Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pytanie o okucia do drzwi balkonowych do osób znających się na oknach drzwiach balkonowych


YATES

Rekomendowane odpowiedzi

Pięć lat temu zakładałem podwójne drzwi balkonowe firmy Drutex , prawe skrzydło otwiera klamka , a lewe można awaryjnie otworzyć metalowym zaczepem. Prawe drzwi mają też funkcję uchylania górnego czyli tylko sama góra drzwi się uchyla.

I teraz mam pytanie do osób które mają pojęcie o zasadzie działania okuć do okien.

Jakiś rok temu zauważyłem problem z prawymi drzwiami tymi które maja klamkę.

Gdy próbuję otworzyć normalnie drzwi przekręcając klamkę z pozycji dół w pozycję na prawo otwieram normalnie drzwi ale one otwierają się w dwóch płaszczyznach tzn. górna krawędz też odchodzi od futryny, a nie powinna. Dodatkowo gdy zamykam drzwi klamka nie dociska ich mocno do uszczelki i w zimie wyraźnie czuć było nieszczelność przy górnej krawędzi drzwi.

Dziś tak na szybko diagnozowałem problem , zdjąłem drzwi z zawiasów i okazało się, że jest w okuciu górnym urwany jakiś kawałek metalu. Może ktoś z was ma wiedzę i potrafi ocenić to z zamieszczonego poniżej zdjęcia ( strzałką zaznaczyłem miejsce gdzie jest coś urwane).

Moje pytanie , czy takie okucia wymienia się w całości czy można kupić pojedyncze części, a jeśli tak to jak nazwać w sklepie , jak zidentyfikować tę część którą mam uszkodzoną ? Czy takie okucia są często uniwersalne tzn. pasują do wielu marek okien czy może każda firma ma swoje systemy okuć ?

5215187500_1467144175_thumb.jpg9678812600_1467144171_thumb.jpg3536684200_1467144173_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz okucie Maco i takie też musi byc zastosowane. Mozna kupić poszczególne elementy,

Ty potrzebujesz zdaje się takie coś jak tu tylko trzeba dopasować rozmiar do twoich drzwi http://exitsklep.pl/pl/p/RozworkaNozyce-Maco-TREND/22844534

Z tych zdjęć nie widze czy tam się coś urwało ale zazwyczaj włączanie się 2 funkcji naraz oznacza, że skrzydło opadło i należy je regulacją podnieść do góry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...