Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[AVF] A4 B6 Avant S-line Plus - Sprzedane


chudy92

Rekomendowane odpowiedzi

11 godzin temu, chudy92 napisał:

W tamtym roku walczyłem z zamkiem prawych przednich drzwi, który czasem nie pokazywał informacji o otwartych drzwiach jak i nie chciał się z automatu odryglować.
Kupiłem nowy zamiennik lecz gniazdo miało za dużo pinów, zrobiłem adapter, który nie zdał egzaminu, a używanych zamków o tym nr praktycznie nie było na aukcjach i odpuściłem temat, lecz ostatnio z ciekawości sprawdziłem czy jest coś na allegro i ku zdziwieniu wysyp zamków 8E1837016C !
Kupiłem używaną sztukę ze stacji demontażu pojazdów, europejska wersja i działa elegancko do dziś :)

Możesz pokrótce opisać sposób wymiany zamka? Jak bardzo trzeba rozbebeszyć drzwi by to ogarnąć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, kamil-vag napisał:

Przebrnąłem przez cały post ;) super podejście i robota ! To mówisz teraz śpisz spokojnie hehe ?

Raczej tak, nie myślę już przed snem co trzeba jeszcze ogarnąć ?

12 godzin temu, luki19862121 napisał:

Super! kiedy mój będzie taki ładny :) w sprawie fotochromu napisz do @jaguarolubił zawsze mieć blendy i szkła foto ale b7 bez ramki te ładniejsze :) Pozdrówki 

Właśnie jak nie znajdę ładnego lewego szkła to chyba kupie komplet bez ramek ?

Godzinę temu, afroo. napisał:

Możesz pokrótce opisać sposób wymiany zamka? Jak bardzo trzeba rozbebeszyć drzwi by to ogarnąć?

Trzeba jedynie zdjąć tapicerkę drzwi, plastikową osłonę zamka i odkrecic zamek. Będzie trzymał się jeszcze na cięgnie od klamki zewnętrznej ale wystarczy je wypiąć. Dostęp jest w miarę dobry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety pompa wspomagania nadal odzywa się od czasu do czasu i przy najbliższej wymianie oleju i filtrów (ok 2000km), układ zostanie przepłukany dwa razy.
Jak to nie pomoże będziemy szukać pompy chyba, że okaże się to np. wina sprzęgiełka alternatora.

Z racji, że nie mam już co robić to chciałem zaktualizować mapę w nawigacji, bo była wersja z 2015r i na niektórych nowych drogach pokazywała, że jadę w polu.
Lecz człowiek uczy się na własnych błędach i zamiast najpierw coś poczytać, popytać na forum, czy grupach fb to kupiłem mapę 2018r na allegro.
Mapa przyszła, płytka wyglądała ładnie lecz po jej wrzuceniu do nawigacji, zaktualizowała mi soft i wyrzuciła spolszczenie.

xXvoW3K.jpg
rNYpk7N.jpg
hUzp1ec.jpg


Znajomy podesłał mi link ze spolszczeniem do RNS-E, pobrałem co było trzeba, kupiłem pudełko płyt CD i wypaliłem w sumie 6szt - żadna nie ruszyła.
Jak się później okazało spolszczenie było do zwykłej wersji RNS-E, a do wersji LED potrzeba zupełnie innego.
Do tego mapka z allegro prawdopodobnie i tak przy każdym uruchomieniu aktualizowałaby soft i wyrzuciłaby spolszczenie.
Więc zapadła decyzja o zwrocie zakupionej płyty do sprzedawcy, a w tym czasie odezwał się do mnie kolega Marcin z grupy fb i zaproponował wszystko co potrzeba w fajnej cenie.
Otrzymałem od niego 3 płytki, dwie od spolszczenia i jedną z nowa mapą na rok 2018 + do tego z Lektorem PL, o którym nawet nie myślałem.
Wszystko fajnie opisane co do czego i w jaki sposób, a jedyne co ja musiałem zrobić to downgrade software przez VCDS.

