Treść opublikowana przez fazi777
-
przyciemnianie szyb
ja obklejałem bez demontażu szyb, tylko dużo z tym męczenia i gdzieniegdzie widać milimetry niedoklejonej folii. Nie pamiętam jaką folię montowałem, napewno nie z tych najtańszych i nie z najdroższych, boczne w miare łatwo nakleić, problem jest z tylną szybą gdzie jest spore zagięcie, folia musi być porządnie termokulczliwa.
-
Ramka 2din co myślicie?
ciężka sprawa z tymi ramkami do nieoryginalnych 2 din jest, kiedyś na zagranicznej stronie widziałem przeróbkę z innej ramki ale teraz linku nie mogę znaleźć
-
Zalana pompka centralnego zamka .
rozkręć pompkę i wysusz elektronikę w środku, ale jak pływała w wodzie to jest ryzyko że już nie wstanie. Woda tak jak piszesz mogła iść po rynience przy bagażniku ewentualnie po uszczelce od szyby, innych pomysłów nie mam
-
Czerwony wykrzyknik miga i pali się ABS
ewentualnie coś z pompą ABS, ale tak jak kolega wyżej radzę diagnostykę przez VAGa
-
[B5 AVG] czarny avant TDi
jakie plany na modzenie ? Policja Cię nie zatrzymuje za te przednie szyby boczne ? z daleka widać że nie mają przepuszczalności 70%
-
Seriale
Suits polecam, z polskich ostatnich lat dobry jest Wataha, krew z krwi, służby specjalne
-
[A4 B5 V6 ABC] Wzrost temperatury przy prędkości powyżej 140 km
też myślę że temperatura nie powinna wzrastać powyżej 90 stopni, ten układ jest na tyle wydajny że temperatura płynu chłodzącego u mnie nawet przy jeździe powyżej 30 stopni, z klimą i powyżej 140 stoi ciągle na 90. Inna sprawa temperatura oleju- tu potrafi wzrosnąć nawet do 110 stopni. Sprawdz termostat może nie otwiera się do końca, ewentualnie nie załącza się 2 bieg na wiatraku elektrycznym
-
Ceny paliwa marzec 2026
Kiedyś była fajna aplikacja Paliwko która pokazywała w miarę aktualne ceny na konkretnych stacjach, lecz z czasem się po prostu popsuła i są strasznie nie aktualne ceny. Kojarzy ktoś jaką podobną aplikację/ stronę internetową ?
-
Skąd dowiedziałeś się o istnieniu Audi A4 Klub Polska ??
adres na ramce od tablicy rejestracyjnej
-
VFIZ - pełna diagnostyka z poziomu FIS - zakup grupowy dla B5
gdzie się montuje graty do tej przeróbki ? To jest ingerencja tylko w licznik czy również w komputerze ?
-
Wymiana uchwytu na napoje
zdejmujesz górną część ramki , jest na zatrzaskach, wystarczy podważyć do siebie, potem nad uchwytem dokładnie po bokach są dwa małe zatrzaski trzymające uchwyt, należy je podwazyc do góry
-
Listwa drzwi przód lewa
towar w miarę deficytowy, najłatwiej dostać w autoryzowanym serwisie
-
Listwy środkowe na drzwi - dostępność
ze znalezieniem listew poliftowych czyli szerokich jest mega problem, ja jak szukałem to bardziej się opłaciło kupić całe drzwi niż tą listwę
-
Przerobienie przedlifta na polifta
ta listwa na błotniku z tego co wiem jest przyklejona tylko na klej, bez żadnych zaczepów. Pytanie czy po oderwaniu szerokiej nie zostaną ślady kleju albo skazy
-
Osłona filtra kabinowego do b5?
też mi się wydaje że to osłona z b6, w b5 jest zupełnie inny kształt obudowy dookoła filtra
-
A4 B5 on Land Rover, zabudowa bagażnika
wykańczasz dalej jakoś tą obudowę głośnika ? musiałeś wycinać oryginalny boczek bagażnika ?
-
Afor AJM fake Q | A8 Wheels 17" | troszkę bliżej ziemi
dokładnie foty nie działają. Jak się silnik sprawuje ?
