Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[A4 B5 1,8 AUTOMAT] Problemy ze sprzeglem


paolorq11

Rekomendowane odpowiedzi

PROSZE o pomoc wszyskich ktorzy orjetuja sie w temacie .AKTUALNIE PRZEBYWAM W ANGLII kupilem auto w angli AUDI A4 1995 1.8 SE AUTOMAT pierwsze dni nic sie nie dzialo ale po kilku dniach zauwazylem wycieki .pierwsza decyzja to jade do garazu sprawdzic co nie tak.diagnoza brzmi wyciek ze skrzyni i 100 funtow za uzupelnienie plynu.ok uzupelnilem ale nic wiecej pojechalem do audi zeby mi zdjagnozowali problem i naprawili i co sie okazuje ze jest dziura na obudowie w takim miejscu ze jest nie mozliwe zeby to sie stalo poprzez zachaczenie bo jest jakies 30cm w gore odspodu podwozia.audi tego nie robi tylko wymienia na nowe dodam ze cena auta to1000funtow a za wymiane zaspiewali 2500funtow jedyna opcja to spawac gdzies na boku . znalazlem garaz ktory to spawa bez problemu tyle ze przy okazji okazalo sie ze jest problem ze sprzeglem najprawdopodobniej nie jestem pewien- OBJAWY:

-szarpanie po wrzuceniu biegu i trzymaniu na hamulcu, oraz zmiana biegow na kolejne przy obrotach powyzej 4000 podczas chamowanianie czuc wysprzeglenia tylko rwanie i szarpanie do przodu . MOJ PROBLEM TO KOSZT BO GOSCIU SE ZASPIEAWL 750 FUNTOW ZA WYMIANE SPRZEGLA I POSPAWANIE .DOKLADNIE TO TAK 270 FUNTOW ZA WYCIAGNIECIE SKRZYNI 80FUNTOW ZA NOWE SPRZEGLO 60FUNTOW ZA POSPAWANIE 100 ZA NOWY PLYN DO SKRZYNI A RESZTE ZA ZLOZENIE TEGO DO KUPY.

POTRZEBUJE DOBREJ RADY CO Z ROBIC W TEJ SYTUACJI BO JESTEM W KROPCE.

[ Komentarz dodany przez: wojtas-audi: 03-03-2007, 18:52 ]

Poprawilem temat i prosze kolejny raz o pisanie nazw tematow zgodnie z REGULAMINEM !! Nastepnym razem poleci ostrzezenie !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na twoim miejscu sprzedalbym to auto, zaczniesz je naprawiac i potem okaze sie, ze kupilbys sobie nastepny za kase z napraw. IMHO nie warto sie tak poswiecac :confused:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AUDI A4 TIPTRONIK 99. U mnie szarpal przy redukcji z 3 na 2 bieg. Komputer nie wykazywał błędów. Biegi zmieniał z dużym opóźnieniem. na 2 przerzucał dopiero przy 40 km/h. Koszmar.

Wymieniałem olej, zawory na płycie sterującej, zmiana komputera, regulacja zapłony, nic nie pomagało... a problem się pogłębiał, szarpał coraz częściej na wszystkich biegach. zapewne poduszki dostały przy okazji.

Po roku tej gehenny okazało się (przez przypadek) że należało wymienic magnetyczny czujnik prędkości (obrotów w skrzyni). cały był zapaskudzony opiłkami itp. wymiana około 400zł (sam czujnik 80 zł...) i jak ręką odjął....

Czasem powodem jest tez zmiana opon :) szczególnie na jednej osi.

DIAGNOZA z AUDI w Sopocie: "skrzynia działa po chamsku" 100zł +VAT i sugestia: "możemy rozłożyć i obejrzeć skrzynie ale nie gwarantujemy ze to pomoze. Koszt około 2000zł"

[ Komentarz dodany przez: wojtas-audi: 03-03-2007, 18:53 ]

Prosze PRZECZYTAC REGULAMIN i sie przywitac !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...