Skocz do zawartości
IGNOROWANY

problem po ustawieniu zbieżności


wyzyk83

Rekomendowane odpowiedzi

witam.

wymieniliśmy wczoraj z kolegą końcówki drążków bo miały luzy. założyliśmy nowe lemy i pojechaliśmy na ustawienie zbieżności. reszta zawieszenia sztywna żadnych luzów z przodu i z tyłu. mechanik najpierw sprawdził geometrie z tyłu i stwierdził że wszystko jest ok po czym ustawił kierownicę na wprost zablokował ją i wyregulował przód.na monitorze zarówno przód jak i tył kąty i zbieżność wyszła na zielono czyli OK. kazał się przejechać i okazało się że auto jedzie prosto ale kierownica w czasie jazdy na wprost dosyć mocno przekręcona jest w lewo do tego stopnia że zapala się ESP. ktoś wie co się mogło stać? przed wymianą końcówek kierownica była prosto i wszystko było ok. auto a4 b6 napęd tylko przód

Edytowane przez wyzyk83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi dwa razy ustawiali zbieżność i dwa razy kierownica była krzywo. Zaznaczyłem sobie markerem położenie drążków i końcówek i o tyle samo przesunąłem koła względem kierownicy w stronę w którą była kierownica skręcona. wystarczyło ćwierć obrotu

Edytowane przez iwadrian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe że masz w górnych wahaczach problem u mnie było podobnie okazało się że górne wahacze były zwalone i zmieniały geometrię pod obciążeniem.

Udało się to dopiero wykryć przy przeglądzie na SZARPAKACH i po dłuższym szarpaniu i położeniu ręki na nich...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale to na sworzniu leżał problem czy na tulei gdzie jest mocowany ta srubą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na tulejach na silentblokach czy jak się tam je nazywa na sworznich było w miarę ścisło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wahacze sprawdzone są ok a czy na takie zachowanie mogą być źle wywarzone koła?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...