OF7SlWJ.jpg
eWjWQ2b.jpg
EEL0uRO.jpg

https://www.youtube.com/watch?v=8U57xrxdFvM

 

Nawigacja działa super, operacja prosta ale już nic przy niej nie grzebię bez zagłębienia się w temat :D

https://www.youtube.com/watch?v=3OpNHqR4fcA


A najbliższy planowany mod, to lekkie wygłuszenie silnika

qvDxUD3.jpg

Edytowane przez chudy92
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pianka wygłuszająca przyszła w wymiarze 30x100, zamiast 25x100 dzięki czemu wystarczy jej na 3 wygłuszenia silnika.
Pas szeroki na 10cm został docięty i na klejącą stronę przykleiłem taśmę aluminiową.
Pomiar decybelomierzem (aplikacja) z przodu auta i lewego przodu w telefonie na parkingu podziemnym przed montażem wykazał +/- 53dB i po montażu pianki +/- 52dB.

1uQTlkt.jpg
3HTLqtF.jpg
UWOkKzN.jpg
Yc0pdyR.jpg
cwlmhai.jpg
V7H36D2.jpg

Jednak nie podobała mi się folia aluminiowa od strony głowicy, ponieważ mógł się od niej odbijać dźwięk więc folia z klejem została usunięta.
W ten sposób pianka może lepiej wytłumić dźwięk silnika choć jak dla mnie jest to minimalna różnica, a pomiar wykazał ok 51 dB.
Natomiast większa różnica jest w kabinie auta, przy nawiewie ustawionym na 1 poziom - różnica przed i po +/- 3dB (mądre głowy twierdzą, że jest to o połowę ciszej)

NR5mI2B.jpg
nbePVlg.png


Lampka bagażnika po otworzeniu klapy czasem świeciła bardzo słabo i gdy się w nią lekko puknęło to świeciła mocniej lub jeszcze słabiej.
Winne okazały się luty więc wszystkie zostały poprawione i uzupełnione nową cyną, teraz lampka za każdym razem świeci mocnym światłem ledowym.

qO4voob.jpg
49iy75x.jpg
8IrxnhQ.jpg
AN4hfSE.jpg
zcsQ4RP.jpg
f2HI90n.jpg


Na początku grudnia zauważyłem małą plamę na prawej stronie skrzyni biegów przy silniku.
Byłem pewny, że jest to woda z podszybia ponieważ dni były deszczowe, a nad tym miejscem wszędzie wydawało się być sucho choć zostawała zawsze plama na skrzyni.
Jednak podczas kolejnej kontroli silnika zauważyłem kropelkę płynu chłodniczego na kołnierzu plastikowym przy króćcu i mały ubytek płynu w zbiorniczku.
Nie wiedziałem czy jest to wina oringu czy kołnierza, a z racji ceny 13zł za oring, a 40zł za kołnierz z oringiem wybrałem komplet.
Kupiłem również litr oleju do wspomagania aby ponownie przepłukać układ i zalać nowym.
Przy okazji odstawienia auta na wymianę kołnierza zaopatrzyłem się również w olej i filtry, bo za niespełna 600km wybiłoby równe 10tys od wymiany.

V51ltdd.jpg
7QmfkcY.jpg
Nqc9D8y.jpg
4DXw9Tt.jpg

Winny okazał się oring w kołnierzu więc został wymieniony kompletny nowy kołnierz, układ wspomagania przepłukany dwukrotnie oryginalnym płynem i zobaczymy jak teraz będzie.

z7WwFQB.jpg


Pewnego razu korzystając z zestawu głośnomówiącego rozmówca mnie prawie nie słyszał.
Zajrzałem do lampki i zauważyłem przyciśnięty przewód mikrofonu. Zacząłem szukać drugiego, koszt ok 30/40zł.

