Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[1.8T ANB] Krzywy pasek wielorowkowy


Mad_Maxs

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

walcząc dzisiaj z wężykami podciśnienia, zauważyłem że mam taki jakby cieńki pasek, który idzie po skosie:

ERctJxw0.jpg

To ma tak być, czy ktoś coś źle poskładał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pasek klinowy od napędu pompy wody.

Pasek powinien iść prosto. Może już się skończył albo są krzywe koła pasowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Sprawdź to, jest to pasek od pompy wody. Cos jest nie tak jak powinno być,Ma on iść cała powierzchnia po kole, a nie bokiem bo zacznie go ciąć, w najlepszym wypadku jak się zerwie to stracisz chłodzenie. W najgorszym może się wkręcić w kolejny pasek i w rozrząd.

Na pracującym silniku jak się zachowuje tez idzie bokiem.

Ten pasek ma być cienki bo to jest pasek klinowy.

Edytowane przez lukaszek13ns
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pracującym silniku idzie dokładnie tak jak jest widoczny na zdjęciu. W zasadzie, cały osprzęt jest w jednej osi, wszędzie paski siedzą prosto, więc może coś z kołem pasowym na pompie wody jest nie tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pracującym silniku idzie dokładnie tak jak jest widoczny na zdjęciu. W zasadzie, cały osprzęt jest w jednej osi, wszędzie paski siedzą prosto, więc może coś z kołem pasowym na pompie wody jest nie tak?

może i tak być. Na podnośnik lub kanał demontaż osłony podsilnikowej i sprawdzaj. Nie ma na co czekać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc. A spotkał się już ktoś z czymś takim? Jaka może być przyczyna? Łatwiej coś zauważyć, gdy się wie czego szukać


Przód zdemontowany, koło pasowe pompy wody zdemontowane, obrócone o 180 stopni w osi pionowej i złożone tak jak należy :) Jak ktoś to złożył i nie zauważył to nie wiem. Po poprawnym zmontowaniu całości, paski idealnie się zgrywają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...