Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Przyciemnienie tylnych szyb - proszę o poradę


maf10

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
mam zamiar na dniach przyciemnic tylną szybę oraz tylne boczne folią firmy 3M

Mam zamiar wybrać folię tą najciemniejszą (bodajże LX-05) - 90%

Moje pytanie - co sądzicie o takiej operacji ? audice mam w sedanie - kolor czarny.
jak to wygląda od środka, jaka jest widoczność jeżeli patrze w tylne lusterko ktore jest umieszczone nad kokpitem. ?
Czy podczas cofania np gdy się obrócę to będzie problem z widocznością ? i tak samo jak to wygląda w nocy.

Proszę o odpowiedz i dziekuję z góry. Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie jak w ciężarówce :decayed:

W nawigacji do tyłu pomocne pozostaną praktycznie tylko lusterka zewnętrzne :P

Jak Ci to nie wystarczy to inwestuj od razu w kamerę cofania :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w Avancie przyciemnione szyby, niby najciemniejszą folią i w dzień nie ma żadnego problemu z widocznością od środka a od zewnątrz nic nie widać w aucie

natomiast wieczorem z parkowaniem jest dużo gorzej nic nie widać ale za to nikt Cię nie będzie oślepiał z tyłu światłami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha no to juz mniej wiecej wiem na czym stoję :)
własnie sie zastanawiałem, bo z zewnątrz nic nie widać w aucie przez przyciemnioną szybę, a z wewnątrz juz wiecej widzimy na zewnątrz :)
Chyba się zdecyduję jednak, jakoś to będzie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I oczywiście z przyciemnionymi szybami auto wygląda lepiej :) ale u mnie jest też świetnym rozwiązaniem dla podróżowania z dzieckiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dokladnie w tym celu chce przyciemnić szyby - aby autko lepiej sie prezentowało :D
Powoli zaczynamy coś "modzić" :)
Dziękuję za info ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie wolisz dać folii o odrobinę mniejszym stopniu przyciemnienia? Jak przyciemniony jest sam tył maksymalnie to bardzo kontrastuje z przodem. Ja mam tył średnio przyciemniony, i zastanawiam się czy nie przyciemnić też trochę przodu bo i tak wkurza mnie różnica między przodem a tyłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zastanawiam się czy nie przyciemnić też trochę przodu

Do pierwszej kontroli drogówki :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepuszczalność przednich szyb musi być nie mniejsza niż 70% czyli około 30% procent można przyciemnić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepuszczalność przednich szyb musi być nie mniejsza niż 70% czyli około 30% procent można przyciemnić.

z tym że fabrycznie sa juz troszkę przyciemnione - więc każde przyciemnienie przekroczy granicę i dowód leci...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W wielu przypadkach można stracić dowód ale różnie to bywa. 1.5 roku jeździłem z blachą za szybą aż trafiłem na takich którym to mocno nie pasowało. Do hidów nikt się nigdy nie czepił, coś tam by się jeszcze znalazło.
Przednie szyby na pewno przyciemniał bym w miarę rozsądnie. Znam osoby które mają mocno przyciemnione i nigdy nie mieli problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...