BefmwGn.jpg

Natomiast był to okres świąteczny i nie byłbym sobą gdybym coś nie pokombinował.
Znalazłem w graciarni mikrofon z zestawu Parrot, który przylutowałem do oryginalnej wtyczki.
Niestety mikrofon działał tak samo słabo, odlutowałem go i przylutowałem z powrotem oryginalny lecz skróciłem przewody o przyciśnięty odcinek.
Podczas lutowania odleciał jeden przewód z płytki układu scalonego z środka mikrofonu więc rozdłubałem go, przylutowałem przewód w odpowiednie miejsce i po testach mikrofon działa mega głośno :D
Prawdopodobnie naderwał się przewód z płytki przez co słabo działał.

j7ipedA.jpg
f2HfBpu.jpg
Its2NEE.jpg


Lewy fotochrom podczas mrozów już całkowicie się rozlał, widoczność znacznie się pogorszyła.

egaBOS5.jpg

Zacząłem już szukać kompletu wkładów z A4 B7 bez ramki lecz udało się dostać lewy wkład z ramką w fajnej cenie i ponownie z Wrocławia :D

R11dKV8.jpg
hOq8ede.jpg
Nyxfr2K.jpg
voPh7ns.jpg
BB42vBM.jpg

Teraz mam dwa lewe w zapasie... szkoda, że nie można z nich złożyć chociaż jednego w pełni sprawnego.

EPITM82.jpg


A na koniec prezent pod choinkę od narzeczonej :D

XqBYjV2.jpg
aflq4NL.jpg
Kof5Ae2.jpg
6IxdgpJ.jpg
62zU5pb.jpg

Brzegi dywaników idealnie przylegają do dywanu tzn jest mniejsze prawdopodobieństwo dostania się piachu pod dywanik jak w przypadku Petexów,
a nawet stopery po osadzeniu na kołki w dywanie są spasowane idealnie na równo ale to tylko taki szczegół, na który zwróciłem uwagę :D


Także rok 2018 można zamknąć tym aktualem :)

tLU6Q8A.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, chudy92 napisał:

Lampka bagażnika po otworzeniu klapy czasem świeciła bardzo słabo i gdy się w nią lekko puknęło to świeciła mocniej lub jeszcze słabiej.
Winne okazały się luty więc wszystkie zostały poprawione i uzupełnione nową cyną, teraz lampka za każdym razem świeci

Miałem to samo. Czyli kolejny słaby punkt B6 :P

21 minut temu, chudy92 napisał:

Zajrzałem do lampki i zauważyłem przyciśnięty przewód mikrofonu

To już wiem skąd poszukiwania mikro na fb :P Fajnie, że się udało naprawić :)

Prezent fajny, sam mam ori dywaniki i są za***iście spasowane :P

Ta kiera na zdj wydaje się strasznie gruba... dobrze Ci się ją użytkuje ? 

A co do pinaki... takie pomiary tel to ja bym nie brał pod uwagę, ale coś może być na rzeczy z tą folią... chociaż jak mam wyklejoną górną pokrywę to ona przejmuje role tłumiącą :P

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, kamil-vag napisał:

Ta kiera na zdj wydaje się strasznie gruba... dobrze Ci się ją użytkuje ?

Kierownica ma tylko powiększone bicepsy, reszta jest oryginalna choć słyszałem, że z B8/C6 kierownica jest grubsza niż z B7.

Co do użytkowania to jest mega wygodna i zacząłem trzymać obie ręce na kierownicy :D

Zarówno na za 15 trzecia jak i za 10 druga czyli na bicepsach, wygodnie się ją trzyma :)

13 minut temu, kamil-vag napisał:

A co do pinaki... takie pomiary tel to ja bym nie brał pod uwagę, ale coś może być na rzeczy z tą folią... chociaż jak mam wyklejoną górną pokrywę to ona przejmuje role tłumiącą :P

Pomiary pomiarami ale zacząłem się zastanawiać jak ma spełnić swoją rolę pianka wygłuszająca jeżeli jest zablokowana folią aluminiową, która 'nie chłonie' dźwięku.
Zostało mi jeszcze pianki na dwa wygłuszenia i chyba okleję też pokrywę ;)

Edytowane przez chudy92
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z początkiem roku navi pokazała kilka razy informację o braku płyty DVD w napędzie, więc wyczyszczona została optyka lasera.

