej ? Wspomnę odrazu ze w środku będzie szła rura z wyciszeniem. I słyszałem ze środek dpfa można w jakiś sposób sprzedać czy warto zabrać ten środek od mechanika ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Środek od dpf.a oczywiście ze warto zabrać dostaniesz za niego 300-500 zł. Ja po usunieciu widzę same plusy. Napewno już mi się nie zapala kontrolka o zapchaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zalety ? raz na zawsze usunięty problem z wypalaniem i awaria dpf-u, ja u siebie nie zauważyłem za wiele z dynamiki i osiągów bo niestety dpf padł mi pare dni po kupnie auta...

środek można sprzedać to fakt także możesz go zabrać od mechanika i pamiętaj aby dobrze zestroił Ci auto później

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak kolega pisze powyżej. Musi być dobrze usuniety mechanicznie i programowo. Ja różnice w mocy widzialem bo robiłem również program. Nie mam nic wstawione w puche to przy wiekszych obrotach słyszę że jest parę decybeli wiecej. Ale to naprawde nie wiele i nie przeszkadza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to widzę same plusy ;) ciekawi mnie czy mechanik tak o odda środek dpfa czy będzie miał jakieś ale ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10km i około 20nm to na bank...odczujesz napewno

Jeśli wstawia ci rurę wśródek to napewno ci wywala cała tabele błędów z ECU sonda lambda musi pracować a jak ma pracować gdy nie bedzie w spalinach....

Zazwyczaj zostawia się pusta puche,lecz wtedy słyszalny będzie praca turbiny w niskim zakresie obrotów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10km i 20nm to chyba dużo. Nie mogę się doczekać aż odbiorę Audiczka od mechanika; )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczujesz napewno każdy to czuję i do tego różnica w zbieraniu się z dołu...każde możliwe auto stawiamy na rolki przed i po usunięciu cegły.

Sam u siebie nie mam kiedy tego cholerstwa wywalić....

Edytowane przez SotoM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaproponowali mi w Warszawie od 350 do 600zl zależnie od numeru dpfa. Numer i środek pewnie w piątek będę miał więc poinformuje co i jak ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10km i około 20nm to na bank...odczujesz napewno

Poczujesz napewno każdy to czuję i do tego różnica w zbieraniu się z dołu...każde możliwe auto stawiamy na rolki przed i po usunięciu cegły.

Sam u siebie nie mam kiedy tego cholerstwa wywalić....

Może jak jest niesprawny to tak, ja usunąłem w moim aucie całkowicie sprawny DPF, podkreślam sprawny!

U mnie przybyło ok 1-2 konia i 5 niuta, może :) lub błąd pomiarowy :).

W jeździe żadnej różnicy.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym usuwaniem.....to bajka;) fabryka dala i wiedziala co jest;)w pl se usuwajcie:) ja trzymam kciuki za kontrolę spalin na przegladach;)zamiennik pare groszy teraz kosztuje a masz spokój na długo. .....a za mocą to tylko tyle że moment obrotowy jest ograniczony przez dpf wiec spod deczko mocniejszy a później czysta seria......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

142/332, tyle że ja zamiast DPF zamontowałem Kat :)

Może bez niego byłoby lepiej :)

A propo kontroli spalin, w poprzednim aucie Peugeot 307 miałem FAP.

Na przeglądzie nie powiem jakie wartości zadymienia były bo wtedy o tym nie myślałem by sprawdzić.

Po usunięciu i z mocnym programem zadymienie 0,25 czegoś tam :) i z roku na rok +/- 0,02

Norma koleś na stacji podał 1,5!

Signum kolegi z silnikiem 1,9 po programie zadymienie 0,4.

Z A4 po usunięciu DPF nie byłem sprawdzić zadymienia, ale to zrobię z czystej ciekawości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...