Skocz do zawartości
IGNOROWANY

AEB temperatura rosnie do 100stC po zgaszeniu silnika


bandyta928

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od niedawna jestem w posiadaniu audi z silnikiem 1.8t AEB. Wczasie jazdy temperatura trzyma standardowo 90stC lecz po zgaszeniu silnika wskazowka osiaga 100stC. Weze sa dosc twarde, wody w zbiorniczku nie ubywa ani jej nie gotuje. Dopiero po odkreceniu korka od zbiorniczka wyrownawczego gotuje wode. Termostat zmieniony, dzisiaj zmienilem tez korek od zbiorniczka i dalej to samo. Ktos mial podobny przypadek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, od niedawna jestem w posiadaniu audi z silnikiem 1.8t AEB. Wczasie jazdy temperatura trzyma standardowo 90stC lecz po zgaszeniu silnika wskazowka osiaga 100stC. Weze sa dosc twarde, wody w zbiorniczku nie ubywa ani jej nie gotuje. Dopiero po odkreceniu korka od zbiorniczka wyrownawczego gotuje wode. Termostat zmieniony, dzisiaj zmienilem tez korek od zbiorniczka i dalej to samo. Ktos mial podobny przypadek?

Mam dokładnie to samo i dokładnie te same objawy. Do tego raz mi ubywa płyn z chłodnicy, raz nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzrost temperatury po zgaszeniu to norma.

To, że osiąga aż 100 stopni lub więcej wynika z tego, że bazowo termostat otwiera się zbyt późno.

Sprawdźcie jaką macie temperaturę na klimatroniku podczas jazdy.

Obstawiam, że będzie 96-98 stopni.

Jakby było prawidłowo czyli w granicach 88-93 to silnik nie zdążyłby osiągnąć po zgaszeniu 100 stopni i wskazówka stałaby na 90.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzrost temperatury po zgaszeniu to norma.

To, że osiąga aż 100 stopni lub więcej wynika z tego, że bazowo termostat otwiera się zbyt późno.

Sprawdźcie jaką macie temperaturę na klimatroniku podczas jazdy.

Obstawiam, że będzie 96-98 stopni.

Jakby było prawidłowo czyli w granicach 88-93 to silnik nie zdążyłby osiągnąć po zgaszeniu 100 stopni i wskazówka stałaby na 90.

dobrze gada. 100st to norma

klimatronik lub vag prawdę powie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo . Po zgaszeniu dochodzi do 104 c . A podczas jazdy 90-94c. Jutro jeszcze porownam temp z vagiem.

Wysłane z mojego SM-G318H przy użyciu Tapatalka

Ale do tej pory nie osiagal tak wysokich temp po zgaszeniu. A termostat sie otwiera bo dolny waz jest goracy

Wysłane z mojego SM-G318H przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...