KQMNuEw.jpg

Zabieg prosty i łatwy: demontaż radia, odkręcenie górnej pokrywy (5 śrubek), odpakowanie plastikowej osłony napędu i czyszczenie patyczkiem kosmetycznym + IPA.

bTcFBNI.jpg
2RTtNab.jpg
XGTshd8.jpg

Czyszczenie samego lasera

usczcEx.jpg

Elementów dookoła lasera

awmV3pm.jpg

Po czyszczeniu wydaje mi się jakby nawigacja szybciej działała.

Ak1PhSG.jpg


Pękła mi również rączka klapki podłokietnika. Po klapce widać, że rączka była już wymieniana.

fdcpn3o.jpg
Tp74GQP.jpg

Pospieszyłem się i za szybko zamówiłem dwie sztuki plastikowe ale jeżeli te też pękną to kupię aluminiową.

XFqePAi.jpg
UjqIy4G.jpg

Miejsca łączenia zostały oczyszczone i sklejone ponownie przy użyciu PlasticWelding od VersaChem choć tak na prawdę klapka trzymała się i bez kleju.

AU9gwgz.jpg
IzsIa0V.jpg

s78UYrn.jpg
NY6z8B7.jpg

Dołożyłem też odbojniki samoprzylepne dzięki temu klapka nie ma luzu po zamknięciu.

aeak1is.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio wymienione zostało sprzęgiełko alternatora, które zaczęło z dnia na dzień, co raz to bardziej hałasować.
Założone zostało nowe z firmy INA w FanCarze.

wG6bEa4.jpg
NwzHYKp.jpg


Wymieniłem też kolanko przy EGR, w którym wyrobiło się mocowanie klamry zabezpieczającej i połączenie mogło nie być szczelne.

ACWYsIA.jpg
src0S81.jpg

Założone zostało nowe z ASO wraz z klamrą, a przy okazji wpadło kilka gratisów :)

SlhleKb.jpg
LzKIi6r.jpg
bRftieJ.jpg
c5WQSEF.jpg


Z gratisów kupiłem oryginalne klucze do demontażu radia i szczerze polecam.
Klucze nie wyginają się w palcach i posiadają inne wycięcie niż zamienniki przez co lepiej jest wyciągnąć radio.

CEd7eTh.jpg
5wOGcj6.jpg


Oraz nowe cięgna przednich zamków drzwi, lewe ostatnio pękło podczas demontażu boczku.
Zamówiłem od razu dwa, ponieważ w prawych drzwiach pęknięta jest plastikowa osłonka.

i2rOnEj.jpg

Stare z tymczasowym patentem i nowe.

39HncW8.jpg

Prawą stronę wymienię przy okazji demontażu boczku, ponieważ planuję na wiosnę wymienić mechanizm podnoszenia szyby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łoo prawie pół roku zaległości w temacie :D

Zimowa sceneria :P

D2eMS50.jpg

W lutym kupiłem osłonę pod kierownicę z A4 B7 w stanie bardzo dobrym ze sprawnymi wszystkimi mocowaniami.
Chciałem zdemontować CB radio, którego praktycznie już nie używam i w mojej osłonie zostałaby dziura w schowku + brakowało w niej bocznego mocowania.
Podmieniłem osłony i usunąłem instalację zasilania CB radia.

