Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Falujące obroty przy włączonej klimatyzacji i problem z odpalaniem


Kostrzech

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie, jeżeli jest już podobny temat to z góry przepraszam. Więc zacznę od tego, że w ostatnim czasie zaczęły mi strasznie falować obroty na włączonej klimatyzacji, jak jeżdżę bez klimy to nie ma żadnego problemu, ponad to ostatnio klima zaczela dziwie syczec po wlaczeniu i wylaczeniu, wczesniej tego nie bylo, mechanik stwierdzil ze na pewno jest malo czynnika i dlatego napelnil klime ale to nie dalo zadnej poprawy, klima dalej syczy. Dodatkowo od dłuższego czasu mam problemy z odpalaniem samochodu, wkręca się na około 500 obrotów i spada do zera, po ponownych próbach jakoś się wkręca na obroty ale nie od razu tylko do 500 i czasem wzrośnie o jakoś pali. Byłem u mechanika i wymieniał cały dolot i węże od odmy, wymieniał uszczelke pod świecami, twierdząc że są zalane olejem i dlatego słabo odpala, następnie wymienił czujnik temperatury bo też niby przez to mógł źle odpalać. Wczoraj odebrałem samochód od mechanika i dalej to samo. Ręce mi już opadają bo nie wiem nadal co jest przyczyną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klima ma syczeć po wyłączeniu, normalny objaw.

Jak masz LPG to zacznij od sprawdzenia wtrysków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też właśnie zaczął falować przy włączonej klimatyzacji i nie ma różnicy czy lpg czy pb. zauważyłem że faluje też czasem przy włączaniu ogrzewania szyby tylniej. AA co do do klimy to u was też ona się włącza i wyłącza co chwile 30 sek chodzi 20 nie chodzi i tak cały czas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie klima raz działała raz w cale się nie chciała włączyć, przycinał się wiatrak od klimy więc go wymieniłem klima poszła na serwis do sprawdzenia i działa bez zarzutu, może komuś coś tym postem podpowiem.

A falujące obroty przy klimie co to znaczy?

Idzie do 5 tysięcy i spada do 500 czy jak dojeżdżacie do świateł to spadnie troszkę poniżej 800 i wraca na swoje miejsce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie 700-900 i tak cały czas czasem 800-900 strasznie denerwujące to jest

Wysłane z mojego SM-G531F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klimatyzacja obciąża samochód tym bardziej, że auto ma swoje lata mi się wydaje, że to normalne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój znajomy ma golfa 4 2000 rok 1.4 16v i u niego nic nie faluje. Więc nie powiedział bym ze jest to normalne

Wysłane z mojego SM-G531F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...