Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zakupy na autoscout24


easymoonrider

Rekomendowane odpowiedzi

a co tu wyjaśniać?

autoscout to serwis ogłoszeń z samochodami w europie. Działa na takich samych zasadach jak każdy inny, szukasz interesującego samochodu, kontaktujesz się ze sprzedającym i jak się decydujesz na zakup to jedziesz po auto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie, to nie jest portal aukcyjny tylko ogłoszeniowy tak jak mobile czy otomoto...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem. Chodzi mi konkretnie o zakup motocykla, gdyż jestem na etapie poszukiwań i odwiedziłem w ostatni weekend handlarza, który korzystając z "jakichś" stron internetowych wyszukuje motocykle i po prostu zamawia przesyłkę do Polski. Pomyślałem, że skoro on tak robi, to czemu nie mógłbym sam złożyć właśnie takiego zamówienia.

Kwestia jest zatem następująca: znajduję ogłoszenie, dogaduję się ze sprzedającym, że biorę pojazd, wpłacam mu kasę na konto (?), zamawiam transport lub on ten transport zamawia i czekam na motocykl z dokumentami? Czy poprawnie rozumuję? Na co uważać? Co z umową kupna?

Edytowane przez easymoonrider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwestia jest zatem następująca: znajduję ogłoszenie, dogaduję się ze sprzedającym, że biorę pojazd, wpłacam mu kasę na konto (?), zamawiam transport lub on ten transport zamawia i czekam na motocykl z dokumentami? Czy poprawnie rozumuję? Na co uważać?

kwestia jak się dogadasz ze sprzedającym, jeżeli on się zgodzi zorganizować wysyłkę to można tak zrobić.

Ja osobiście bym się nie zdecydował na taki zakup. jak widzę na własne oczy to wiem co kupuję. No chyba że cena jest mega okazyjna ale to i tak spore ryzyko.

Handlarz o którym piszesz ma może dojście do stron z aukcjami na których kupują tylko zarejestrowani użytkownicy?

Edytowane przez kdawid
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Handlarz, o którym wspomniałem właśnie w ten sposób działa i obecnie w stajni ma około 30 motocykli. Zastanawia mnie tylko kwestia umowy kupna-sprzedaży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj kupno w taki sposób jest bardzo ryzykowne, osobiście nie odważył bym się zapłacić nawet złotówki jeśli bym nie widział na oczy sprzętu. Czasy uczciwości mamy już za sobą :mellow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


znajduję ogłoszenie, dogaduję się ze sprzedającym, że biorę pojazd, wpłacam mu kasę na konto (?), zamawiam transport lub on ten transport zamawia i czekam na motocykl z dokumentami?

W ten sposób działają oszuści i wątpię by ci się udało kupić tak motocykl.

Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znajduję ogłoszenie, dogaduję się ze sprzedającym, że biorę pojazd, wpłacam mu kasę na konto (?), zamawiam transport lub on ten transport zamawia i czekam na motocykl z dokumentami?

W ten sposób działają oszuści i wątpię by ci się udało kupić tak motocykl.

Powodzenia.

Jednak jest to możliwe. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pierdziu....

Auto/motocykl z zachodu kupuje sie tak:

Pojawia sie ogloszenie, najlepiej oferta dealera. Dzwoni sie i jesli jeszcze jest aktualne to sie albo rezerwuje albo dziekuje i roznalncza.

Po rezerwacji sprzedajacy wystawia f-re proforme, ktora nalezy oplacic. Wtedy albo sie jedzie po towar albo organizuje transport.

Jak ktos bedzie tak szukal auta jak w pl, czyli telefon, dwa dni namyslu, umawianie sie na ogledzinyw przyszly weekend i znowu 3 dni namyslu to kupi padline.

Dlaczego?

Bo dobre auta/motocykle ida w kilka godzin.

Dlaczego oferta dealera?
Mniejsze ryzyko wtopy.

Edytowane przez sssV
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sssV jak zwykle wypowiada się konkretnie. Dzięki! Co z sprzedawcą indywidualnym? Faktura Pro Forma może posłużyć za umowę kupna? Ciągle nie do końca wiem co w takim przypadku z umową kupna-sprzedaży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt Ci samochodu nie przytrzymaj dlatego trzeba albo wysłać zaliczkę albo za niego zapłacić.

Firma czyli komis dealer czy inne handel wystawi Ci proformę. Czyli masz papier i coś wiesz gdzie poszła kasa w razie czego.

Na zachodzie nie ma umów.

W Niemczech wraz z autem dostajesz dowód i kartę poj i na tym koniec.

Od dealera masz fakturę jedynie.

Dokumenty zwykle albo kurierem są wysyłane albo mailem albo laweciarz przywozi.

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra. A jak się uprę na kupowanie od osoby indywidualnej, która nie wystawi mi faktury? Co wtedy? Jakąś umowę chyba trzeba mieć, aby zarejestrować w Polsce motocykl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz sobie wydrukowac umowe i czesto tlumaczyc sprzedajacemu po co to.

Jesli chcesz kupic auto ponizej powiedzmy 5-6 tysiecy euro to olej temat i szukaj w pl.

Bo:

Dobre, takie naprawde dobre auto na zachodzie bedzie kosztowalo tyle samo co u nas a przewaznie drozej.

Do tego koszt sprowadzenia.

Jesli nie chcesz wysylac pieniedzy w ciemno musisz byc w kraju w ktorym szukasz auta i jechac na miejsce jak tylko pojawi sie ogloszenie.

Dobre auta znikaja w kilka godzin. Wierz mi.

Trzeba sie liczyc z kosztami dojazdu, noclegu oraz kosztami wywozu auta. Musisz sobie wszystko przeliczyc i zdecydowac czy sie oplaca.

Chyba, ze chcesz przezyc przygode, wtedy droga wolna.


Jakąś umowę chyba trzeba mieć, aby zarejestrować w Polsce motocykl.

Trzeba.

Od osoby prywatnej wystarczy zwykla umowa. Najlepiej dwujezyczna, wtedy odpada koniecznosc jej tlumaczenia.


PS tak wiem, chcesz motocykl, z rozpedy pisalem "auto" :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakąś umowę chyba trzeba mieć, aby zarejestrować w Polsce motocykl.

Trzeba.

Od osoby prywatnej wystarczy zwykla umowa. Najlepiej dwujezyczna, wtedy odpada koniecznosc jej tlumaczenia.

PS tak wiem, chcesz motocykl, z rozpedy pisalem "auto" :wink:

Z umową właśnie jest największy problem, aby zrobić to "zdalnie". Wiem, że są przewoźnicy specjalizujący się w takich przewozach. Może coś sprawdzonego polecisz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Może coś sprawdzonego polecisz?

Sprawdzonego?

Wynajmujesz lawete na B za 300zl/24h i jedziesz samemu. :naughty:


Z umową właśnie jest największy problem, aby zrobić to "zdalnie"

DHL....

Lub rekodzielo..... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w jakich okolicach szukasz tego motoru?

W tej chwili biorę pod uwagę wszystkie możliwości :D

Edytowane przez easymoonrider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...