YubYzQQ.jpg
AAQzahK.jpg
EB7XCAL.jpg


A pod koniec lutego, podczas mrozów uszkodził się mikroprzełącznik zamka drzwi przednich prawych, brak informacji o otwartych drzwiach na FIS i brak oświetlenia po otwarciu drzwi.
Zamek był wymieniany (używany) w sierpniu lecz nie sprawdzałem jak wygląda mikroprzełącznik, po demontażu zamka i wyjęciu mikroprzełącznika wyleciał z niego plastikowy przycisk.

cQKBUWP.jpg
ZOQeXgW.jpg

Na szczęście w starym zamku góra mikroprzełącznika była ok więc ją przełożyłem.

thEzC1u.jpg
3kr5QdV.jpg
xHMNQj1.jpg


Lecz później i tak kupiłem dwa nowe na zapas, tak w razie czego :)

AO0xinD.jpg


Przy okazji demontażu boczku, wymieniłem wcześniej wspomnianą linkę / cięgno zamka.

nJbEbr8.jpg


Oraz wyjąłem moduły składanych lusterek aby wysłać je na przekodowanie do kkam z A4K.
Przestały działać wraz z wymianą modułu kierownicy, który daje sygnał ze stacyjki po CANie.

yxzIruo.jpg

Teraz znów lusterka składają się po zamknięciu auta z pilota i rozkładają po otworzeniu z pilota

Lub składają się po zamknięciu auta z pilota i rozkładają dopiero po włączeniu zapłonu

Oraz opuszcza się prawy wkład lusterka podczas wrzucenia biegu wstecznego

Niecałe dwa lata bez tego moda ale jednak trochę mi go brakowało :)


Na początku marca navi podczas jazdy zaczęła pokazywać głupoty. Dostępnych satelitów 0 więc diagnoza prosta - padła antena GPS.

xx9wLaR.jpg

Szukałem używek, choć wiele ma ucięte przewody, a do tego również są leciwe jak i obecna, więc zdecydowałem się na polecaną nową antenę GPS Fakra.
Fajna mała antenka z mocnym magnesem i długim przewodem, u mnie miejsce znalazła na belce nad schowkiem.

Gd9LrRS.jpg
YLGIOmW.jpg
WMWf6F2.jpg

Przy okazji kupiłem separator anteny FM, ponieważ poza miastem działało zazwyczaj tylko kilka stacji radiowych, a nawet bardziej szumiało niż działało.
Podłączony pod +12V po zapłonie i nie wiem dlaczego wcześniej nie zainwestowałem tych 13zł, różnica jest kolosalna.

ocLUvdH.jpg
Je37pPd.jpg
t02f1Pm.jpg


Nowe gumy / tuleje osłony silnika. Stare były już wysłużone przez co osłona leżała na osłonie rozrządu.
j0W7Kha.jpg
0Fknhnw.jpg

Oczyszczone zostały gwinty śrub i nakrętek, ponieważ niektóre były zapieczone i wykręcała się cała śruba np. z kolektora.
AUHE4D0.jpg


Pogody w marcu sprzyjające więc nie obyło się bez pierwszego w tym roku mycia własnymi środkami :)

Ck7kEHl.jpg
T4XdI6a.jpg


W kwietniu zmienione koła na letnie, a zimowe umyte, nałożony megs i wrzucone na stojak :)

TGLWGF2.jpg
cXHK3Fm.jpg
6EnM3YI.jpg


Nowe (używane oryginalne) emblematy Sline na listwy drzwi w idealnym stanie.
Nie polecam 'ori emblematów sline' z allegro za 10-15zł z podrobioną naklejką ASO, drugi komplet, który po zimie nadaje się do wyrzucenia.

aqY8ann.jpg
uzq1uKv.jpg
VkI74Xa.jpg

Docięcie nowej taśmy dwustronnej i porównanie z zamiennikiem po zimie

8WSa1G0.jpg
8F5u70v.jpg
dvVQbfY.jpg


W maju została nabita i odgrzybiona klimatyzacja w zaprzyjaźnionym warsztacie FanCar :)

wJtLc6N.jpg

Wietrzenie po ozonowaniu.

2gmKJT3.jpg


A z lewego ramienia wycieraczki zaczął schodzić lakier i wpadł nowy zamiennik 8E1955407C.

