Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Chuczenie przy hamowaniu


moro99

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam problemik taki iz przy hamowaniu ( nie zawsze 1na 10 - 20 hamowań ) po warunkiem iz kola sa mocniej skręcone (na łuku) nie gra roli w którą strone spychać jakby ocieranie - bardzo wyraznie i gloso. Gdy hamuje na prostej wszystko jest ok. Sila hamowania jest ok. Czasami włączy mi sie kontrolka czerwona (kolko i wykrzyknik w środku).

Z tego co przeczytalem na forum mogą mi sie kończyć klocuszki i np może ocierać juz ta części która trzyma klocek o tarcze.

Chciałbym uzyskać potwierdzenie mojej teorii :). Czy polecacie jakieś Firmy które produkują klocki ?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

klocki sprawdzisz tylko wzrokowo... przy okazji zerknij czy kolo nie ociera o nadkole w ktoryms miejscu...

a klocki polecam TRW :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zastanawialem sie nad ferodo i tarczami brembo - co myslicie ? czy to jest jak z np telewizorami sony - placisz za marke a produkt jest jednakowy z oferta konkurencji ?

a co do ocierania to nie zawsze je slychac - tak jak pisalem czasami przy hamowaniu slychac a czasami nie - i tylko prze hamowaniu przy skrecie kolami nawet do oporu nic nie trze jutro sprawdze nadkola ale nie wydaje mi sie zeby to bylo to ...

Opony zu=imowe i letnie mam w tych samych rozmiarach wiec to tez nie to :):confused4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak kupisz z dobrego zrodla to beda lepsze niz konkurencja... tylko zastanow sie czy chcesz wydawac tyle kasy?? 3 razy takiego przebiegu na komplecie i tak nie zrobisz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem że Brembo jest przereklamowane! Brembo w wyczynowym sporcie to inna bajka niż dla amatorów! Rozmawiałem z kolesiami z Brembo w Częstochowie i Dąbrowie (tam są fabryki) Nie lubię przepłacać za samą markę :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mozliwe ze jest tak jak mowisz ze skonczyla sie okladzina na klocku i szoruje blacha o tarcze... ale jesli by tak bylo to tarlo by caly czas a nie tylko na skreconych kolach i jeszcze raz na jakis czas...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do obcierania to napewno nie jest tarcie gumy o nadkole tylko bardziej metal o metal. Juz coraz czesciej sie pojawia.

Zauwazylem tez ze klocki mi zaczynaja piszczec przy delikatnym hamowaniu.

Wg mnie wszystkie znaki na niebie i ziemi mowia ze koncza sie klocki - mam racje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do obcierania to napewno nie jest tarcie gumy o nadkole tylko bardziej metal o metal. Juz coraz czesciej sie pojawia.

Zauwazylem tez ze klocki mi zaczynaja piszczec przy delikatnym hamowaniu.

Wg mnie wszystkie znaki na niebie i ziemi mowia ze koncza sie klocki - mam racje ?

Chyba najprościej będzie zdjąć koło.. prawda?? :naughty:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak nie masz gdzie? wszedzie... popuszczasz 5 srub, lewarkiem w gore, zwalasz kolo i widzisz wszystko jak na dloni :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...