Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wysprzęglik, co radzicie?


street_soldier

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,
mam problem z wysprzęglikiem. Nie mija cały rok jak znowu się zapowietrzył. Zaczęło się od złego powrotu pedału, tj. brakowało mu może z 1cm do normalnego położenia. Przeczuwałem, że mógł się zapowietrzyć wysprzęglik. Dzisiaj się potwierdziło (całe szczęście, że na podwórku a nie w trakcie drogi) pedał zostaje w podłodze, po jakimś czasie jak samochód postoi działa kilka razy i znowu zostaje wciśnięty. Pytanie do was, odpowietrzyć go jak ostatnio i jeździć dalej, czy nie bawić się po kilkanaście razy i wymieniać go. Jeśli chodzi o wymianę, to powiedzcie mi czy brać jakąś używkę czy kupować nówkę. No i kwestia techniczna, dam radę to zrobić bez kanału czy jest to mało prawdopodobne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym wymienił na nowy, nie wiadomo czy gdzieś w trasie nie padnie Ci na amen. Co do wymiany to ja u siebie w 1Z wymieniałem bez problemu "od góry". Wyjąłem tylko część dolotu koło zbiorniczka od płynu chłodzącego i jest ładny dostęp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brat kiedyś kupił zamiennik za bodajże 60zł i pochodził 3 miesiące.

Kupił za 180zł i chula już 3 rok, więc na wysprzęgliku lepiej nie oszczędzać.

Wysłane z mojego GT-I9100 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to loteria. Zajmę się chyba najpierw wysprzęglikiem. Powiedz mi Dev jedną rzecz. Wymiana opiera się na wypięciu tej rurki ze zdjęcia, wykręceniu śruby mocującej i go swobodnie wyjmę czy jest to bardziej skomplikowane? Kwestia jeszcze płynu, zacznie nim walić czy na spokojnie mogę to rozłączać? Pewnie tego sachsa nie ruszano od fabryki brać to samo czy jest coś innego wartego uwagi?

http://www.fotosik.pl/zdjecie/28620d456d9e3e25

Edytowane przez street_soldier
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak odpinasz przewód metalowy i go zaślepiasz. Wyciągnąć łatwo gorzej go przykręcić

Edytowane przez Dev
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...