8plFiG9.jpg
DhCQpnd.jpg
sL3KddG.jpg


Z mniej przyjemnych rzeczy, standardowo ktoś się nie bał i zaj.. w przedni prawy błotnik ;)
Na szczęście lakier z kogoś (prawdopodobnie) drzwi dał się spolerować lecz mała wgniotka została.

YFnJzbZ.jpg
ZB6koEQ.jpg

A ja sam zahaczyłem spodem dokładki o wystające dwa krawężniki i zrobiły się odpryski po obu stronach...

Ft4BUTt.jpg
HzsFTMX.jpg

Próbowałem lekko zamaskować to zaprawką, bo przy myciu odpryskiwały kolejne kawałki :D

OQEUg9i.jpg
SOf8C9J.jpg

Aby naprawić ją na spokojnie, kupiłem drugą zwykłą dokładkę na czas lakierowania mojej.

hFKGVBc.jpg
3EycOOP.jpg
Ljn3pn5.jpg
CSyVW4o.jpg

Uszkodzenia

NNSMSI7.jpg
1W1NNGx.jpg

W między czasie kratki zostały porządnie umyte i wypucowane Megsem

fu4Jr3Y.jpg
o8dd0ry.jpg

Po trzech dniach dokładka odebrana od lakiernika

l6IppJc.jpg
JJcxRz8.jpg
9FI6BQu.jpg
NBVbxya.jpg


Styropian zestawu naprawczego koła zajmował tylko miejsce w piwnicy po wymianie na koło dojazdowe, więc postanowiłem go troszkę przerobić i wykorzystać na swoje pierdoły,
które woziłem w plastikowej skrzynce w bagażniku. Teraz podczas ostrych zakrętów nic się nie przesuwa po bagażniku.

eO5YvPJ.jpg
J47brv7.jpg


A w zeszłym tygodniu nieplanowany pitstop, na szczęście kołek uratował sytuację.

p1te99I.jpg
yjynAZ1.jpg
2Z72VvT.jpg
Razm2Ma.jpg

 

Dziś mijają równe 3 lata odkąd auto jest w moim posiadaniu.

Przejechane ponad 42 000 km
Zużyte ponad 3 000 L paliwa
Wpakowane ponad 30 000 zł

Dalej jedynie mycie, sprzątanie i eksploatacja, nie mam już żadnych planów co do tego auta chyba, że coś wyjdzie samo z siebie :)

Edytowane przez chudy92
video
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, chudy92 napisał:

Wpakowane ponad 30 000 zł

No i oddaj go teraz za 15-18 jak to płaczą na grupach fb, że tyle te auta są warte ?

Dbałość o detale na najwyższym poziomie ?

Też zawsze sobie powtarzam, już nic nie robię, koniec itp...

Ale to są na tyle leciwe auta, że zawsze wyjdzie mniejsza lub większa pierdoła ^^

Co do wycieraczki, też ciągle malowałem, i na nowo pojawiał się a to odprysk, a to złaził lakier, w końcu na próbę dąłem sprayplast i od tamtej pory mam z tym święty spokój. Także na kolejny raz spróbuj zanim kupisz nową...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, kamil-vag napisał:

Co do wycieraczki, też ciągle malowałem, i na nowo pojawiał się a to odprysk, a to złaził lakier, w końcu na próbę dąłem sprayplast i od tamtej pory mam z tym święty spokój. Także na kolejny raz spróbuj zanim kupisz nową...

Kiedyś w A3 bawiłem się w lakierowanie ramienia tylnej wycieraczki i też co chwile były odpryski itd więc nie chciało mi się w to bawić, a nowe ramię przednie 50zł... Choć nie mówię, że w wolnym czasie go nie rozbiorę i nie ogarnę :P

39 minut temu, kamil-vag napisał:

Też zawsze sobie powtarzam, już nic nie robię, koniec itp...

