Problem z kablem do telefonu Audi Concert

B'new

Witam, nie znalazłem odpowiedzi na mój problem, stąd nowy temat.

Audi A4 B8 system Audi Concert, brak bluetooth, brak AMI (wnioskuje po braku w schowku złącza itd). SW 0310

Pod fotelem pasażera jest zamontowany (nie wiem dokładnie gdzie) kabel do telefonu iPhone/iPod (30pin), wyglada mi to na oryginalny montaż (kabel jest wpuszczony w szynę od montażu fotela, brak dostępu bez demontowania fotela). Po podpięciu urządzenia brak synchronizacji i/lub ładowania.

Po wybraniu opcji telefon na konsoli informacja 'Telephone not instaled', pod opcją media do wyboru jedynie aux (którego gniazdo jest w podłokietniku)/cd/sd card.

Stąd moje pytanie, czy wie ktoś może czy brak działania tkwi w niedziałającym/uszkodzonym przewodzie czy może jest inna tego przyczyna?

Chętnie skontaktuję się w tej kwestii osobiście z kimś obeznanym w temacie car audio z okolic Wrocławia lub z kimkolwiek na forum

Pozdrawiam!

Napisałem, że brak bluetooth :) podzieliłem się informacją że 'not instaled' żeby jak najlepiej nakreślić w jakiej sytuacji jestem aby szybciej zdiagnozować i rozwiązać problem :)

A co z kablem ?

2f9b691d82735aa57a79c36f623f3f25.jpg86597e72200ecd836f3a4badbf2e17cd.jpg

Jedno z daleka, żeby pokazać typ kabla.

Drugie to zdjęcie pod fotelem pasażera w miejscu montażu.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

To wygląda na jakby jakąś ładowarkę. A ktoś upychając to w szyne widać połamał wtyczke.

A ktoś upychając to w szyne widać połamał wtyczke.

Sprawdz moze tam tylko wpadł kabel

Też tak pomyślałem, sugerując się tą zieloną diodą. Albo połamało się podczas przesuwania fotela

Sprawdz moze tam tylko wpadł kabel

raczej nie wpadł :P to jest nie do ruszenia :(

Chyba nie obejdzie się bez demontażu fotela :D

intryguje mnie to dosyć mocno tym bardziej, że znalazłem leżący luzem odbiornik bluetooth (jak poniżej na zdjęciu), który pasuje do tego przewodu, jednak z uszkodzonym przyciskiem do parowania z urządzeniem.
30-pin-bluetooth-audio-receiver-front-an