Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Napęd 4x4 dołączany automatycznie - opinie


marec-ki

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie szukam opinii osób które użytkowały auta z takim rodzajem napędu o podzielenie się wrażeniami.

Czy ten napęd jest coś wart ? Kiedyś użytkownik Subaru powiedział mi, że 4x4 dołączany z automatu to ściema i jako przykład podał sytuację, że jadę autem i wpadam w kałużę czy ostrzejszy zakręt i zanim komputer zatrybi że trzeba/warto podpiąć tylną oś to może być już za późno.

Co Wy o tym sądzicie ?? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te czasy już dawno minęły. Aktualne napędy dołączane są bardzo szybkie. To zależy jeszcze od marki i modelu auta oczywiście.

Miałem do czynienia z Haldexem 5 generacji w S3 i Octavii Scout i naprawdę dawał radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś miał do czynienia ze Skodą SuperB 4x4 rocznikowo 2009-2011 ? Tam chyba nie ma jeszcze tego Haldexa 5 tylko 4 podejrzewam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam audi a3 8L z haldexem, nawet nie wiem ktora to generacja jest... jezdze juz ponad 3 lata. naped szybko sie załącza, nie udalo mi sie nigdy zakopac, pod osniezone górki tez sie dalo wjechac. ba, nawet na mokrym ciezko jest ruszyc zeby kola zabuksowaly pomimo ze mam program zrobiony i 380 Nm :) a jak za szybko wejdziesz w zakret to nawet torseny Cie nie uratują...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Torsen to naped stały i praktycznie bezobsługowy.

haldex to naped dołączany. i obsługowy.

trzeba wymieniac olej w dyfsze,filterek itp.

miałem kilka quattrów i nigdy nie bylo z nimi najmniejszego problemu.

natomiast gdy kupowalismy leona coupre dla kolegi okazalo się ze naped nie dziala.nie załącza tyłu.

sprzedawca mial sie zorientować co jest przyczyną.

i winny był którys czujnik temp.

ponoc komputer widział -45stopni i nie zapinał tyłu.

szkoda. bo wychodzi na to ze podczas ostej zimy bedzie to coupra oska.

ale jest tez opcja ze cyganił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Haldexa łatwo zdiagnozować, części zamienne też sa dostępne (z pominięciem ASO)

Edytowane przez Dev
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny naped do normalnej codziennej jazdy, gosciu z subaru sciemnial bo oni ta swoja opinia cudownego napedu 4x4 subaru nabijaja sobie sprzedaz. Tak jak pisalem w codzinnej eksploatacji haldex sprawdza sie naprawde doskonale i ja osobiscie w S3 bardzo go sobie chwale. W SuperB masz chyba ta sama generacje albo nawet wyzsza niz ja w S3 8P, nie bedziesz zawiedziony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Subaru jest na wiskozie którą można przegrzać z Haldexem jest podobnie gdy zaniedbany temat oleju i filtra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Subaru jest na wiskozie którą można przegrzać z Haldexem jest podobnie gdy zaniedbany temat oleju i filtra.

Dev kolego, pomógłbyś w temacie ? Próbowałem napisać na PRIVa ale wyskakuje błąd http://a4-klub.pl/index.php?/topic/362278-praca-dzwigni-hamulca-recznego/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...