Ale to są na tyle leciwe auta, że zawsze wyjdzie mniejsza lub większa pierdoła ^^

To jest nieuniknione przy prawie pełnoletnim aucie :) chodziło mi bardziej o modyfikacje 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mały aktual życiowy :D w pierwszy weekend lipca ożeniłem się :)

Wynikło oczywiście kilka komplikacji np. miałem jechać Audi A8 D4, które kilka dni przed ślubem uczestniczyło w kolizji i ma uszkodzony cały lewy bok :D

Szczęście w nieszczęściu, że kolega od auta zorganizował chyba dużo ciekawszy wóz - Mercedesa S65 AMG :D
Cały czas chciałem jechać Audi ale gdy przyjechał pokazać auto to nie zastanawialiśmy się nawet sekundy

Add6fB9.jpg
J6WWkH7.jpg


Zamiast bezużytecznych kwiatów dostaliśmy od znajomych z forum A3-club.net fajny zestaw kosmetyków w pięknym koszu RIALowym :D

ckWVKOK.jpg
K29vaFJ.jpg
NcON0Kg.jpg


Felga z autografami na pewno gdzieś zawiśnie jako pamiątka ale jeszcze nie wiem gdzie :P

eftlUO2.jpg

 

Filmik zapożyczony od skrzypula


Co do audi to spisało się idealnie w roli transportera, nie pakowałem go po sufit, bo na salę nie mamy daleko, a był wysoki próg w bramie i nie chciałem o niego zahaczyć.

CAabeEf.jpgVeqlXcV.jpg


W piątek po przewożeniu zostało wypucowane, pierwszy raz użyłem Sonaxa BSD i jestem mile zaskoczony.

TAy1B5a.jpg


Tu fotki po tygodniu od mycia na brudnym aucie

HePXZEa.jpg
onEJH8A.jpg
7pydSgP.jpg


A tak to ponownie opłacone OC na rok, pod koniec września przegląd.

W sierpniu szykuje się wypad do trójmiasta, a w przyszłym roku chyba czas rozglądać się za czymś świeższym... ?

Edytowane przez chudy92
video
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początku sierpnia wymieniłem głośnik przednich drzwi pasażera ponieważ często 'harczał'.
Pojechałem po głośnik do Rafała1988 i dostałem w prezencie 4szt :D Dzięki wielkie! :thumbright:

sS2lwxO.jpg

Stary i nowy
jiQObHr.jpg
zOoW5KK.jpg
2j9oLXr.jpg

3gshb67.jpg

Moje ulubione spinki... Kupiłem 20szt nowych :)
R7imq0A.jpg

Pucowanie auta przed wyjazdem na wakacje do Trójmiasta :)
mvJVAu6.jpg
5DxxYsM.jpg

Zwiedzone parę nowych miejsc w Polsce
BUGxdi1.jpg
rbvZtDw.jpg

Spalanie w trasie wyszło 6,6/100 z Łodzi do Gdańska cały czas A1, S7 do Elbląga, Malborka, parę km nakręcone w Gdańsku i Sopocie, powrót krajową 91 do Grudziądza, a od Torunia znów A1 :)

Po powrocie znów pucowanie :P
mYaQe2C.jpg
qipoS73.jpg

Pierwszy kontakt z APC, fajna sprawa :cool: na koniec ADBL WOW
kqtc2TB.jpg
arWpIhi.jpg
rixX8zO.jpg

Przyszedł również czas na serwis olejowy - 271600km
uTyj0dA.jpg

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po jakiego kupujesz LM Spulung, lepsze i bardziej opłacalne jest stosowanie:

MILLERS OILS Diesel Power EcoMax

lub

Archoil AR6900-D MAX

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, kamil-vag napisał:

Po jakiego kupujesz LM Spulung, lepsze i bardziej opłacalne jest stosowanie:

Dopiero drugi raz zalałem po zmianie pompek na AL czyli od kwietnia zeszłego roku ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W temacie auta nic nowego, pali, jeździ..

