Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Brakujący el. odpływu klimy, woda na podłodze


Cpt.Ryan

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Mam problem z odpływem klimy, gdy użytkuje ją intensywnie i długo, zaczyna mi się zbierać woda na tunelu srodkowym, i spływa pod dywanik kierowcy i pasażera. Zaglądałem od spod, od strony pasażera, i wyglada jakby tam czegoś brakowało, są jakieś czerwone plastiki, odpływy, i z nich kapie woda właśnie na tunel srodkowy.

Macie może zdjecia, i nr katalogowe albo konkretne nazwy części, z których zkłada się cały odpływ od samej klimy, do samego otworu odprowadzającego?

Dzieki i pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem ten sam problem. Od spodu ciężko sie dostać do odpływu(tak u mnie bylo). Żeby coś zobaczyć musisz wyciągnąć schowek i jakoś przesunąć część tapicerki podłogi. Nastęnie odkręcasz dwie nakrętki m6(klucz 10) jedna to pestka z drugą problem bo dojścia nie ma. Po odkręceniu demontujesz plastikowy lejek i próbujesz przetkać jakimś drutem lub najlepiej powietrzem z kompresora dmuchnąć w stronę dworu. Po tym trzeba sprawdzić czy od strony nagrzewnicy nie jest zatkane i odetkać. Wypadało by sprawdzić czy czasem nie jest pęknięta obudowa nagrzewnicy albo źle spasowana bo wtedy woda może mieć inne ujście. Następnie wszystko poskładać lecz pierw załączyć klime i obserwować czy woda pojawia sie pod samochodem czy dalej w środku samochodu. Mi taka operacja pomogła i od roku spokój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mógłbyś zrobić zdjęcie jak to wyglada od dołu ze strony pasażera? Jakby tak wgłąb kokpitu?

Bo wydaje mi się że tam czegoś brakuje, dodatkowo pewnie i tak przetkam te odpływy, na wszelki.
Wie ktos może jak zdjąć schowek w wersji USA? Nie ma tej trzeciej srubki po lewej stronie w środku.. i nie mam juz pomyslu gdzie jej szukac :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://farm1.staticflickr.com/682/21594838482_2ffbd0980b_z.jpgtak to wygląda po odsunięciu dywanika z podłogi. A co do schowka z USA to niestety nie pomogę bo mam zwykły lecz u mnie są dwie śrubki po prawej stronie jak ściągniesz element z boku deski rozdzielczej jedna pośrodku schowka na gorze(schowek otwarty) i dwie z lewej strony przykręcane tak jakby do tunelu środkowego(też w środku schowka).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oki, no u mnie to wyglada na pewno inaczej, bede miał czas to cykne fote. Co do śrubek to tez zerkne jeszcze raz, moze ktoras przeczylem.
Dzięki! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...