Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Czy jeździ ktoś na 205/60 R16 w b6?


Łysyrally

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, pytanie jak w temacie. Wiem ze zalecany rozmiar to 205/55 R16 ale mam okazje kupic kola zimowe z oponami (praktycznie nowymi) w rozmiarze 205/60 R16 na felgach z b8. Zastanawiam się czy nie beda obcierac... Przeklamaniem licznika sie jakos bardzo nie przejmuje. Mam b6 avant z zawiasem 1BE. Prosze o rady :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem taurus 205/60/16R letnie. Nie polecam, wygladaja jak "balon".

Zaloz 205/55 jak juz chcesz 16. Polecam dunlop bluresponse sport. Cicho sie jezdzi, spalanie dobre (wzgledem balonow o ok. Litra mniej w miescie!!!)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że balon, ale tutaj mówimy o zimowych :-) letnie mam 225/45 R17, ale jestem z Bielska-Białej i u nas zima wygląda jak zima- pod górami ;-) Ale chyba jednak faktycznie bede szukal 205/55, dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Balony to na odpuście sprzedają.

Nie patrz na wygląd,zimą liczy się komfort i bezpieczeństwo a nie jakiś tam balon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem o tym że przy zimowych nie patrze na to cy balon czy nie, pytanie tylko czy bez problemu sie zmieszcza i nie beda obcierac przy 1BE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od tego,jaka jest szerokość felgi i jej ET.

Bez tego nikt ci nie podpowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to czemu by nie 195/65/ 15R na zime ? mam ULTRAGRIP 9 zalozone i auto dobrze sie prowadzi, w sniegu daje rade, po deszczu tez ;) ostatnio musialem pojezdzic przez 20km przy +30 C, I Procz \huczenia' opony tez dawaly rade.

A w Bielsko- Białej wiem jakie zimy bywają, podobno na zime lepszy mniejszy rozmiar niz wiekszy i ładniejszy ;)
Aktualnie w Niemczech nie mam tego problemu bo i zimy mniej srogie niz w PL. Ale te Ultragrip polecam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...