Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jazda motocyklem bez prawa jazdy kat. A


nike166

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć ,

Panowie może ktoś z Was ma w rodzinie kogoś z policji i mógłby się dowiedzieć lub wie czy prawdą jest to jeśli kieruję motocyklem o poj. 600ccm i zatrzyma mnie policja , a mam tylko uprawnienia kat B to zapłacę 300zl mandatu, a nie 500? Wyczytałem tak w internecie na pewnym forum lecz chciałbym się dowiedzieć czy Ti prawda czy po prostu czyjas niewiedza :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć ,

Panowie może ktoś z Was ma w rodzinie kogoś z policji i mógłby się dowiedzieć lub wie czy prawdą jest to jeśli kieruję motocyklem o poj. 600ccm i zatrzyma mnie policja , a mam tylko uprawnienia kat B to zapłacę 300zl mandatu, a nie 500? Wyczytałem tak w internecie na pewnym forum lecz chciałbym się dowiedzieć czy Ti prawda czy po prostu czyjas niewiedza :)

300 albo 500 zł mandatu i zakaz dalszej jazdy. Oczywiście następnego dnia możemy tak samo wsiąść na moto bez uprawnień i jedynie co da się nam zrobić to dołożyć kolejny mandat. Ale jeśli kogoś na to stać i kwota 500 zł nie robi wrażenia to może tak w kółko być łapany przez drogówkę.

Gorzej jak spowodujesz wypadek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gorzej jak wpadnie się z przechodnia, i połamie się mu kręgosłup.

Gdy wyląduje do konca zycia na wózku, to płacenie mu odszkodowania przez X lat na pewno bedzie bolesne :decayed:

Edytowane przez Cpt.Ryan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

300zł za brak kategorii (zakłądajac ze mamy katB ) i zazwyczaj gliny puszczają :) gorzej niestety z ubezpieczeniem bo w razie co ubezpieczyciel za nic nie placi

Edytowane przez swiezak84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie tak, jest to 300 zł w najlepszym przypadku.

wszystko jest w porządku do momentu kiedy się nic nie stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy my naprawdę rozmawiamy o 200 złotych????

Jak to k... różnica?

Ja przypieprzysz w kogoś, to nie wypłacisz się do końca życia, bo ubezpieczenie nie działa + sąd Ci dopieprzy wyrok.

A wystarczy, że draśniesz jakiś nowy wóz firmowy za 100 tyś, to Ci fakturę na 50 wystawią za lampę, błotnik, poduszki itp.

Kup sobie 125, pojeździj, zrób A i kup 600.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego moja rada zrob kategorie i tyle mysle ze pojdzie latwo, bedzie taniej i latwiej i bez komplikacji pozniej ,ktorych nikomu nie zycze ,mandat do 500zl grozi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moj przykład jest idealny

Rok jeździłem bez prawka na kat A, ile to razy były jakieś "sytuacje". Wkoncu powiedzialem sobie dość. Zdalem prawko. Nie ukrywam jazda bez prawka to był mój najdebilniejszy pomysl bo gdyby się coś stalo byly by wielkie problemy. Pal licho gdybym sobie coś zrobił, ale gdybym wyrzadzil krzywde innej osobie do konca życia pewnie bym placil, chodził po sadach itp...

Szkoda nerwów na glupi plastyk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moj przykład jest idealny

Rok jeździłem bez prawka na kat A, ile to razy były jakieś "sytuacje". Wkoncu powiedzialem sobie dość. Zdalem prawko. Nie ukrywam jazda bez prawka to był mój najdebilniejszy pomysl bo gdyby się coś stalo byly by wielkie problemy. Pal licho gdybym sobie coś zrobił, ale gdybym wyrzadzil krzywde innej osobie do konca życia pewnie bym placil, chodził po sadach itp...

Szkoda nerwów na glupi plastyk

Dokladnie tak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...