Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dziwne zdarzenie- co to mogło być


sebul

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś miałem dziwną sytuacje. Jechalem jakos 150-160 km/h i nagle uslyszalem ze cos jakby trze o siebie, puscilem gaz i ustalo, dodalem troche gazu i cos tarlo....po chwili przestalo i byl spokoj a pozniej znowu i to nie caly czas a tylko chilke. Zatrzymalem sie , wyalczylem silnik, przygazowalem i nic....wiec ruszam iznowu takie jakie szuranie czy tarcie cos co cos....nie wiem jak to wytlumaczyc ....dziwny dziwek i czulem jakby to bylo pod autem .... sprawdzilem olej po postoju parogodzinnym i w normie. Dodam ze nie bylo tak caly czas tylko czasami i auto jechalo , przyspieszalo tylko ten dzwiek i te jakby drgania, wibracje lekkie .Pozniej ruszylem i znowu to bylo, ale wyjechalem znad wody i zrobilem jakies 90 km i nic nie bylo juz slychac ani czuc. Co to panowie moglo byc ? Co sprawdzic, co podejrzewac ? Bo troszke sie wystraszylem bo w czwartek mam zamiar jechac do Chorwacji i niechcialbym miec zadnej niespodzianki. Zamierzam w poniedzialek do mechanika pojechac tylko co sprawdzic ? Jutro bede miec kanal do dyspozycji i tez bym sam chcial cos sprawdzic.


upne


upne :P

Edytowane przez sebul
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, że coś od skrzyni. Posprawdzaj olej w skrzyni, poduszki czy nie mają luzu. Podłącz vaga, zobacz o pokaże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też bym obstawiał skrzynie. A jaki przebieg auta? Posprawdzaj jeszcze koła każdym pokręć sprawdź czy nic nie obciera i dokręcenie śrub. Kiedyś w trasie też mi coś zaczeło hałasować byłem pewien że to łożysko. U mechanika okazało się że 3 śruby w kole pękły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przebieg mam 297 tys km , zrobilem dzis kolejne prawie 100 km i nic , cisza....wszystko chodzi jak powinno . Nie podlacze niestety vaga bo nie mam lapka z xp , ale bede wiedzial co mechanikowi powiedziec. Sam jutro sprawdze te kola . A co w skrzyni mogloby byc nie tak ? Przez mala ilosc oleju by tak sie dzialo ? Bo te skrzynie to raczej pancerne sa

Dziekuje za rady


Bylem u mechanika, nie mogl zajrzec pod auto bo nawal pracy i brak ludzi, rozmawialem z nim i jeden mowil ze skrzynia to nie bedzie bo by caly czas cos sie dzialo, u drigiego bylem tez nie mogl zajerzec ale mowil ze nie koniecznie to nie moze byc skrzynia :P Pojechalem na stacje diagnostyczna , wszedlem z gosciem pod auto i nic....nic niepokojacego nie widac . Od tamtej pory nic sie nie dzieje ....i co tu robic ? Mechanik powiedzial ze jakby co to zadzwonic i moze uda sie sprawdzic, ale sam nie wie co sprawdzac jak nie slyszy sam tego co mi sie dzialo

Edytowane przez sebul
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moze tloczek ktoregos hamulca Ci sie blokuje np.

Verstuurd vanaf mijn SM-G920F met Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moze tloczek ktoregos hamulca Ci sie blokuje np.

Verstuurd vanaf mijn SM-G920F met Tapatalk

Watpie bo jak nie dodawalem gazu wtedy to auto nie halasowalo

Sam juz nie wiem co to bylo, bo wrocilem wczoraj z Chorwacji i od tamtej pory nic ....a tam jadac zrobilem 1350 km , tam z 700 i jeszcze powrot 1350 km i nic sie nie dzieje ....dziwna sprawa bo juz sie przyzywczailem ze z autem wszystko ok, ale i tak mam jakas obawe przez tamten incydent

Edytowane przez sebul
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...