Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Rozsadzona tylna szyba


kolokk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Niem wiem gdzie powinienem umieścić mój problem więc pisze na ogólnym. Niedawno kupiłem A4 B6 2002 rok kombi, i jadąc ostatnio do pracy wydaje mi się że rozsadziło mi tylną szybę dodam, że ogrzewanie szyby nie było włączone w tym momencie wyłączyłem je około 10 minut wcześniej. Cała sytuacja miała miejsce w terenie niezabudowanym więc wykluczam możliwość udziału osób trzecich. Szyba się właśnie wymienia a gość z warsztatu powiedział mi, że to wina ogrzewania tylnej szyby a ja jestem przekonany, że było ono wyłączone. Czy ktoś się spotkał kiedyś z taką sytuacją???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jadąc ostatnio do pracy wydaje mi się że rozsadziło mi tylną szybę dodam,

co znaczy ze ci sie wydaje ?? znaczy nie jestes pewien czy ona pękła czy nie

czy jak :) bo skoro ja wymieniasz to pękła :)

no w kazdym razie dziwny przypadek

i watpie zeby ogrzewanie miało z tym jakie szwiązek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś znajomego brat kupił sobie B6 ..i samoistnie pękła mu szyba od klapy bagażnika :embarrassed:

Przyczyny także nieznane..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogrzewanie może mieć związek z posypaniem się szyby jeśli ktoś coś koło tego grzania grzebał. Jak coś było poprawiane lutowane, klejone, to może grzać punktowo mocniej i wtedy leci szyba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak.Naprężenia klapy.Mogła też być uszkodzona ,klepana i żle spasowana.Lub fabrycznie źle wklejona i po czasie pękła :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że klapa była klepana to na pewno odpada bo auto kupiłem od ciotki z Niemiec i wiem, że nie było bite miała je od nowości.Wada fabryczna to już bardziej prawdopodobne auto ma przejechane dopiero 61 tys. km. Dzwoniłem do ciotki i wiem, że nie było też nic grzebane przy ogrzewaniu tylnej szyby. Teraz to już nie wiem czy w ogóle będę używał ogrzewania tylnej szyby tylko szkoda, że z tego co wiem to ogrzewanie lusterek jest na tym samym guziku :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bez jaj, mnóstwo z nas jeździ B6 avantami i grzeje szybe normalnie i nie ma takich przypadków. To jakis bardzo rzadki przypadek, niewielkie szanse aby się powtórzył samoistnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziwne określenie swoją drogą "szybę rozsadziło" :mysli: znaczy wypukliło czy pękła czy wypadła :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem "rozsadziło szybę" bo dźwięk tego zdarzenia nie przypominał pękania. Ciężko określić ten dźwięk ale było to coś w rodzaju dość głośnego pufff.... (aż głowę przychyliłem), a potem w momencie prawie cała szyba wsypała się do bagażnika, tylko jej pozostałości trzymały się na uszczelce. Jest jakiś sposób aby sprawdzić poprawność działania ogrzewania tylnej szyby???

A może był to tylko przypadek i faktycznie zagram dzisiaj w totka:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może był to tylko przypadek i faktycznie zagram dzisiaj w totka:)

nie zapominaj o nas w razie wygranej :tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja widziałem taki przypadek, że koleś w upalny dzień mył auto i polał zimną wodą po przedniej szybie i strzeliła. Zbyt duża różnica temperatur! Ogrzewanie przecież tak gwałtownie nie działa :mysli: A jakby to była wada fabryczna to chyba wcześniej by się ujawniła, no chyba że ciotka nie używała ogrzewania? Może tam gdzie przejeżdżałeś są jakieś zarośla czy las i ktoś Ci z wiatrówki strzelił? Tak tylko gdybam :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prędzej dzisiaj w totka wygrasz 35 baniek :naughty: niż drugi raz Ci szybę "rozsadzi" :>

nie byłbym taki pewien...

nie wiem skąd to się dzieje ale ma związek ze zwarciem instalacji elektrycznej... przynajmniej tak to określili u kumpla w skodzie (a jak wiadomo Czesi mają podobne rozwiązania)

Kumpel stał na dworzu... rozgrzewał autko... i zwrócił uwagę że tylna szyba robi się mleczna... po jej dotknięciu aż odskoczył bo była gorąca jak cholera i chwilę później WYBUCHŁA... ot tak dosłownie - zdążył tylko powieki zamknąć.

również chwilę wcześniej używał ogrzewania bo nie chciało mu się skrobać - zresztą słusznie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ze trzy lata temu mielismy z kolesiem taka sytuacje w octawi combi. byla zima, podjechalismy pod dom a snieg sypal jak cholera. nie bylo nas ok 5-10min. po powrocie auto cale zasypane bylo sniegiem, kumpel odpalil i nagle zaczelo mi wiac po karku. odwrucilem sie a tam cala szyba wsypala sie do bagaznika. tyle tylko ze nic nie bylo slychac :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety w totka ani jedna liczba nie siadła :( może nie to 35 baniek było dla mnie, będę próbował w następnej kumulacji :)

Jeżeli było by to zwarcie w instalacji to pewnie bezpiecznik by też walnął :mysli: Będę musiał to sprawdzić. Jak ktoś to niech napisze, który bezpiecznik odpowiada za ogrzewanie tylnej szyby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie jestem jedną z tych trzech osób, które się podzieliły 35mln. :( więc po Rs kupie przy okazji następnej kumulacji :naughty:

Jeżeli miało by to być zwarcie w instalacji elektrycznej to jakiś bezpiecznik powinno wywalić, wie ktoś może, który w B6 odpowiada za ogrzewanie tylnej szyby??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wlasnie sciagałem wycieraczke tylnek szyby i walnela jak nic. Mam pytanie jaki powinien byc numer szyby do B6 tył z 2002 roku do okoła mam szyby saint-gobain SEKURIT zielone i tu wlasnie pytanie czy sa inne niz zeilone szyby do tego modelu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...