Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Błąd p2009


Rometer

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Pomóżcie mi. Auto zaczęło walić błędem jak na fotce poniżej. Pacjent to Audi A4 B8 2.0 Tdi CAGB, 2008

415590860b048692med.jpg

Gdzie dokładnie zajrzeć przy tym błędzie ? "Zwarcie z masą" może oznaczać uszkodzoną wiązkę lub wtyczkę ? Bo sprawdziłem, wiązka i wtyczka od nastawnika są całe nieprzetarte, niepołamane.

Pełno jest opisów błędu p2015 - związanego z nastawnikiem klap kolektora. Czy to też może być błąd nastawnika ? W sensie, że jest wyrobione cięgno i potencjometr w nastawniku opada za nisko, przez co odczytuje błąd jako zwarcie z masą ?

Jeszcze dodam, że błąd wyskakuje nieregularnie co 2-3 odpalenia samochodu, czasami podczas jazdy - ale rzadziej. W zasadzie jeśli go skasuje, to mogę cały dzień jeździć bez błędu, ale jak zgaszę i odpalę to za którymś razem wskoczy check....


Naprawdę nikt nic ? Czy może to być błąd przepustnicy/klapy gaszącej (elementu przed EGR) ???

Edytowane przez Rometer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wielu próbach i podejściach ostatecznie wymieniłem sam nastawnik na używkę z małym przebiegiem - błąd przestał się pokazywać, auto śmiga jak złoto - zobaczymy jak długo ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...