Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[A4 B5 V6 ABC] Wzrost temperatury przy prędkości powyżej 140 km


karas_

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mimo wielu postów o podobnej tematyce nie znalazłem rozwiązania.

W upalny dzień jadąc z klimatyzacją przy prędkości powyżej 140 km/h zaczyna wzrastać temperatura silnika. Dochodzi ona przy 160 km/h do 110 stopni. Po zmniejszeniu prędkości do 130 po chwili spada na 90. Podczas jazdy bez klimatyzacji w chłodniejszy dzień problemu nie zauważyłem. Co może być przyczyną?

-visco sprawne, zapina się ładnie

- wentylator elektryczny sprawny

- chłodnica względnie czysta (łopatki z zewnątrz)

- trochę zabita nagrzewnica, ale nie powinno to robić takiego problemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego jadąc na klimie masz gorącą chłodnice od klimy a ona jest jako pierwsza a potem jest druga od silnika,powietrze najpierw chłodzi klime potem silnik,w upały trzeba kontrolować temp silnika,ja jeżdząc dostawczakiem miałem identyczną sytuacje i po wyłączeniu klimy silnik się już nie grzał,albo trzeba po prostu zwolnić.

Edytowane przez Leopold27
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niby tak, choć np. u mnie nie ma problemu na jeździe z klimą na większych prędkościach.

Może wcześniej ktoś jeździł na wodzie i chłodnica nie jest do końca drożna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też myślę że temperatura nie powinna wzrastać powyżej 90 stopni, ten układ jest na tyle wydajny że temperatura płynu chłodzącego u mnie nawet przy jeździe powyżej 30 stopni, z klimą i powyżej 140 stoi ciągle na 90. Inna sprawa temperatura oleju- tu potrafi wzrosnąć nawet do 110 stopni. Sprawdz termostat może nie otwiera się do końca, ewentualnie nie załącza się 2 bieg na wiatraku elektrycznym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie głupiego: Może to kwestia braku osłony pod silnikiem. Robią się zawirowania powietrza i tracisz na wydajności układu chłodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...