We wrześniu przeszło przegląd techniczny z wynikiem pozytywnym :P

9a7H75C.jpg

Niedawno zauważyłem plamę na rolecie bagażnika, delikatnie mokra była też lampka w suficie więc wymieniłem uszczelkę anteny GPS, która była w jednym miejscu podwinięta.

x2SVawB.jpg
Ah5Gwfm.jpg
zgPyYca.jpg
EJ6As1X.jpg

Wykorzystałem ślubny prezent od kolegi skrzypula tj. voucher na zakupy w clinic4car, a z racji iż wszystko co chciałem już mam lub dostałem również w prezencie to zdecydowałem się na szczotkę do felg oraz na nowy ręcznik, chyba z wyższej półki ;)
Skurczybyk ciężki jak nasiąknie :P ale nie trzeba go wyciskać ani razu przy osuszaniu auta po myciu.

De6yKmp.jpg
Kk3wB68.jpg

Z powodu sprzyjających pogód postanowiłem zabezpieczyć już auto przed zimą, tak samo jak w zeszłym roku użyłem Soft99 12month.
Wydaje mi się, że utrzymywał się bardzo długo przy odpowiednim dbaniu, poniższe zdjęcie po niecałym roku od nałożenia + jakieś qd

PXia1du.jpg

MemuwMF.jpg
j4RMadW.jpg
jKx3vcz.jpg
TSBvnsj.jpg
wl0L7tB.jpg
UwCBMDa.jpg

Wpadły też nowe wycieraczki OXIMO

Wp92cnS.jpg

Małymi kroczkami myślę o zmianie auta, także jakby ktoś szukał czegoś podobnego to zapraszam do kontaktu ;)

Na chwilę obecną wolny czas poświęcam innemu 'projektowi' :)

gSNpnsO.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W listopadzie zmiana kół na zimowe.

cf8090b3fa209cdc216187828f45de7a.jpg

45e85658ca825dcc09b3bf4c75ad1e4d.jpg

1ec987e30bf208328533f6e73f0786c9.jpg

402634e7f1ed5edc49f48d41c7eff843.jpg

Oraz wpadł nowy korek zbiorniczka płynu chłodniczego, stary strzelał przy odkręcaniu i wolałem zapobiec przed pęknięciem zbiorniczka :)
Nie było charakterystycznego syczenia podczas odkręcania tylko zawsze strzał, niezależnie od temperatury silnika.

[VIDEO]https://www.youtube.com/watch?v=eGlmD3R_B8s[/VIDEO]
qdvuu6j.jpg
jFaJCnj.jpg
o3BLJyO.jpg

Nowy korek wyróżniał się w towarzystwie korka zbiorniczka płynu spryskiwaczy więc ten dostał małe odświeżające spa :P

hsB3Q4f.jpg
ot0BLn0.jpg

Teraz tworzą zgrany duet :D

9Sgtbf5.jpg
WmxvDQV.jpg
yBPchK8.jpg


W grudniu zaczęło coś hałasować przy szybkich skrętach kierownicą podczas jazdy.
Po kilku dniach znalazłem na dolnej osłonie silnika osłonkę sprzęgła sprężarki klimatyzacji... Odkręciła się śruba i osłona odpadła :P
Teoretycznie można to było złożyć i znaleźć śrubę do skręcenia lecz osłonka sprzęgła od wewnątrz miała jakieś zadziory i postanowiłem wymienić komplet.
Założone zostało kompletne nowe koło sprężarki wraz z nowym sprzęgłem, osłoną, śrubą, podkładkami i pierścieniem segera.

yl1ykbT.jpg
EJgirbL.jpg
TKoXN8W.jpg
FzAhEQG.jpg

Nowe koło
SWoO372.jpg
cBmageE.jpg
sKBYboT.jpg
fkhWFAo.jpg


A tak to auto pali, jeździ i nawet ostatnio służyło jako dostawczak :P
gEA7AUi.jpg
KeJoebR.jpg


Na koniec chciałem pokazać jak wygląda ori dywanik kierowcy po roku użytkowania (12-13tys km) :)
xwoTi0l.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...