-
Audi A4 B5 mr0z1sty
w liczniku nie bawiłbym się w zimne luty tylko odrazu bym myślał o zmianie na pełen FIS
-
dziwny objaw nie dogrzewa się
Po co wymieniałeś czujnik temperatury skoro stary dobrze działa? Jedyne co mi przychodzi do głowy to że nowy czujnik jednak nie jest oryginalny
-
Wskazania temperatury
jeżeli odrzucisz czujnik temperatury to następną rzeczą do diagnozy jest licznik ( zimne luty etc)
-
Centralny nie zamyka bagażnika
To postaraj się zrobić to co opisałem we wcześniejszym poście, tylko musisz ppdgiąć drugą blaszkę.http://a4-klub.pl/index.php?/topic/14337-Centralny-nie-zamyka-bagażnika#entry4557622 cały wieczór męczyłem się z tą usterką, przeszukałem wszystkie fora i dopiero tu natknąłem się na Twój post, który uratował mój centralny wielkie piwko dla Ciebie. Dziwne tylko że obie blaszki miałem w tej samej odległości od środka, przy zamykaniu w ogóle środkowa blaszka się nie ruszała a przy otwieraniu momentalnie schodziła na drugą stronę.
-
[B5 LIFT] Brak sygnalizacji otwartych drzwi na FIS
no kilka przeróbek jest, było na forum trochę o tym m.in. odczytanie pinu licznika ( z tym jest różnie w zależności od tego jaki obecnie masz model licznika i jaki będziesz zakładał) korekta przebiegu, dodatkowo możliwe że będziesz musiał prowadzić sygnał z prawego słupka do licznika otwarcia poszczególnych drzwi- u mnie po wymianie jest sygnał tylko z drzwi kierowcy i bagażnika. jeżeli masz pół fis i zmienisz na pełny to jeszcze kilka rzeczy będzie do zrobienia, ogólnie ładna dłubanina. Gdzieś na forum był wrzucony pdf z manualem wymiany na pełny fis w a4 fl, tam jest wszystko opisane
-
prośba o darmowy program do V-Scan VAG KKL USB
vag-com 3.11 u mnie działa, nawet na 64 bit
-
Wachania temperatury płynu chłodzącego w AJM
U mnie też miałem problem temperaturą w 1,9 TDI, po rozgrzaniu 90 i nagle w ciągu kilku sekund wzrastało do 110 i po pewnym czasie wracało do 90. Problem występował notorycznie. U mechanika wymieniłem wtedy termostat i czujnik. Po wymianie czujnika jest już lepiej, nie wyskakuje ponad 90 ale bardzo rzadko ma odchyły- na zimnym silniku momentalnie rośnie do 90 i potem spada. Diagnoza mechanika- wina licznika. Ten czujnik temperatury ma w sobie 2 czujniki i jeden sygnał (idący chyba normalnie do ecu) przez VAGa pokazywał normalną temp a drugi (idący do licznika, przetwarzany i wyrzucany m.in na tablicy, klimatroniku i VAGu) pokazywał zawyżone wartoście wiem czy to jest w 100% trafna diagnoza bo ostatecznie nie wymieniałem licznika i problemy po wymianie czujnika występują dużo rzadziej. Potwierdzone- błędne wskazania, typu odpalenie na zimnym i za minutę 90 stopni albo 90 i nagle temp rosnie do 120 to była wina licznika. Generalnie tak jak mowil mechanik to co jest na climatroniku pokazywane idzie z licznika a nie bezpośrednio z czujnika temp.
-
AUDI A4 B5 99r 2Din problem z ramką
sam szukałem takiej ramki do lifta i pieniądze są masakrycznie duże jak za kawałek plastiku. Do b6 są tańsze ale niestety mają troche inne wymiary i trzeba dorabiac. Ja osobiście wstawiłem tylko ramkę która była z radiem, idealnie pasowała na wysokość do dziury i po bokach zostały mi brzydkie dziury- na wymiar dociąłem z plastiku zaślepki, obkleiłem je folią taką jak mam obklejony całą konsolę i wygląda niemal idealnie.